Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 

Aplicatia Boingo Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Aplicatia Boingo Mobile este disponibila pentru mai multe modele de telefoane, cum ar fi: N95, N80 si N80 Internet Edition.
"Milioane de clienti Nokia din intreaga lume pot folosi foarte usor Boingo Mobile pentru a se conecta la reteaua de hotspot-uri Boingo, care le permite sa se bucure de aplicatii care necesita o latime de banda mare, la viteze mari', a spus Dave Hagan, CEO Boingo.
Abonatii acestui serviciu trebuie sa plateasca o taxa lunara de 7,95 de dolari (5,95 euro sau 3,95 lire sterline) pentru acces nelimitat la internet in locatiile Boingo Wi-Fi hotspot, in numar de peste 100 de mii.

Acestea sunt prezente in peste 60 de tari, dar mai ales in Marea Britanie, Franta si Rusia, in fiecare dintre aceste tari afl andu-se peste 10.000 de asemenea locatii."

A testat cineva aceasta aplicatie?  Stiti cum pot vedea unde sunt acest locatii unde au acoperire?

Edited by Rangerul, 23 July 2009 - 09:28.


#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
6 euroi ca sa te conectezi prin wlan ? Asta e o gluma proasta , mai bine iti pui net mobil la banii astia si te conectezi doar la hotspoturi gratuite . Si acoperirea banuiesc ca lasa de dorit , chiar daca sunt 10 000 intr o tara asta e egal cu 0 la cat "bate" fiecare hotspot .

#3
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postlucifer76, on 23rd July 2009, 11:20, said:

6 euroi ca sa te conectezi prin wlan ? Asta e o gluma proasta , mai bine iti pui net mobil la banii astia si te conectezi doar la hotspoturi gratuite . Si acoperirea banuiesc ca lasa de dorit , chiar daca sunt 10 000 intr o tara asta e egal cu 0 la cat "bate" fiecare hotspot .

Recomanda-mi te rog, ce sa aleg.
O sa incerc aplicatia, ca am inteles ca este gratis primele 3 luni, si-am sa iti spun impresiile dupa.

#4
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Era la Orange ceva de 500 mega pe luna , parca era 4 euro , dar nu stiu sigur ca nu m a interesat .

#5
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Da, ceva de genu asta e, dar nu imi ajung cei 500 mb  ;)

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
500 mega sunt pt un mail , un update de vreme , atat . Nici mie nu mi ajung , dar ar router wireless si acasa si la munca  :D . Plus ca prin oras mai stiu destule hotspoturi free .

#7
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postlucifer76, on 27th July 2009, 05:32, said:

500 mega sunt pt un mail , un update de vreme , atat . Nici mie nu mi ajung , dar ar router wireless si acasa si la munca  :D . Plus ca prin oras mai stiu destule hotspoturi free .

Sigur, dar sunt si locuri unde nu ai wireless/hotspoturi free, si pentru acele locuri, m-ar interesa sa gasesc o solutie.

PS: se pare ca nici aceasta aplicatie boingo mobile, nu este solutia perfecta.  :rolleyes:

#8
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Atunci wlan free in principal , si cand nu este abonament date .

#9
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Imi poti spune daca este vreo diferenta intre wireless/wi-fi/wlan?

#10
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Da , e diferenta . De nume  :D . Se refera la acelasi lucru mai , e totuna .

#11
outlander999

outlander999

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.07.2009

View Postlucifer76, on 27th July 2009, 07:32, said:

500 mega sunt pt un mail , un update de vreme , atat . Nici mie nu mi ajung , dar ar router wireless si acasa si la munca  :D . Plus ca prin oras mai stiu destule hotspoturi free .

Cum sa iti ajunga doar pentru mail? Eu am 500 mega de la Vodafone( 4 euro/luna), si vreau sa spun ca abia am reusit sa consum 140 mega in 10 zile, si l-am ''rupt'' pe telefon. Eu cred ca nici macar nu ai incercat.
Cine vrea sa faca o incercare ii dau eu solutia cea mai ieftina. Sa va spun cum am incercat eu.

1.Cumperi o cartela Vodafone.
2.Iti activezi ''internet pe mobil'' si iti vor da o luna gratis :D
3.Suni la *147# si in schimbul celor 4 euro de pe cartela iti activezi extraoptiunea cu 400 min in retea, 400 SMS si 50 min nationale.

Si uite asa nu ai nimic de pierdut cu acesta incercare pentru ca in cazul in care nu esti multumit de internet ai minutele gratuite care vor amortiza costul experimentarii internetului  :D :D

ps: viteza internetului este de 2,4 Mbps/sec

Edited by outlander999, 03 August 2009 - 11:15.


#12
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Mai usor cu reclama   :cursing: . 500 in 30 zile vine cam 16 mega pe zi . Prima pagina de la gsmarena are mai mult de 1 mega , daca deschizi 3 4 sa faci niste comparatii intre telefoane te ai scos de 4 mega . Si asta pe un singur site . In doar 5 minute . Poate vrei sa mai cauti un scor la un meci , ceva pe google sau sa cauti ceva la un magazin online .Daca vrei sa te uiti 5 minute pe youtube asta face inca 5 mega . Mai fa update la vreme , acum depinde de program , dar cel mai complex cere cam 150k la actualizare . Fa asta de 3 4 ori pe zi si o sa vezi cum se aduna . Messengerul nu foloseste mult , nu l bag la socoteala . GoogleMaps sau AGPS nu folosesc nimic ?  16 mega ii consumi in 16 minute , nu in 24 de ore . Pesemne ca asta inseamna la tine "a rupe telefonul" . Observi ca nu am scris nimic de downloadat , nici macar o melodie mititica sau un soft minuscul . 500 mega mi se pare mult prea putin pt ce am scris mai sus .
P.S. Nici nu e nevoie sa incerc , pot sa ma uit foarte simplu si in logul wlan din telefon si vad cat folosesc .

#13
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009

View Postlucifer76, on 3rd August 2009, 12:48, said:

Mai usor cu reclama   :cursing: . 500 in 30 zile vine cam 16 mega pe zi . Prima pagina de la gsmarena are mai mult de 1 mega , daca deschizi 3 4 sa faci niste comparatii intre telefoane te ai scos de 4 mega . Si asta pe un singur site . In doar 5 minute . Poate vrei sa mai cauti un scor la un meci , ceva pe google sau sa cauti ceva la un magazin online .Daca vrei sa te uiti 5 minute pe youtube asta face inca 5 mega . Mai fa update la vreme , acum depinde de program , dar cel mai complex cere cam 150k la actualizare . Fa asta de 3 4 ori pe zi si o sa vezi cum se aduna . Messengerul nu foloseste mult , nu l bag la socoteala . GoogleMaps sau AGPS nu folosesc nimic ?  16 mega ii consumi in 16 minute , nu in 24 de ore . Pesemne ca asta inseamna la tine "a rupe telefonul" . Observi ca nu am scris nimic de downloadat , nici macar o melodie mititica sau un soft minuscul . 500 mega mi se pare mult prea putin pt ce am scris mai sus .
P.S. Nici nu e nevoie sa incerc , pot sa ma uit foarte simplu si in logul wlan din telefon si vad cat folosesc .

Sincer pentru mine 500 MB sunt arhisuficienti . In cazul meu in care oricum munca presupune lucrul la calculator , nevoia de internet pe telefon e satisfacuta de cei 500 MB (MOBILE INTERNET la 6 E nu la 4 E cu apn de vodafone live) . Intr adevar nu l folosesc pt altceva decat sincronizare mail , si stiu eu cate un ziar in metrou in drum spre munca , la care accesez oricum in principiu versiunea optimizata pt mobil pt ca momentan Adobe Flash codat prost cu mobilele nu fac casa buna (se misca oribil ) .A si cateodata internet radio la fel pe drum cand uit sa pun ceva nou pe card . In ritmul asta de utilizare nu am consumat niciodata mai mult de 200MB (am reusit in schimb sa consum usor cand l am folosit pe post de modem pt laptop ) .Oricum o extraoptiune de date mi se pare de mii de ori mai utila decat un aplicatia boingo , pt ca ti da libertatea de a avea netul oriunde esti (e nu chiar oriunde ca n are vodafone ul ,in cazul meu , acoperire 3g+/3g peste tot ,dar asta e).
Profilul de utilizare pe care l ai descris tu sincer nu mi se pare realist pt cineva care are alta metoda de a accesa web ul prin orice alta metoda decat ecranul de cativa inchi ai telefonului mobil

#14
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postme_iauras, on 4th August 2009, 19:54, said:

Oricum o extraoptiune de date mi se pare de mii de ori mai utila decat un aplicatia boingo
Oricum utilitatea boingo e 0 , ca si a internetului LIMITAT la 500 de mega , sa dau 6 euro ca sa citesc doar un mail si un ziar din cand in cand nu e o optiune .

View Postme_iauras, on 4th August 2009, 19:54, said:

Profilul de utilizare pe care l ai descris tu sincer nu mi se pare realist pt cineva care are alta metoda de a accesa web ul prin orice alta metoda decat ecranul de cativa inchi ai telefonului mobil
Sa citesti cateva pagini , retine , doar cateva , nu ti se pare realist ? Pai unii sunt multumiti si cu un ecran de 2 de la un E51 , ce sa mai zicem de ecranele de 3.2 sau enormitatea de 3.7 de la OmniaHD ? Mai ales ca o multime de mobile au client de youtube inclus . Ala e pus de frumusete acolo ? Sau ca sa il folosesti ? 16 minute pe zi de internet pe mobil e nerealist ? Asta maxim , ca daca esti mai rapid le consumi si in 10 min . O multime de aplicatii de mobil folosesc internetul , uita te numai la exemplele mele , si la astea nu le ajunge 500 de mega  :cursing: . Daca era 2 giga la 4 euro , devinea atractiva optiunea , dar asa ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate