Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Microscop scolar

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.11.2007
Fata mea de 8 ani vrea un microscop pt uz personal. As vrea sa nu-i iau unul de proasta calitate si as dori un sfat de achizitie: ce tip, de unde, un site, sau un magazin prin Timisoara, etc. Pret undeva la 250 de lei.. Daca are cineva idee ce si unde ar trebui sa caut, help... :helpsmilie: :helpsmilie:

#2
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.11.2007
Nu are nimeni nici o idee, nici un sfat??  :(

#3
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008
Incercati la IOR http://www.ior.ro/pr...hp?kCtg=5&ID=31
Poate ar fi mai potrivita o trusa de optica ce permite construirea mai multor aparate printre care si a unui microscop.

#4
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.11.2007

View Postsoarce, on Feb 15 2009, 13:56, said:

Incercati la IOR http://www.ior.ro/pr...hp?kCtg=5&ID=31
Poate ar fi mai potrivita o trusa de optica ce permite construirea mai multor aparate printre care si a unui microscop.
Astia si vand ? Sau doar se lauda? :)  As fi interesat de un magazin care vinde pe net, sau unul din Timisoara.

#5
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005
Incearca pe www.price.ro Gasesti acolo de toate...chiar si microscoape....unul didactic mai bun e de la 5 milioane in sus

#6
alf77

alf77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.11.2004
e cam mica fetita la 8 ani pentru asta, dar eu as sugera Intel® Play™ QX3™ Computer Microscope

zic ca e cam mica deoarece se lucreaza in paralalel cu PC-ul..

pe net nu mai stiu cat costa , acum 2 ani m-am jucat cu unul , e super

e 80 -100 $ pe net,

daca stau sa ma gandesc , copii de azi stiu bine la computere :)

#7
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.11.2007
Stii vreun site, un link, te rog...

#8
alf77

alf77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.11.2004
Dintr-o analiza pertinenta prin google vad totusi ca nu prea se mai gaseste QX3.

In acest caz  , iti sugerez sa te`ndrepti catre QX5 care se gaseste
aici
sau in multe alte locuri.

E bine totusi ca la QX3 nu dadeau suport pentru vista , iar la qx5 ofera..

Totusi , ar trebui sa investighezi pe net , sa vezi diferenta dintre cel normal (si mai ieftin) si "school edition"..S-ar putea ca diferenta de pret sa se merite..

Mare atentie insa , creeaza dependenta si la adulti !! Iti zic din experienta.

Edited by alf77, 23 February 2009 - 18:40.


#9
waliacw

waliacw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2008

View PostLiviu72, on Feb 14 2009, 14:08, said:

Fata mea de 8 ani vrea un microscop pt uz personal. As vrea sa nu-i iau unul de proasta calitate si as dori un sfat de achizitie: ce tip, de unde, un site, sau un magazin prin Timisoara, etc. Pret undeva la 250 de lei.. Daca are cineva idee ce si unde ar trebui sa caut, help... :helpsmilie: :helpsmilie:


Din cate am inteles se gasesc la metro,insa nu sunt chiar ca cele din laborator.Pur si simplu maresc lucrurile de vreo 200 de ori,si se conecteaza la TV pentru a putea fi vazute.

#10
ipopa

ipopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.01.2007

View PostLiviu72, on Feb 14 2009, 14:08, said:

Fata mea de 8 ani vrea un microscop pt uz personal. As vrea sa nu-i iau unul de proasta calitate si as dori un sfat de achizitie: ce tip, de unde, un site, sau un magazin prin Timisoara, etc. Pret undeva la 250 de lei.. Daca are cineva idee ce si unde ar trebui sa caut, help... :helpsmilie: :helpsmilie:

Salut, microscop poti gasi la www.digitalworld.ro sau www.spot.ro .Sunt chiar pentru elevi ,chiar aici http://www.digitalwo...-88201.Momentan vad ca nu mai au pe stoc ,insa un simplu telefon te poate ajuta.
Succes

#11
Liviu72

Liviu72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.11.2007
S-a rezolvat. Am luat. Se poate inchide topicul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate