Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Web Copywriting

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Cippo

Cippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 06.09.2007
Stie cineva care sunt preturile pentru web copywriting ? M-ar interesa pretul pe ora sau pe cuvant.

Multumesc

#2
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Daca te referi la scris articole pe diferite teme un pret rezonabil e 50 de centi pentru un articol de 500 de cuvinte. Bineinteles autorii sunt din tari din lumea a treia dar daca ai ceva noroc se descurca chiar bine. Din experienta proprie e de preferat Philippine contra Indiei.

#3
Cippo

Cippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 06.09.2007
Multumesc frumos pentru raspuns :)

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,555
  • Înscris: 16.03.2007
nu stiu unde dracu gasesti tu 50 centi / 500 cuvinte.. si mai ales ce calitate...

Cippo, trebuie sa specifici in ce LIMBA doresti articolele... un articol de calitate in engleza se situeaza intre 10-20$, dar bineinteles poti gasi indieni destui care rescriu articole cu ~1-2$/400 cuvinte, evident calitatea lasa de dorit..

Edited by laffin, 22 August 2009 - 10:09.


#5
Cippo

Cippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 06.09.2007
Pai, limba e romana, textul este unul 'oficial' daca pot sa spun asa. Clientul mi-a furnizat doar datele tehnice, eu a trebuit sa vin cu partea de creatie. Nu am cum sa ii cer <10 usd pe text. Mi se pare mult prea putin avand in vedere faptul ca e si un client cu pretentii si textul este gandit in asa fel incat pe motoarele de cautare sa poata fi gasit mai usor dupa anumite cuvinte cheie. Partea cu SEO e separata.

P.S. Am uitat sa mentionez faptul ca textul este pentru paginile unui site: Prima pagina, Prezentare Companie, Produse, Contact si motto-ul companiei

Edited by Cippo, 22 August 2009 - 11:03.


#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,555
  • Înscris: 16.03.2007
scuze, credeam ca te referi la strict articole :)

pentru textul din paginile de prezentare ceri cat crezi ca este de cuviinta, nu ti se pare normal? totusi daca vrei un pret de referinta te poti uita la "concurenta" ce tarife se practica...

succes!

Edited by laffin, 22 August 2009 - 14:14.


#7
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
pentru limba romana pretul este undeva intre 5-15 euro. Text original, optimizat SEO.

#8
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 17.12.2008
Incepe la $600 pentru short copy.

Opt-inul e in jur de $100.

Pentru autoresponders e $100 bucata.


Asta daca vrei un copywriter sa iti scrie pagina, nu un idiot cu un outline in fata care face swipe dupa altcineva.
Pentru un copywriter veteran, gandeste-te de la $5000 bucata.


La banii astia, $600, te poti astepta la o conversie de 1-2% pe trafic PPC, 0.5 pe trafic organic. Acum bineinteles, depinde si de nisa.
Cat despre copywriteri romani, am auzit de cineva care scria pe $50.


PS: Nu imi sarii in cap, astea sunt preturile generale de freelancer cu ceva experienta si rezultate.

Edited by MontanaRo, 31 August 2009 - 14:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate