Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Debut HD in... India!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Pana si indienii ne-au luat-o inainte... tocmai s-a lansat primul pachet HD in aceasta tara

Satelit INSAT 93.5'EST, banda KU, norma mpeg4, codat IRDETO

http://www.sundirect..._sundirect.html

#2
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postrz, on Apr 21 2009, 23:01, said:

Pana si indienii ne-au luat-o inainte... tocmai s-a lansat primul pachet HD in aceasta tara

Satelit INSAT 93.5'EST, banda KU, norma mpeg4, codat IRDETO

http://www.sundirect..._sundirect.html

ai reusit sa-l receptionezi?

Vezi ca si pe 19E au aparut 2 canale HDTV iar pt 24,5w niste BBC-uri care cred ca la tine intra cu antena care o ai in dotare, am si deschis ieri topic pe tema asta la TESTE .Spotul 1 de pe 27,5W ar trebui sa-ti intre si merita ca BBC-urile si restu sunt toate FTA.Testeaza si daca ai ceva rezultate pozitive pune si niste poze ! :)

#3
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postrz, on Apr 21 2009, 23:01, said:

Pana si indienii ne-au luat-o inainte... tocmai s-a lansat primul pachet HD in aceasta tara

Satelit INSAT 93.5'EST, banda KU, norma mpeg4, codat IRDETO

http://www.sundirect..._sundirect.html
India e o putere economica actualmente. Sta bine la DTH. Mai valabil e : pina si albanezii ne-au luat-o inainte ( de mult ). Sper ca mai avem si noi 3 luni.

#4
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postsoftpedic, on Apr 22 2009, 01:34, said:

India e o putere economica actualmente. Sta bine la DTH. Mai valabil e : pina si albanezii ne-au luat-o inainte ( de mult ). Sper ca mai avem si noi 3 luni.
Softpedic sincer sa vezi unele canale romanesti in HD nu e mare realizare *vorbesc aici de PRO TV, PRIMA, ANTENELE* deoarece tot acelasi continut loulevel ai exact cum ai bea rom de arad din sticla de bacardi :P
Nu numai india si albania dar cam toti ne-au luat-o inainte cu HD-ul , dar in schimb ei au si la ce sa te uiti in HD.Bineinteles ca ar fi binevenite in HD canale ca Discovery, NG, Animal Planet, History etc

Rz sa nu uiti sa raportezi de receptia spotului 1 de pe 27,5w ,sunt chiar interesat , poate chiar asta ma va imoinge mai repede sacumpar un receptor HD :)

#5
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 21.04.2004

View Postrz, on Apr 21 2009, 22:01, said:

Pana si indienii ne-au luat-o inainte... tocmai s-a lansat primul pachet HD in aceasta tara

Satelit INSAT 93.5'EST, banda KU, norma mpeg4, codat IRDETO

http://www.sundirect..._sundirect.html

E normal - India e mult mai dezvoltata decat Romania.

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View Postdoktorofsat, on Apr 21 2009, 23:24, said:

ai reusit sa-l receptionezi?

Vezi ca si pe 19E au aparut 2 canale HDTV iar pt 27,5w niste BBC-uri care cred ca la tine intra cu antena care o ai in dotare, am si deschis ieri topic pe tema asta la TESTE .Spotul 1 de pe 27,5W ar trebui sa-ti intre si merita ca BBC-urile si restu sunt toate FTA.Testeaza si daca ai ceva rezultate pozitive pune si niste poze ! :)

Am semnal pe aproape toate tp-urile SUN DIRECT dar ce folos... daca sunt codate

La 27.5W' nu am semnal pe acel transponder si nici pe acela cu FIVE REGION (11.665V - anul trecut aveam semnal aici)... semnal am doar pe un tp de date (11.049V, 14650)

India este o putere economica dar sa fim sinceri... ei niciodata nu au pus accentul pe calitate in televiziune (cu exceptia a 10-15 canale)
Abia recent au adus imbunatatiri la sunet si imagine, in SD... vorbesc despre canalele ''originale'' difuzate in India - pentru indienii de acolo, nu despre canalele indiene occidentale (B4You Music, Movies, etc.), pentru indienii din UK sau alte tari occidentale din Europa

Edited by rz, 22 April 2009 - 14:08.


#7
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postrz, on Apr 22 2009, 15:06, said:

Am semnal pe aproape toate tp-urile SUN DIRECT dar ce folos... daca sunt codate

La 27.5W' nu am semnal pe acel transponder si nici pe acela cu FIVE REGION (11.665V - anul trecut aveam semnal aici)... semnal am doar pe un tp de date (11.049V, 14650)

India este o putere economica dar sa fim sinceri... ei niciodata nu au pus accentul pe calitate in televiziune (cu exceptia a 10-15 canale)
Abia recent au adus imbunatatiri la sunet si imagine, in SD... vorbesc despre canalele ''originale'' difuzate in India - pentru indienii de acolo, nu despre canalele indiene occidentale (B4You Music, Movies, etc.), pentru indienii din UK sau alte tari occidentale din Europa
  Ma bucur ca ai testat,Egzact cum am banuit , in centrul tarii deja nu-ti ajunge antena de 2,2 m!Eu asta vara vreau sa lovesc satelitii cu o antena mare , iar pt Maramures , o zona mai favorabila pt receptionarea unor spoturi , sper sa prind complet Nilesat , Ab4a unde unele tp merg mai bine altele mai slab, apoi Astra 2D , banda C , 27,5w , america latina si tot ce se poata cu o "micuta" de vrea 2m.Poate fac un efort pt una mai mare :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate