Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...
 Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...
 Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...
 Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 

Sfaturi cu privire la insulele grecesti

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
244 răspunsuri în acest subiect

#163
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.095
  • Înscris: 07.07.2006
Oriunde se zboara/se merge cu autocarul de aici (conditie pusa de alexica08) sint romani, e logic. Daca vrei putini romani tre sa gasesti o insula nu prea ofertata in Romania si sa te transporti singur.

#164
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.133
  • Înscris: 25.04.2008

Vizualizare mesajabancor, pe 10th September 2010, 12:51, a scris:

Oriunde se zboara/se merge cu autocarul de aici (conditie pusa de alexica08) sint romani, e logic. Daca vrei putini romani tre sa gasesti o insula nu prea ofertata in Romania si sa te transporti singur.
doar partial corect...desi atat corfu cat si zakynthos sunt foarte agreate de romani, nu pot spune ca in afara de cei veniti odata cu mine, am intalnit prea multi. dar ce am citit in ult 4-5 pagini pe topicul thassos m-a cam panicat...adica eu nu am vazut pana acum romani cu gratarele in fapt, cu manelele la maxim si inca in turma. ce-i drept, de aia cu atitudine de CLIENT si proasta crestere am vazut, cate un caz pe sejur sa zicem. poate au mai exagerat si cei care au scris.

p.s. ca sa nu para ca ma contrazic...cu cateva pagini in urma mi-am afirmat parerea cu privire la unii romani insa eu nu am remarcat acest nou obicei cu manica si gratarul la vila sau pe plaja ori tocmai despre asta se vorbea pe topicul thassos.

Editat de alexica08, 10 septembrie 2010 - 12:36.


#165
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 643
  • Înscris: 11.08.2006

Vizualizare mesajalexica08, pe 10th September 2010, 12:32, a scris:

doar partial corect...desi atat corfu cat si zakynthos sunt foarte agreate de romani, nu pot spune ca in afara de cei veniti odata cu mine, am intalnit prea multi. dar ce am citit in ult 4-5 pagini pe topicul thassos m-a cam panicat...adica eu nu am vazut pana acum romani cu gratarele in fapt, cu manelele la maxim si inca in turma. ce-i drept, de aia cu atitudine de CLIENT si proasta crestere am vazut, cate un caz pe sejur sa zicem. poate au mai exagerat si cei care au scris.

p.s. ca sa nu para ca ma contrazic...cu cateva pagini in urma mi-am afirmat parerea cu privire la unii romani insa eu nu am remarcat acest nou obicei cu manica si gratarul la vila sau pe plaja ori tocmai despre asta se vorbea pe topicul thassos.


Ultima oara am fost in Thassos in 2006. Apoi am fost in Corfu si in Zakynthos. Anul acesta din nou Thassos. Peste tot nu am avut de a face decat cu cei cu care am calatorit in autocar/avion. Cu aceeasi strangere de inima am plecat si eu, gandindu-ma cum am lasat insula acum 4 ani si ce voi gasi acum. Nu am intalnit niciun "specimen" din cel descris acolo. Nu sunt genul care "daca n-am vazut eu nu exista", spun numai ca eu nu am intalnit. Poate am fost eu mai norocoasa :naughty:

#166
NEW_NOEL

NEW_NOEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 196
  • Înscris: 20.02.2008
FOARTE dezbatut subiectul aruncat de tine, precum vezi nimeni nu ti-a dat un raspuns clar si hotarat...asta pentru ca nu are cum.Pune doua biletele , trage unul si ala este :) cu promisiunea ca anul urmator sa il onorezi pe celalalt. Am fost anul trecut in corfu si anul asta merg in zante....daca alegi corfu alege paleokastritsa , nu rata aqualandul, luati autobuzul pana in corfu town, vizitati-l la picor o zi intreaga, inchiriati o masina si pierdeti-va prin munti, faceti turul insulei cat puteti...restul e can can.In august nu cred ca temeperatura apei poate fi o problema, decat pentru carcotasi.

#167
Ze_undertaker

Ze_undertaker

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 267
  • Înscris: 14.10.2006
Ca un facut, eu am fost de 2 ori in Grecia, acum 2 ani in Corfu, iar anul trecut in Zakynthos. In primul rand totul se rezuma la gusturi asa cum au spus si cei dinainte. Ambele dati am fost cu masina proprie, imi place sa conduc, si imi place sa am tot timpul la dispozitie un mijloc de transport fara sa ma mai complic cu inchirieri de masini, autobuze etc. mai ales ca atat in Corfu cat si in Zakynthos am ales sa stam in fiecare zi in alt loc. Am mai fost de fiecare data cu inca o pereche deci costurile de drum au fost mai suportabile. De mentionat este si faptul ca eu sunt fotograf si in principiu sunt mai atras de locurile salbatice si naturale pentru poze.

In Corfu am fost prin agentie, parca 450 euro sejurul pentru 2 persoane. 3 stele chipurile, demipensiune, Hotel Mimosa Sidari. Pretul a fost decent. Camera, desi mare, cam goala. Nu aveam TV iar AC-ul daca voiai sa-l folosesti trebuia platit separat. Dusul se tot infunda, apa calda se oprea la ora 11 ca pe vremea lu' Ceasca. Ce mi s-a parut super tare e, ca desi aveau wi-fi la hotel, era parolat si cand le-am cerut parola mi-au spus ca ala e DOAR pentru angajatii hotelului. Incredibil !! Mancarea nu a fost rea, insa cam la gramada, nimic care sa0ti ia capul...
Lasand la o parte treaba cu hotelul, statiunea Sidari era ok. Dupa cum am zis, am vazut cam 60-70% din insula. In fiecare zi in alt loc... am ramas foarte surprins de Paleocastritza. Dupa mine a fost cel mai impresionant loc de pe insula - insa cam aglomerat de turisti. Avand demipensiune, trebuia sa alergam de nebuni in fiecare seara de unde eram, spre hotel sa apucam sa mancam masa de seara, lucru care m-a cam stresat.

In Zakynthos, am ales sa imi fac singur rezervarea pe net. Am gasit un complex hotelier pe net in Tsilivi si am punctat rezervarea. http://www.maistrali-apartments.gr :) Locatia a fost MUUULT peste asteptari, si MUUULT peste cea din CORFU. 3 Stele nene insa ... 3 STELE !! Camera superba, cu TV, kitchineta, AC ( inclus in pret ), frigider, wi-fi. Aici am avut doar mic dejun care e cam la fel peste tot. Cert e ca era foarte ok sa mananci o masa buna inainte de a pleca la drum. Acest Tsilivi era cam departe de zonele interesante, si daca nu am fi avut o masina la dispozitie, ar fi fost cam nasol. Intr-adevar Zante Town e sub Corfu Town, e mai mic, si nu are nici pe departe atatea obiective. In rest statiunile din Zakynthos sunt de-a dreptul INCREDIBILE. Mi-au placut in special cele de pe latura vestica, salbatice si de o frumusete rara. Te simti mai izolat de lume, de aglomeratie. Navagio este superb, cu siguranta unul din cele mai frumoase locuri din Europa. Apa e de speriat de albstra/turcoise - caldura cam mare si turistii care se schimba continuu. Merita vazut. Corfu spre exemplu nu are un loc asa aparte care sa-ti ramana in inima.

Nu intru in detalii referitor la fiecare statiune in parte ca nici nu cred ca te-ar interesa.

O diferenta CLARA intre Corfu si Zakynthos, este ca in Corfu totul e mai aglomerat, mai comercial, foarte multi englezi, statiunile mai zgomotoase pe cand in Zakynthos totul e mai salbatic, nu e asa multa lume cu exceptia Laganas unde e cam ca la Costinesti :) Din punctul asta de vedere, mie mi-a placut mai mult Zakynthos insa fiecare cu gusturile lui. Voi daca o sa va duceti cu autocarul, e clar ca nu o sa va plimbati atat de multl ca noi, cred ca v-ar fi mai bine in Corfu intr-o statiunea mai mare ( Paleocastrita, Sidari etc ) unde sa ai totul aproape si la indemana. Zakynthos e superba daca stai sa o colinzi... sa-i descoperi toate secretele.

#168
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 711
  • Înscris: 08.01.2007
salutare,

am mare nevoie de ajutor (si va multumesc anticipat pt sfaturi) in luarea unei decizii dificile:

Lefkada, Kefalonia sau Zakynthos ?

decizia de a reveni in Grecia dupa o pauza de 3 ani este cauzata de "vizionarea" etapei de raliu in campionatul mondial (WRC) la sfarsitul lunii iunie.
pentru ca trebuie sa imi "impac" si sotia care este cam satula de alergat (dupa multi ani de "experienta") prin praf si bolovani ca sa vada niste "nebuni" la volan, voi merge, dupa 4 zile de "spectacol" auto, si pe o insula pt adevaratul concediu.
am cele trei optiuni enumerate mai sus pt ca raliul se desfasoara in zona Loutraki langa Atena, si as ramane in zona.
ca si cerinte legate de sejur: caut o zona salbatica, eventual un golfulet cu plaja, un hotel cu conditii bune, o zona de munte sau cu faleza inalta.
voi merge cu masina personala, nu beau aproape deloc, deci nu trebuie sa stau intr-o zona animata pt ca pot sa ma deplasez pana acolo daca simt "nevoia" de un club sau agitatie.
imi place sa vizitez dar fara a face din asta singurul obiectiv al concediului. nu vreau sa ma intorc mai obosit decat am plecat. deci as imbina "leneveala" la soare cu excursiele pe insula.

sincer Lefkada este o prima optiune pt ca as face ceva economie la buget nefiind necesara traversarea cu ferry.

#169
schonland

schonland

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 09.02.2011
Nu am fost in Kefalonia sau Zakyntos insa am fost in Lefkada si sincer am ramas extrem de placut impresionata de plajele de pe partea vestica a insulei. Porto katsiki este un loc minunat si una dintre cele mai frumoase plaje pe care le-am vazut pana acum.
Este clar ca nu este o plaja unde sa mergi cu copii mici insa pentru cineva ca noi atunci este sigur o  mare distractie. Baia intr-o mare cu valuri cum sunt la Porto Katsiki este ca si cum te-ai baga intr-o masina de spalat rufe...plina cu pietre :) Dar este super super amuzant :)
Lucrurile erau simple: toata lumea se aseza in rand inainte sa vina valul si se pregatea sa dea piept cu el sperand sa stea in picioare cat mai mult:) Dupa ce trecea valul nu mai vedeai pe nimeni in picioare si toata lumea se aduna cum putea de pe jos.
La doar cativa kilometrii de Porto Katsiki se gaseste o plaja poate la fel de impresionant: Egremni. Singurul dezavantaj este ca tre sa te pregartesti pentru un urcus serios pe scari.
O a treia plaja situata tot pe partea de est dar mult mai aproape de orasul Lefkade este  Kathisma. Este situata foarte aproape de un satuc micut si foarte cochet numit Agios Nikitas care merita o scurta vizita.
Un alt loc care ne-a placut foarte mult a fost: Lefkatas Cape-cel mai sudic punct al insulei.
Farul este contruit pe ruinele unui vechi templu grecesc iar locul a fost folosit in trecut ca loc de pedeapsa: oamenii erau aruncati de pe stanci iar cei care supravietuieu se considera ca au dreptul sa traiasca mai departe pentru ca destinul le-a fost favorabil. Mai tarziu evident ca a devenit un loc preferat pentru sinuciderile din dragoste.
Desi povestile legate de locul cu pricina nu sunt deloc incantatoare privelistea in sine este de-a dreptul impresionanata.

Cel mai important oras de pe insula este Lefkada insa este si cel mai putin interesant din punct de vedere turistic: este plictisitor, murdar si foarte banal.
Toate statiunile turistice interesante sunt situate pe coasta de est. Ceea ce este un pic ciudat pentru ca toate plajele frumoase ale insulei sunt pe partea de vest. Deci oriunde ai sta ai nevoie de o masina ca sa te poti deplasa in voie...Trebuie sa recunosc ca nu stiu daca exista mijloace de transport in comun folositoare pentru turisti. Nu am vazut nici un autobuz ajungand la Porto katsiki de exemplu.
Dar ca sa revenim la detaliile despre insula...cele mai importante resorturi turistice sunt: Lygia, Nikiana, Perigiali si Nidri si Vasiliki (celebra printre surferi). Noi am stat in Lygia insa in afara de timpul cat am dormit nu am petrecut nici un al minut in oraselul cu pricina. De fapt nici unul dintre satuce nu mi s-a parut interesant. Sunt extrem de banale si destul de deficitare cand vine vorba de restaurante si alt mod de a petrece timpul liber in afara de a sta la soare. Singurele locuri unde aveai cat de cat de unde alege unde sa mananci erau Nidri si Vasiliki, insa nu l-as alege niciodata ca locatie pentru hotel pentru ca este extrem de galagios si mult mult prea plin de turisti.
Daca ar fi numai partea de est a insulei atunci nu ai avea de ce sa calci pe acolo. Insa reteta pentru Lefkada este simpla: cazare in partea de est,  masina inchiriata sau personala, si petrecut timpul pe partea de vest.

Editat de ferrellroo, 19 februarie 2011 - 23:05.


#170
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 472
  • Înscris: 28.03.2008
Depinde acum daca doresti un resort deosebit , il vei gasi in Zakinthos , in Kefalonia prea putine si in Lefkada deloc.
Dupa parerea mea cea mai frumosa si spectaculoasa insula din cele trei este Kefalonia , are si cei mai inalti munti , e insula cea mai mare , cu cele mai multe statiuni si plaje ( poate doar in Corfu sa fie statiuni mai multe)
Lefkada este superba si ofera imagini deosebite dar e mult mai salbatica ca celelalte doua , poate prea salbatica. Sincer cand am citit ce ai scris m-am si inchipuit deasupra plajei Milos , la vilele Delphin , de langa Agios Nikitas.
Insa mai exista destule cazari de acest fel in insula , exista doua sate aflate la inaltime , Athani si Kalamitsi , unde poti gasi ceva pe placul tau , dar nu te gandi la demipensiune sau ceva asemanator.
In Kefalonia am vazut ca exista cateva cazari in apropierea plajei Myrthos , care ofera o priveliste deosebita.
In Zakinthos exista un resort de 5* aflat la inaltime langa Kambi care se numeste : Mabely Grand care din poze arata foarte bine si se potriveste cu cerintele tale : www.mabely.com
In functie de ce iti doresti mai mult , poti alege intre destule oferte  de cazare.
Alegere usoara si vacanta cat mai frumoasa!

#171
m-larry

m-larry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 178
  • Înscris: 06.01.2011
Toate cele trei insule sunt superbe dar mie mi-a placut cel mai mult Kefalonia(mai salbatica si cu mai putini turisti).Insa aici ai foarte putine Ferry pe zi care sa te treaca spre continent,asa ca dupa cum ai spus si tu cea mai buna solutie ar fi Lefkada,si din punct de vedere material.
Ar fi bine si in Zakinthos,pentru ca ajungi mai repede,dupa parerea mea in zona Atenei,unde este raliul pe care vrei sa-l vezi.
Oricum,si din Zakinthos si din Lefkada poti face excursii de o zi in Kefalonia,asa ca poti sa vezi ce e mai important si de aici.
O seara frumoasa si un an plin de excursii minunate!!! :peacefingers:

#172
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 269
  • Înscris: 19.01.2011

Vizualizare mesajsearchman, pe 18th February 2011, 17:12, a scris:

salutare,

am mare nevoie de ajutor (si va multumesc anticipat pt sfaturi) in luarea unei decizii dificile:

Lefkada, Kefalonia sau Zakynthos ?

decizia de a reveni in Grecia dupa o pauza de 3 ani este cauzata de "vizionarea" etapei de raliu in campionatul mondial (WRC) la sfarsitul lunii iunie.
pentru ca trebuie sa imi "impac" si sotia care este cam satula de alergat (dupa multi ani de "experienta") prin praf si bolovani ca sa vada niste "nebuni" la volan, voi merge, dupa 4 zile de "spectacol" auto, si pe o insula pt adevaratul concediu.
am cele trei optiuni enumerate mai sus pt ca raliul se desfasoara in zona Loutraki langa Atena, si as ramane in zona.
ca si cerinte legate de sejur: caut o zona salbatica, eventual un golfulet cu plaja, un hotel cu conditii bune, o zona de munte sau cu faleza inalta.
voi merge cu masina personala, nu beau aproape deloc, deci nu trebuie sa stau intr-o zona animata pt ca pot sa ma deplasez pana acolo daca simt "nevoia" de un club sau agitatie.
imi place sa vizitez dar fara a face din asta singurul obiectiv al concediului. nu vreau sa ma intorc mai obosit decat am plecat. deci as imbina "leneveala" la soare cu excursiele pe insula.

sincer Lefkada este o prima optiune pt ca as face ceva economie la buget nefiind necesara traversarea cu ferry.
Buna!! Una din cele mai frumoase insule ale Greciei este Skyathos!! Ca sa ajungi la ea trebuie sa ajungi in orasul Vollos iar de acolo sa iei ferry. Este incredibila!! Iti poate asigura si liniste si balamuc :)

#173
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.406
  • Înscris: 23.04.2007
Ai plaje in vestul insulei lefkada suficente pentru cativa ani de lenevit acolo .
S-au tot pomenit pe topicul dedicat.
Am fost doar in Fiscardo,Kefalonia ,ca o comparatie,preturile pe acolo erau simtitor mai mari.Atat stiu cel putin despre Kefalonia.Despre Zakynthos iar nu ma pronunt.
Insa sa mergi cu masina prin Lefkada e o adevarata placere.
Cat despre "un golfulet cu plaja, un hotel cu conditii bune, o zona de munte sau cu faleza inalta" gasesti plaja Agiofili in sud sau plajele din vest.
Cateva poze in atasament.

Fișiere atașate


Editat de AdrianHH, 21 februarie 2011 - 13:11.


#174
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 451
  • Înscris: 08.10.2007
Salut forumisti,

A fost cineva pe insula Samothraki (sau Samothrace) ?

Vad ca este si mai aproape de România decât insula Thassos (aici am fost deja in 2006).

Am gasit o oferta interesanta de camera la 40 euro pe zi, dar nu stiu ce poti face o saptamana intreaga pe insula respectiva.

Multumeasc anticipat pentru raspunsuri,

Florin-Andrei

#175
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.356
  • Înscris: 06.08.2009

Vizualizare mesajspam.spam, pe 24th March 2011, 05:16, a scris:

Salut forumisti,

A fost cineva pe insula Samothraki (sau Samothrace) ?

Vad ca este si mai aproape de România decât insula Thassos (aici am fost deja in 2006).

Am gasit o oferta interesanta de camera la 40 euro pe zi, dar nu stiu ce poti face o saptamana intreaga pe insula respectiva.

Multumeasc anticipat pentru raspunsuri,

Florin-Andrei

In 2009 am vrut sa schimb locatia si am fost in prospectare 4 zile. Rezultatul a fost ca tot in Thassos am facut concediu. E un mare dezavantaj, ca nu ai decat un singur ferry pe zi si atunci trebuie sa-ti programezi atent drumul. La intoarcere ajungi pe continent in jur de ora 20 si ori te cazezi o noapte in Alexandropolis ori faci drumul noaptea. Traversarea e mult mai scumpa fata de Thassos. am dat 4 pers si o masina cca. 110-120€/ sens. Insula e mai salbatica decat Thassos, plajele nu sunt cu nisip ci cu pietricele mici. in schimb au 13 canioane cu cascade f. frumoase pt. cei indragostiti de ascensiuni montane. Se mai organizeaza pe acolo festivaluri de muzica tehno. Se poate merge cu cortul. Exista o plaja gen Vama Veche cu aceiasi atmosfera, dar fara manele. In rest daca mai vrei sa sti ceva intreaba-ma.

#176
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 451
  • Înscris: 08.10.2007

Vizualizare mesajdamblagiu, pe 24th March 2011, 12:23, a scris:

In 2009 am vrut sa schimb locatia si am fost in prospectare 4 zile. Rezultatul a fost ca tot in Thassos am facut concediu. E un mare dezavantaj, ca nu ai decat un singur ferry pe zi si atunci trebuie sa-ti programezi atent drumul. La intoarcere ajungi pe continent in jur de ora 20 si ori te cazezi o noapte in Alexandropolis ori faci drumul noaptea. Traversarea e mult mai scumpa fata de Thassos. am dat 4 pers si o masina cca. 110-120€/ sens. Insula e mai salbatica decat Thassos, plajele nu sunt cu nisip ci cu pietricele mici. in schimb au 13 canioane cu cascade f. frumoase pt. cei indragostiti de ascensiuni montane. Se mai organizeaza pe acolo festivaluri de muzica tehno. Se poate merge cu cortul. Exista o plaja gen Vama Veche cu aceiasi atmosfera, dar fara manele. In rest daca mai vrei sa sti ceva intreaba-ma.


Mersi frumos :D

Asta ma sperie si pe mine: ferry la intervale mari. Astept sa vad daca se publica un orar pentru anul 2011 si poate mai apar curse...

Cred ca anul asta ma apuca luna iunie (atunci mergem in concediu, pe un Litoral) si o sa astept oferte "last minute" cu charter, pentru ca nu am reusit sa ma hotarasc din timp la nimic...  :mellow:

Florin-Andrei

#177
catasat6355

catasat6355

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 27
  • Înscris: 07.06.2009
Salutare tuturor,
As avea o intrebare catre cei care au fost si/sau  stiu foarte bine insulele grecesti:
Care ar fi  cea mai potrivita  destinatie dintre urmatoarele insule: Creta, Rodos, Santorini daca ar fi sa merg cu avionul pt o per de 6 nopti?
Ma intereseaza in primul rand plaje cu nisip, ape extrem de limpezi, peisaje frumoase......

#178
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.133
  • Înscris: 25.04.2008
fiecare are conditiile cerute de tine si fiecare e frumoasa. nu cred sa iti dea cineva vreun raspuns de genul "du-te acolo si nu dincolo pentru ca..."
rhodos-ul e mai cosmopolit, in creta gasesti o atmosfera mai traditionala iar santorini e cu adevarat deosebit.
dar daca vrei un soi de compromis, poti merge in creta si de acolo se organizeaza excursii de o zi in santorini

#179
wwwcvro

wwwcvro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 13.04.2004
6 zile mi se par putine pt Creta (noi planuim cel putin 2 saptamani doar pt zona vestica); drumul costa o caruta cu bani ca sa nu stai mai mult prin zona. As aborda o insula mai mica de cutreierat....apele nu m-au dat pe spate in Santorini, dar peisajul ......oau, merita compromisul

#180
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.095
  • Înscris: 07.07.2006
Si io as zice ca pentru 6 zile trebe o insula mica, ca Santorini. Si pe Skiathos se zboara din Romania, si pe Corfu, si pe Zakynthos (dar astea 2 din urma sint deja mari).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate