Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Problema robot bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007
Salut, am si eu o problema mare.
Azi am fost in carrefour, cautam un storcator de fructe si am vazut din intamplare un robot de bucatarie.
A venit un angajat, a zis ca e mult mai util un robot de bucatarie decat un storcator ... intrucat poate face si treaba acestuia (l-am intrebat inainte daca e sigur ca poate stoarce si fructe el da si da ...).
L-am cumparat, apoi cand am ajuns acasa am vazut ca robotul respectiv nu poate indeplini decat 3 functii de care nu am nevoie. Pentru restul trebuie sa mai cumpar niste accesorii, pe care nici nu stiu de unde le pot lua.  :deadtongue:
Sunt foarte suparat, imi vine sa ma duc la vanzator sa ii dau cu el in cap.
As avea vreo sansa sa mi-l primeasca inapoi si sa imi returneze banii ? Eventual sa ma lase sa cumpar altceva din banii aceia, asa stiu ca se face.

#2
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008

View Postcr1s71_13, on May 1 2009, 23:28, said:

Salut, am si eu o problema mare.
Azi am fost in carrefour, cautam un storcator de fructe si am vazut din intamplare un robot de bucatarie.
A venit un angajat, a zis ca e mult mai util un robot de bucatarie decat un storcator ... intrucat poate face si treaba acestuia (l-am intrebat inainte daca e sigur ca poate stoarce si fructe el da si da ...).
L-am cumparat, apoi cand am ajuns acasa am vazut ca robotul respectiv nu poate indeplini decat 3 functii de care nu am nevoie. Pentru restul trebuie sa mai cumpar niste accesorii, pe care nici nu stiu de unde le pot lua.  :deadtongue:
Sunt foarte suparat, imi vine sa ma duc la vanzator sa ii dau cu el in cap.
As avea vreo sansa sa mi-l primeasca inapoi si sa imi returneze banii ? Eventual sa ma lase sa cumpar altceva din banii aceia, asa stiu ca se face.

Ce robot ai avut "norocul" sa cumperi??Ce firma? Daca e Braun,cum am cumparat si eu,trebuie sa te adresezi pentru piese suplimentare firmei importatoare.Eu aveam nevoie de storcator de fructe,dar in cutie se gaseste doar storcator(piesa)de citrice.La magazin,cand m-am dus sa vad daca se vinde separat,m-au indrumat spre importatorul direct...Deci cred ca acolo trebuie sa suni si sa-i intrebi.

#3
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007
E Moulinex ... sper sa nu coste mult ...

#4
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 25.11.2004
ai 24 sau 48 de ore , mai bine suni si te interesezi , timp in care il poti returna ( in ambalajul originar si cu toate accesoriile) .

#5
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007
Am incercat dar nu l-au primit ... pot cumpara accesorii de la importatorul principal care e prin sectorul 1 ... or fi scumpe ?

#6
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008

View Postcr1s71_13, on May 2 2009, 18:44, said:

Am incercat dar nu l-au primit ... pot cumpara accesorii de la importatorul principal care e prin sectorul 1 ... or fi scumpe ?


Cauta cu Google si poate vezi preturile la fima aceea,cu toate ca nu cred sa le afiseze. Mai bine ii suni luni si vorbesti cu ei.Nu poate sa coste prea mult..
Si daca tot iei ceva de la ei iti mai dau un sfat...Cumpara suplimentar si un cutit pentru tocat carnea,deoarece astea se uzeaza cel mai repede la robot.
Succes!

#7
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005

View Postcr1s71_13, on May 2 2009, 01:08, said:

E Moulinex ... sper sa nu coste mult ...
Incearca la SAPEL.

#8
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
Teoretic ai avea castig de cauza daca te adresezi anpc-ului. Motivatia e simpla, ai luat o decizie de cumparare in baza unei prezentari eronate facute de catre vanzator. Pe de alta parte este si vina ta, foarte simplu verificai cu manualul de utilizare in mana.

#9
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
ca principiu, este de dorit sa cumperi un robot complet (fara storcator, dar cu fct de tocat carnea), iar storcatorul sa il cumperi separat.
Eu am optat pentru un storcator Bosch si de 2 ani merge foarte bine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate