Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Organizare studio shooting - amatori si profesionisti!

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#109
danye

danye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 23.03.2005
Of! Imi pare rau! Tocmai ma gandeam sa ma anunt si eu daca mai erau locuri  :( :( .

#110
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Probabil ca voi relua aceste seminarii dupa cateva saptamani, deci nu-i bai. E bine ca am inceput o tendinta pe care altii ar putea s-o continue.

#111
shusu

shusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.07.2008
felicitari pentru initiativa

Respectul meu!

#112
dragosul

dragosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 28.03.2002
asteptam si altii din alte zone :)

#113
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Dragi colegi forumiști, am decis să reiau tradiția pe care am început-o acum ceva vreme. Astfel, organizez un workshop de fotografie de studio strict pentru începători, duminica viitoare. Adică, vom aborda niște teme banale pentru unii, dar pe care dacă le-ați prins puteți continua să fotografiați într-o manieră mai facilă.

Vom discuta despre cele mai simple setup-uri de lumină, cu 1 sau 2 lumini, compoziție, încadrare și cum nu ne trage înapoi echipamentul foto. În plus, veți avea ocazia să faceți fotografii într-un studio profesional, complet utilat.

Până diseara voi pune la punct toate detaliile și voi reveni cu o actualizare.

Edited by dj_stv, 03 May 2009 - 16:02.


#114
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Dupa cum ziceam, mai multe detalii:

Workshop de fotografie de studio

#115
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Pentru 10 mai s-au epuizat deja toate locurile disponibile, însă am să mai organizez unul pe data de 17 mai (tot duminică).

#116
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
S-a încheiat workshopul de astăzi, 10 mai, într-o manieră foarte plăcută. Sper că cei prezenți au prins câte ceva din fotografia în studio, sau cel puțin bazele acesteia.

Astfel, se deschide sezonul de înscrieri la următorul Workshop, pentru data de 17 mai, tot duminică. Vom discuta aceleași lucruri, însă voi încerca să condensez informația mai bine decât am făcut-o astăzi, astfel încât să aibă șansa fiecare să fotografieze cât mai mult.

Acestea fiind spuse, nu-mi rămâne decât să vă spun că pentru a vă înscrie trebuie să trimiteți un mail la stefan.panfili, care să conțină numele complet și un număr de contact.

Pentru workshopul următor sunt disponibile doar 5 locuri.

#117
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Câteva fotografii făcute de cei prezenți la WS.

Attached Files



#118
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Mai sunt locuri pentru seminarul de duminica, 17 mai. Astfel, daca mai exista doritori, nu va rusinati :)

#119
Roshk

Roshk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 23.12.2006
Am dat mail, merci.

#120
Roshk

Roshk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 23.12.2006
Super intalnirea, multumesc Stefan, cu ajutorul tau si a studioului tau m-am mai "luminat" putin in legatura cu fotografia de studio, si echipamente ca: softbox, umbrele, snoot, grid, fagure, samd :)

2 Poze timide de la mine:

Attached File  IMG_8950.JPG   159.92K   49 downloadsAttached File  IMG_8967.JPG   141.1K   48 downloads

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate