Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Discuții despre Digi Sport 1-4.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
29309 replies to this topic

#21349
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,612
  • Înscris: 10.04.2009
e bine ca isi continua parteneriatul cu Ligue 1

au fost cateva meciuri de senzatie sezonul trecut: OM vs OL, OM vs Nice, OM vs Monaco

#21350
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Din cate stiu, Telekom nu mai e interesat de Ligue 1 de mulți ani și nici acum n-a participat la licitație. Știu că este cel mai ieftin campionat dintre cele mai cunoscute, eu nu mă uit la el, așa că nu mă interesează.

Edited by cristinel07, 12 June 2018 - 11:37.


#21351
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010
Telekom nu mai e interesat de nimic Posted Image  nu stie cum sa fuga mai repede din romanica ...asa ca nu mai aberati pe aici ca nu e interesat bla,bla.... sau cam terminat coco si faza cu sublicentierea de la tvr pe nimic nu mai tine !

#21352
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Este interesant cum T-ul îi lasă pe cei de la Orange pe rețeaua lor de fibră optică și probabil și pe cei de la Vodafone. Au investit masiv și deocamdată sunt, probabil pe minus. Campaniile lor publicitare de rebrenduire, CL și EL i-a costat, probabil, destul de mult. Cei de la Digi au fost un pic mai cumpătați, plus că nu le-au oferit rețeaua de fibră optică altora (Orange) știind că pierd clienți dacă fac acest pas.

#21353
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Dacă cei de la T nu schimbă un pic strategia, nu mai rezistă mult la noi. Nu au vreo grilă wow, prețurile sunt ușor piperate, tot scot canale, acoperirea lor este groaznică, netul nu e strălucit, pe mobil prețurile sunt mari față de ce oferă în comparație cu Voda și DIGI. Singurul lucru bun la T sunt canalele de sport.

#21354
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
La prețuri știu că sunt mai mari, plus că le au în euro, în timp ce RDS-ul are tarif fix în lei( la telefonie, tot în euro) . Pe partea de canale de sport, nu știu pentru că nu am urmărit, decât ocazional și nu-mi pot face o părere. În schimb RDS-ul, atunci când este mai interesant, mai ales la F1, îți bagă publicitate, nu mai spun cum sunt emisiunile lor de seară( talk-show-urile), care în ultimul timp au început să coboare standardul. În timpul campionatului nu cred că nu era seară că Gigi să nu apară la tv și să spună tot felul de baliverne, plus mulți alții.
Nu mai zic că moderatorii și comentatorii au "devenit" prea imparțiali, în loc să păstreze un echilibru! Nu vorbesc de invitații permanenți, pentru că acolo este altă "mâncare de pește"!...

Edited by matyred, 12 June 2018 - 14:09.


#21355
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Ar fi bun un topic de versus între DIGI Sport și Telekom Sport.

Mie mi se pare prea mare ipocrizia din ultima săptămână. Dacă acum o lună DIGI avea o știre pe repede înainte despre Halep pe la jumătatea jurnalului, înainte și după finala de la RG deschideau de la Fotbal Club până la Fotbal European cu Halep. Și pun pariu că peste o săptămână iar se uită și de ea și de tenis. La fel s-a întâmplat și cu CSM București, la fel și cu SCM Craiova, la fel și cu Potaissa Turda. Sunt seri în care se vorbește exlusiv despre Liga 1 de când începe Fotbal Club și până când se termină DS Special, deși campionatul e gata.

Americanii au fotbal american, baseball, baschet și hochei și toate sporturile astea sunt foarte bine acoperite de presa sportivă, însă la noi se vorbește numai despre fotbal. La noi alte sporturi apar pe TV în emisiuni doar dacă se face performanță, în timp ce la ei sunt până și canale de golf sau fotbal european (soccer). Cum de ei reușesc și noi nu?

Aș vrea ca seara în intervalul 18-24 să văd o emisiune nișată pe un alt sport care ține măcar o jumătate de oră și este realizată de și cu oameni specializați pe sportul respectiv, nu doar fotbal. Și nu doar când se face performanță. Au suficiente canale la dispoziție. Sau, de ce nu, să taie dintre cele 3 ore de Liga 1 (1h30 x FC + 1h30 x DSS) și timp de o oră pe săptămână să fie o emisiune nișată pe un alt sport. Luni "Așii tenisului", marți "Săptămâna de handbal", miercuri "Grila de start", joi emisiune dedicată baschetului, vineri "Generația DIGI Sport" sau ceva emisiune dedicată tuturor sportivilor individuali... lupte, scrimă, canotaj etc.

Cam așa ar trebui să arate o grilă în opinia mea într-o zi fără evenimente live. În zilele în care sunt evenimente live s-ar putea schimba ora emisiunilor dedicate altor sporturi sau ar putea fi mutate pe alt canal. Știu... am început să o iau pe urma lui nicu cu grile fanteziste, dar asta e...

18:00 - Știri
18:45 - Emisiune dedicată altor sporturi
19:45 - Știri
20:00 - Fotbal Club
21:45 - Știri
22:00 - Fotbal European
23:45 - Știri

#21356
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,710
  • Înscris: 28.02.2010
Vestea buna e ca o sa avem UCL si UEL la digisport Posted Image

Edited by K-Bobby, 12 June 2018 - 15:30.


#21357
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010
Deci digi a luat Ligue 1 , CL, El mai trebuie sa ia Spania si Italia

#21358
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
Bravo Digi. Incep sa isi revina la capitolul competititii sportive de cel mai inalt nivel. Acuma se justifica pe deplin cele 4 DSuri mai ales ca sunt HD.

Edited by omg99, 12 June 2018 - 15:31.


#21359
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Știi de undeva,sigur sau o "arunci" pentru 1 aprilie 2019? :)

Edited by matyred, 12 June 2018 - 15:36.


#21360
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,710
  • Înscris: 28.02.2010
Postul ProTV a pierdut dreptul de a mai difuza meciuri din Liga Europa, după 9 ani de emisie. Totuşi, ProTV va putea transmite anumite meciuri din Liga Campionilor, inclusiv finala care va avea loc pe Wanda Metropolitano, noul stadion al celor de la Ateltico Madrid. Finala Ligii Europa va avea loc la Baku, pe Stadionul Olimpic. Se pare ca si pro tv dau cateva meciuri

Edited by K-Bobby, 12 June 2018 - 15:46.


#21361
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005
https://www.paginade...i-europa-league

Eu zic că ăstia sunt bine informati

#21362
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Dacă este să fie așa, este foarte bine pentru toți abonații celor 3 mari companii. Este clar că Look a primit câteva meciuri în sistem barter pentru drepturile TV ale ligii 1!
Sper ca și Spania și Serie A să fie la cei doi operatori și cel puțin 1-2 meciuri și pe Look, pentru cei care nu canalele DS și T, în grilă.
Sunt abonat RDS, dar nu sunt de genul "capra vecinului" și implicit doresc că aceste meciuri să "ajungă" la cât mai mulți abonați!:))
Să sperăm că vom avea posibilitatea cândva de a prelua contra unei sume modice și un canal de sport, din grila "adversarului"!;)

Edited by matyred, 12 June 2018 - 15:55.


#21363
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.11.2010
Pana acum, Digi Sport a luat 100% urmatoarele competii pentru sezoanele viitoare:

1. UCL
2. Europa League
3. Bundesliga
4. Ligue 1 (exclusiv)

Pentru Serie A si La Liga se negociaza, insa sunt sanse destul de mici sa se ajunga la o intelegere.

Edited by wolfsburg, 12 June 2018 - 16:51.


#21364
geniul

geniul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 29.06.2008
Cand a luat bundesliga,ca n_a anunțat nimeni nimic despre chestia asta?

#21365
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.11.2010
Se va anunta in zilele urmatoare.


View Postgeniul, on 12 iunie 2018 - 16:52, said:

Cand a luat bundesliga,ca n_a anunțat nimeni nimic despre chestia asta?

Nici concurenta nu poate plati pentru Serie A si La Liga. Daca nu se vor lua la comun, nu se vor lua deloc. De nicio televiziune.

Edited by wolfsburg, 12 June 2018 - 16:53.


#21366
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Ai mai dat informații corecte? Să nu mă entuziasmez degeaba.:)))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate