Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

sfat alegere mp3 auto

  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
deoarece cel de pe masina s-a stricat,acesta fiind un kenwood cu panou frontal care se culiseaza,imi trebuie un nou aparat

buget undeva la 300ron

m-am gandit la
-clarion db 179
-alpine cde 9870R/RM
-sony cdx a215c
-pioneer deh 1020e
-blaupunnkt sevillia

Edited by ionutMembruAnonimut, 18 February 2009 - 19:19.


#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Sony cdx a215c , Bk sevillia cad clar , ramin restul  :) . Pioneer deh 2000 asemanator cu 1020 am avut si am fost foarte multumit de el la ce bani am dat , Alpine s-ar putea sa stea mai bine la partea radio , Clarion nu am avut sa pot comenta ceva , Pioneer deh 3000 sta foarte bine la partea radio plus ca are si iesiri pentru amplificator si costa in jur de 300 ron cu putin noroc .

#3
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
ma interseaza ceva care sa redea bass-ul cat de cat bine

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
La un buget de 300 de lei? Pe ce masina il pui si ce difuzoare/amplificatoare/woofere mai ai montate?

#5
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Modelul pioneer deh 2000 are loudnes care chiar si functioneaza  :D http://www.domo.ro/A...neer_DEH-2000MP , merita toti banii , are bas numai difuri bune sa ai sa poata duce , are reglaj de inalte medii bas .

#6
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Nu stiu ce difuzoare are masina,cu vechiul kenwood batea la fundul gol un tucsson echipat cu muzica din fabrica,se auzea ceva mai bine decat pe octavia 2 (care in opinia mea se aude f bine)

LE pe tucsson,masina fiind cumparata anul trecut din germania,nu stiu daca are difuzoarele din fabrica,nu am woofer pe masina

Edited by ionutMembruAnonimut, 19 February 2009 - 18:44.


#7
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Nu stiu ce sa spun dar pe asa o masina sa pui o basica de HU  :lol:  , mai bine aduni ceva banuti si cumperi ceva superior . Peste 1-3 luni vor aparea remuscarile ca de ce nu am luat unul asa sau asa si la revinzare pierzi sau mai rau nu mai poti sa-l vinzi .

#8
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Masina o foloseste tatal meu,eu folosind-o doar cand ninge si trebuie sa ajung pe valea prahovei.

Nu vad rostul unui Hu scump

#9
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Ia-l pe asta. E cu 100 lei mai scump insa ai USB, intrare aux si se aude excelent.

#10
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
ca sound, pioneer-ul mi se pare cam peste tot ce exista acum pe piata insa, cel putin dintre modelele avute de mine, sta foarte prost la receptia radio...

#11
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Nu mi se pare ca sta nici mai bine nici mai prost fata de cel original. Fata de alte playere aftermarket nu stiu.

#12
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Am ales Pioneer-ul 2000,cel de la domo,sunt multumit de cum se aude,comparativ cu Hu-ul vechi se aude mai clar si mai tare (ca si volum) bass-ul parca se auzea mai bine la cel vechi.

Va multumesc pt sfaturi

#13
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Basul se aude diferit datorita amplifului mosfet , are bas mai natural asemanator cu amplificatoarele pe lampi ( cel putin asa sustin cei care le-au proiectat  :D ) , basul este mai lung nu este lovit ca la amplifurile clasice , dar nu obosesc asa tare ascultatorul . practic mie aceasta caracteristica ma incinta la Pioneer - nu ma oboseste la volan chiar daca ascult mai tare . Apropo , functia loudnes ai activat-o ? de aici mai obtii un plus de bas dar si de inalte.
Sa-l folosesti sanatos !
numai bine

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate