Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

14th Homework - MIRAJ

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#37
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
0.shobi
1.maya
2.wtf
3.american dream

#38
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003
0:val252
1:Maya
2:Spring tale
3:Infinit

#39
bebanito

bebanito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.01.2005
0: bebanito
1: spring tale
2: maya
3: occident

#40
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
0: roguru
1: maya
2: spring tale
3: occident

#41
elenoc

elenoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.07.2004
0: elenoc
1: maya
2: spring tale
3: miraj urban

#42
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
maine sunt la o sesiune foto pana la ora 18 probabil. votarea se va incheia la ora 12:00 si am sa va rog sa votati pana atunci. de asemeni va rog sa aveti ingaduinta cu mine pana ajung sa postez rezultatele. daca sunteti cuminiti va arat si cateva din pozele de maine.

multumesc tuturor pentru intelegere.

#43
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
0: sonykel
1: maya
2: spring tale
3: occident

#44
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
Si uite cum mi-am gasit eu avatar.
Va multumesc celor care mi-ati dat voturi, m-ati incurajat mult.

miraj="Fenomen optic produs prin refracția treptată a luminii în straturi de aer cu densități diferite, datorită căruia în unele regiuni apar la orizont imagini răsturnate și suplimentare ale unor părți din natură, ale unor lucruri îndepărtate etc., ca și cum s-ar reflecta într-o apă"
maya este lumea pe care o percepem noi, in realitate este mult mai mare, asa cum nu auzim decat  frecventele de 18Hz-20000Hz desi exista vibratii si in alte frecvente.

miraj=" Imagine înșelătoare; închipuire, iluzie deșartă" => poza mirajul faimei: mi sa parut cea mai in tema poza din punctul asta de vedere.

btw, acum este ora 1 si de fapt pe server nu sa schimbat ceasul, este 12. la limita.

Edited by .ral:cr, 07 April 2005 - 12:03.


#45
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Bravo tata! Frumos! Ma bucur ca nivelul concursului a revenit la un nivel mai elevat. Ma speriasem ca o luase cam in jos. Ma gandeam insa ca avem totusi un concurs challenging, avand in vedere conditia ca poza sa fie facuta dupa anuntarea temei. In plus si la votare s-au prezentat mai multi ca la alegerile pentru primarie. :) Si asta a ajutat ca fotografiile castigatoare sa se detaseze clar fata de celelalte.

P.S. Propun sa facem un concurs cu cea mai buna semnatura, inspirat de noua semnatura a lui Sonykel. :lol: Tine-o tot asa ca ne mai amuzam si noi. Important e ca intelegem ce vrei sa spui in definitiv. Sa nu lasam o cratima sa ne strice prietenia.

Edited by Rigid Aurel, 07 April 2005 - 12:21.


#46
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

.ral:cr, on Apr 7 2005, 12:02, said:

btw, acum este ora 1 si de fapt pe server nu sa schimbat ceasul, este 12. la limita.

In primul rand felicitari! Ora pe server e corecta, afisarea ta nu tine cont de DST. Pentru corectare, My Controls -> Board Settings.

#47
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
.ral:cr> zunt fericit cu puoza asta. de cand am vazut-o am stiut ca o sa fie castigatoare.
cand am aflat ca e facuta de tine am ramas  :surprise:
nu o lua de rau ca nu e asa. ma gandesc cam cum erai acum 1-2 luni si vad ca mergi din ce in ce mai bine, ai idei bune si esti kewl.
bravo mai!

mi-au crescut pretentiile de la tine asa ca vezi ce tema pui!

ps: ca sa continui cu ce a inceput .ral:cr va zic ca eu nu imi schimb avatarul pentru ca spring tale nu ma caracterizeaza nici prin compozitie, nici prin titlu, nici prin  mesaj. io nu prea fac peisaje si nici nu prea ma incanta ideea. asta a fost singura puoza decenta facuta in perioada concursului si nestiuta de lume asa ca am postat-o.

#48
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
.ral:cr - excelenta fotografie; era clar cea mai buna din concurs; mi-am dat seama ca-i a ta dupa ce ai votat (erai printre primii care nu o votai deloc :) )

a mea-i occident si ideea a fost explicata intocmai de rigid aurel (ideea a venit chiar in ultima zi, mi s-a parut o tema grea)

#49
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Si iata si un clasament neoficial facut de mine, imi cer scuze daca am facut vreo greseala.

1:   Maya                                                                     96
2:   spring tale                                                              49
3:   occident                                                                 26
4:   WTF                                                                       15
5:   shy                                                                        14
6:   infinit                                                                     13
7:   Mirajul faimei                                                           6
8:   Raven                                                                     5
9:   american dream si Mirajul Iubirii (egalitate)                4
10: sfinx of light                                                             2
11: miraj urban                                                              1
12: Visand la cai putere si Mirajul Banilor (egalitate)          0

L-am facut ca sa nu mai stati atata in suspans.

Edited by djadi21, 07 April 2005 - 13:23.


#50
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
singura poza pe care am incercat s-o ghicesc este a lui kath, si cred ca-i shy.
a ta msdan mi-a placut desi daca nu stii numele temei ca sa te trimita la ea, as incadra-o la tema droguri cred. felicitari pt ea.

merci rigid pt comentariile tale, sper ca nu i-au influentat pe urmatorii votanti prea tare.

acum probabil toti o sa faceti poze fff frumoase de frica sa nu va iau si data viitoare premiul  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  .

tema este "IN AER" si cred ca se pot incadra imagini de la "salturi mortale" pana la "avioane de hartie zburand" , deci o gama destul de variata. care il pozeaza pe jordan dand un slamdunk are locu 1 de la mine .  :lol:  :lol:

prima curiozitate este poza infinit, e photoshop curat? cum ai facut daca nu?

#51
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
O fi bun sau nu, oricum primele 3 locuri sunt oricum clar detasate, deci nu cred ca se schimba ceva in ordinea pe podium.

Nu pot spune decat ca-mi pare rau ca am scazut din nou nivelul concursului cu o poza asa slaba (a mea fiind "visand la cai putere").

Restul nu le comentez - sunt prea multe si n-am chef, mai cu seama ca am 0 voturi. Ce parere poate emite unu care e mereu pe ultimu loc ?

Edited by adipelcz, 07 April 2005 - 13:33.


#52
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Eu sunt pe penultimul, ca sa ne prezentam dupa poze... Felicitari punctraldoupunctecr si restu', inclusiv adipelcz (btw, poza ta se potrivea mai bine la evolutie, parerea mea) ;) apropo, .ral:cr, maya aia e facut cu noul prelungitor? :)

#53
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Si uite asa m-am facut si eu cu avatar nou. Mai era cineva pe forum care avea avatarul acela cu tigrul, asa ca acum am rezolvat problema.
Ei bine, dupa cum se vede in stanga, Raven e a mea. Nu sunt expuneri succesive, ci o singura expunere. Am setat timpul de expunere la 10 secunde, m-am asezat in fata aparatului si mi-am pus o lanterna pe fata de trei ori, timp de 1-2 secunde, de fiecare data intr-o alta pozitie. Poza a fost salvata RAW, dandu-mi posibilitatea sa mai umblu putin la ea. Nu are nici macar crop. Cea mai grea parte din toata fotografia a post machiajul, pe care mi l-am facut singur  :P .

Edited by Sakura, 07 April 2005 - 14:08.


#54
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Era sa uit!

Vot in afara concursului:

1. Maya
2. WTF
3. Occident


Mi-a placut mult WTF pentru ca exprima un "miraj" foarte aproape de realitate. Imi aduc aminte de noptile in care petrec mult timp in fata monitorului, iar atunci cand il sting ( spre dimineata ) sunt buimac si nu mai gasesc patul.
Occident, are o idee foare buna si inedita. Este bine realizata desi compozitia e simpla. Oricum, e de locul 3.
Maya este extraordinara. Are tot ce-i trebuie, dar ideea bate tot. Bravo!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate