Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

BitDefender Antivirus 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#91
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Mersi, oricum nu cred ca am probleme si nu de aceea se blocheaza, se bloca si inainte

#92
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
am mai verificat si deja e o problema f deranjanta, deci ce pot sa fac? repet problema - cand antivirusul e dezactivat si il activez, windowsul ingheata 4 minute! eu il dezactivez/reactivez des, in functie de ce fac - jocuri, navigare etc. Inainte am avut Norton. Windowsul meu e ok, e adevarat ca nu e prea nou si am dat defrag pana si la registri...

#93
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
acum mi-au aparut alte probleme, daca fac click dreapta pe icoana si activez modul pt jocuri, daca fac din nou click dreapta nu apare optiunea de dezactivare a modului pt jocuri (cu toate ca e activat, se vede din setari), apare culmea tot optiunea de activare mod jocuri si trebuie sa intru prin setari mai avansate sa-l dezactivez.
La un moment dat nici nu mai anunta ca blocheaza virusi cu toate ca ii bloca...
Mereu am considerat ca e un antivirus f bun si inca mai consider, dar aceste erori sunt grave

Edited by bubu™, 27 June 2010 - 11:20.


#94
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ai raportat eroarea ?

#95
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View Postbubu™, on 27th June 2010, 12:00, said:

acum mi-au aparut alte probleme, daca fac click dreapta pe icoana si activez modul pt jocuri, daca fac din nou click dreapta nu apare optiunea de dezactivare a modului pt jocuri (cu toate ca e activat, se vede din setari), apare culmea tot optiunea de activare mod jocuri si trebuie sa intru prin setari mai avansate sa-l dezactivez.
La un moment dat nici nu mai anunta ca blocheaza virusi cu toate ca ii bloca...
Mereu am considerat ca e un antivirus f bun si inca mai consider, dar aceste erori sunt grave
:habarnam:
Attached File  bd.jpg   311.74K   45 downloads

#96
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
mie nu-mi mai merge nici un browser decat opera, cred ca am windowsul stricat dar nu mai e virusat zic eu. Dar de ce si bitdefender 2008 e putin stricat, pai virusii etc nu e normal sa poata ataca un antivirus. De fapt eroarea e minora dar ... grava... nu arata cand se termina o scanare, el de fapt o termina dar nu apare meniu de terminare si nici nu prea poti vedea raportul si ce a facut, decat f. greu, cautand manual

#97
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010

View Posttarzaan, on 10th July 2010, 20:01, said:

mie nu-mi mai merge nici un browser decat opera, cred ca am windowsul stricat dar nu mai e virusat zic eu. Dar de ce si bitdefender 2008 e putin stricat, pai virusii etc nu e normal sa poata ataca un antivirus. De fapt eroarea e minora dar ... grava... nu arata cand se termina o scanare, el de fapt o termina dar nu apare meniu de terminare si nici nu prea poti vedea raportul si ce a facut, decat f. greu, cautand manual

ualeleu...nu crezi ca ar fi cazul sa faci un upgrade la antivirus? ai o versiune antica acolo.

#98
aDy1989

aDy1989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2010
Au aparut produsele bitdefender 2011 si pot fii downloadate numai de pe site-ul http://www.bitdefend...site/Downloads/

#99
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Discutiile despre BitDefender 2011 Final aici:

http://forum.softped...howtopic=698510

#100
banan

banan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 05.09.2010
bitdef 2010 are erori de interfata, adica modul joc este activat, cum se vede in setarile detaliate, dar mingiuta rosie de pe bara nu are acel G, plus ca la click dreapta pe ea apare, culmea, tot optiunea de activare a modului jocuri, in loc sa apara cea de dezactivare (dar in setarile avansate apare clar cea de dezactivare activa). Problema se rezolva numaid daca ma loghez cu un user secundar si dau acolo mod joc etc si dupa aia ma deloghez si intru la loc in userul principal, unde e problema mereu

e cam grav pt ca nu stii cand si daca esti protejat. Aceste erori pot fi rezolvate prin update-uri, daca ei afla de problema? ori sa ma chinui sa bag 2011?

Edited by banan, 10 November 2010 - 00:51.


#101
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pune 2011.

Edited by crysty2k5, 10 November 2010 - 13:16.


#102
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
scuze l-am mai cerut odata dar nu mai gasesc, un link cu tool-ul de dezinstalare bitedefender ca sa bag versiune noua. Ori e acelasi "drac" sa dezinstalez eu manual si sa bag versiunea noua? mai trebuie sa-l inregistrez iar ori retine? oricum vreau linkul ala va rog cu tool-ul

#103
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Postbubu™, on 10th November 2010, 23:19, said:

scuze l-am mai cerut odata dar nu mai gasesc, un link cu tool-ul de dezinstalare bitedefender ca sa bag versiune noua. Ori e acelasi "drac" sa dezinstalez eu manual si sa bag versiunea noua? mai trebuie sa-l inregistrez iar ori retine? oricum vreau linkul ala va rog cu tool-ul


http://www.bitdefend...nstall_Tool.exe

#104
alexroacker24

alexroacker24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.01.2010
bitdefenderul e cel mai prost antivirus .....100% romanesc se vede.....ocupa mult si aveam 2 trojani (trojan.java Trojan.Win32.Swisyn.arrg) si ....nimic nu ii vedea trecea peste ei ...am instalat kaspersky i-a detectat ...am instalat norton a detectat un adware.eurobarre + 5 virusi cookie + trojan.ad ....concluzia este ca bitdefender a dat mana cu ei si i-a lasat sa plece ....kaspersky i-a eliminat pe aia mai puternici si restu nada ....nortonul i-a eliminat pe toti dar mi se bloca calculatorul cu el si am bagat Avira freee.....concluzie: nu va bagati bidefender e ce-a mai mare greseala pe care o puteti face :D !!!!!

#105
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Postalexroacker24, on 7th January 2011, 14:29, said:

bitdefenderul e cel mai prost antivirus .....100% romanesc se vede.....ocupa mult si aveam 2 trojani (trojan.java Trojan.Win32.Swisyn.arrg) si ....nimic nu ii vedea trecea peste ei ...am instalat kaspersky i-a detectat ...am instalat norton a detectat un adware.eurobarre + 5 virusi cookie + trojan.ad ....concluzia este ca bitdefender a dat mana cu ei si i-a lasat sa plece ....kaspersky i-a eliminat pe aia mai puternici si restu nada ....nortonul i-a eliminat pe toti dar mi se bloca calculatorul cu el si am bagat Avira freee.....concluzie: nu va bagati bidefender e ce-a mai mare greseala pe care o puteti face :D !!!!!


Mda,se vede nivelul la care intelegi antivirusii,de parca ar fi cartofi in obor......
Instaleaza peste 3 luni BitDefender dupa  Avira si sa vezi ca iti gaseste altceva.... (sunt convins ca o sa-l umfli in glorii dupa)
Instaleaza dupa alte 3 luni Kaspersky dupa Norton si surpriza iti gaseste alt virus (lu asta ii ridici statuie)


Concluzia de 3 simpla?
Nu exista antivirus cu detectie 100 % !!!!!

Poti zice ca un antivirus este praf dupa ce te uiti dupa un review in care a scapat cateva mii de virusi in teste si ceilalti au prins mai multi (dar NU PE TOTI !).

http://forum.softped...hl=comparatives

#106
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postalexroacker24, on 7th January 2011, 15:29, said:

bitdefenderul e cel mai prost antivirus .....100% romanesc se vede.....ocupa mult si aveam 2 trojani (trojan.java Trojan.Win32.Swisyn.arrg) si ....nimic nu ii vedea trecea peste ei ...am instalat kaspersky i-a detectat ...am instalat norton a detectat un adware.eurobarre + 5 virusi cookie + trojan.ad ....concluzia este ca bitdefender a dat mana cu ei si i-a lasat sa plece ....kaspersky i-a eliminat pe aia mai puternici si restu nada ....nortonul i-a eliminat pe toti dar mi se bloca calculatorul cu el si am bagat Avira freee.....concluzie: nu va bagati bidefender e ce-a mai mare greseala pe care o puteti face :D !!!!!

Ai idee ce face trojan.java Trojan.Win32.Swisyn.arrg ?

Ai idee ce face un cookie si un adware ?

Nu mai te arunca cu vorbe despre produsele antivirus daca nu sti cum actioneaza chestiile detectate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate