Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...
 Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto
 Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp
 

Sfaturi cu privire la insulele grecesti

- - - - -
  • Please log in to reply
244 replies to this topic

#181
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.04.2008
bine, acum nu cred ca e necesar sa vada o insula intreaga intr-un sejur...ca asa pentru creta nu-ti ajung nici 20 zile...

#182
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Santorini e cea mai scumpă destinaţie. Dar când se face referire la arhitectura veche a Greciei şi dacă se renunţă la imaginea Parthenonului, Santorini este soluţia.
Pe cutiuţele muzicale ce se vând pe post de suveniruri, dacă nu apare o corabie, sigur apare o biserică sau o casă veche de pe Santorini.

#183
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006
As vrea sa plec in concediu in una din insulele de mai sus , am citit pareri despre fiecare dar m-ar interesa opinii , ce sa aleg. As vrea ca vacanta sa fie activa , sa am ce vizita si peisaje deosebite!

#184
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006
As vrea sa plec in concediu in una din insulele de mai sus , am citit pareri despre fiecare dar m-ar interesa opinii , ce sa aleg. As vrea ca vacanta sa fie activa , sa am ce vizita si peisaje deosebite!

#185
artistulpustiul

artistulpustiul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.04.2010

 esperando, on 1st July 2011, 16:42, said:

As vrea sa plec in concediu in una din insulele de mai sus , am citit pareri despre fiecare dar m-ar interesa opinii , ce sa aleg. As vrea ca vacanta sa fie activa , sa am ce vizita si peisaje deosebite!


Lixouri , un oras superb de pe insula Cefalonia ! Recomand :)

#186
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

 esperando, on 1st July 2011, 17:42, said:

As vrea sa plec in concediu in una din insulele de mai sus , am citit pareri despre fiecare dar m-ar interesa opinii , ce sa aleg. As vrea ca vacanta sa fie activa , sa am ce vizita si peisaje deosebite!
Esperando tu esti balbait de ai deschis doua topic-uri cu acelasi titlu ?

#187
mexicanunr1

mexicanunr1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.12.2010

 ufoman, on 1st July 2011, 18:16, said:

Esperando tu esti balbait de ai deschis doua topic-uri cu acelasi titlu ?

nu stiu daca e balbait dar cred ca-i merge internetu incet si de aia a apasat de mai multe ori

#188
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006

 mexicanunr1, on 1st July 2011, 16:42, said:

nu stiu daca e balbait dar cred ca-i merge internetu incet si de aia a apasat de mai multe ori
Nu am avut intentia  de a deschide 2 topicuri . Scuze pentru greseala , dar nu am avut intentia asta , nu stiu de ce a aparut asa !.....si totusi info despre cele cerute de mine imi puteti da?

#189
vmaster

vmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 24.06.2009

 esperando, on 1st July 2011, 18:48, said:

Nu am avut intentia  de a deschide 2 topicuri . Scuze pentru greseala , dar nu am avut intentia asta , nu stiu de ce a aparut asa !.....si totusi info despre cele cerute de mine imi puteti da?
Conteaza mult ce vrei de la vacanta pe care ti-o propui.
Zakynthos e mai englezeasca si mai de disco baruri, bere pub-uri, meciuri din Premier League etc.
kefalonia e mai cu peisaje, plaje, apa colorata ireal etc.
daca vrei nopti pierdute si distractie cu prietenii atunci mai bine ar fi Zakynthos
Altfel, kefalonia bate de departe.

#190
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006

 vmaster, on 1st July 2011, 22:03, said:

Conteaza mult ce vrei de la vacanta pe care ti-o propui.
Zakynthos e mai englezeasca si mai de disco baruri, bere pub-uri, meciuri din Premier League etc.
kefalonia e mai cu peisaje, plaje, apa colorata ireal etc.
daca vrei nopti pierdute si distractie cu prietenii atunci mai bine ar fi Zakynthos
Altfel, kefalonia bate de departe.

Multumesc pt info!


#191
laci73

laci73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 05.07.2010
Buna

Solicit parerea celor care au fost deja in aceste 2 insule, pe care le recomanda cu plusuri si minusuri ?

Eu as dori sa plec cu 2 copiii mici, intrebarea care se pune daca ma duc la inceputul lunii iunie unde sunt conditiile meteo mai bune ?

Ma referer in primul rand daca putei sa-mi spuneti : cate grade are apa iar aerul ?

Deoarece copiilor le place sa se balaceasca in apa, nu as dori sa ajung in situatia in care ma duc acolo si nu pot intra in apa ca e rece.

Mersi anticipat celor care vor raspunde, numai bine. :peacefingers:

#192
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 19.11.2008
Vorbim de inceputul lunii Iunie , orice varianta ai alege din cele doua sa nu te astepti la apa calda

#193
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
zante, cu ochii inchisi.
si poti face baie, in iunie.
nu neaparat daca esti rus, dar cum a fost iarna asta, apa mediteranei nu s-a racit normal.
book local ca iesi muuult mai cheap.

#194
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.04.2008
ar fi bine sa pui aceste intrebari la topicurile dedicate si sa nu mai deschizi nshpe topicuri pentru fiecare intrebare pe care o ai ca omori forumul.

#195
ewka

ewka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.03.2011
Creta este de preferat dat fiind faptul  ca i se mai spune si insula cu 300 de zile de soare :thumbup:

#196
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,573
  • Înscris: 03.04.2010

 laci73, on 12th January 2012, 15:46, said:

Solicit parerea celor care au fost deja in aceste 2 insule, pe care le recomanda cu plusuri si minusuri ?
Plusuri pentru Creta:
- este mult mai mare si situata mai in sud ( deci mai cald )
- gasesti mult mai multe locuri de cazare
- obiective turistice de vizitat mult mai multe
Plusuri pentru Zakynthos:
- mai aproape ca distanta

 laci73, on 12th January 2012, 15:46, said:

Eu as dori sa plec cu 2 copiii mici, intrebarea care se pune daca ma duc la inceputul lunii iunie unde sunt conditiile meteo mai bune ?
Ma referer in primul rand daca putei sa-mi spuneti : cate grade are apa iar aerul ?
Deoarece copiilor le place sa se balaceasca in apa, nu as dori sa ajung in situatia in care ma duc acolo si nu pot intra in apa ca e rece.
Apa Mediteranei este mai calda decat cea a Adriaticii, dar la inceputul lui iunie nu prea este de balacit pentru copii in ambele.
Daca perioada este 'batuta in cuie' pentru siguranta balacitului cauta o locatie care dispune de piscina interioara sau incalzita.

#197
florin04

florin04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 19.08.2009

 raul_6776, on 17th January 2012, 15:16, said:

Apa Mediteranei este mai calda decat cea a Adriaticii.

....cred ca te gandeai la Marea Ionica (unde este localizata insula Zakynthos).
Geografia, bat-o vina.......

#198
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Diferentele de temperatura pe medie intre cele 2 insule sunt minime ( sub 1 grad) .
Creta are vegetatie  mai putina decit Zante
Zante e mai spectaculos ca peisaje ( partea de vest a insulei in mod deosebit )
Apa turcoaz mai degraba gasesti in Zante , desi nici cu Insula Chrissi ( in sudul insulei Creta cam la 15 km de Ierapetra) nu mi-e rusine chiar deloc
Creta e mult mai mare , mai mult de haladuit . Ai vestigii istorice , in Zante nu ai asa ceva
Din Zante poti trage o fuga in insula Kefalonia , ai si acolo destule de vazut

Mie mi-a placut mai mult Zante

Edited by menumorut81, 28 February 2012 - 22:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate