Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Organizare studio shooting - amatori si profesionisti!

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#91
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Stai asa sa-mi trag si eu sufletul Roberte :D Dupa 6 ore de workshop ne revenim si noi cat'un pic.

#92
dragos4h

dragos4h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 01.12.2004

View Postdj_stv, on Feb 15 2009, 21:13, said:

Stai asa sa-mi trag si eu sufletul Roberte :D Dupa 6 ore de workshop ne revenim si noi cat'un pic.

Eu zic ca ti l-ai tras deja, mai pune cateva, ca ai ce  :OK:

#93
sarpe_ro

sarpe_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 20.05.2007
Ce rau imi pare ca am putut ajunge sambata trecuta. Poate urmatoarea :)
Apropo, ati avut fundal negru?
Numai bine!

#94
dragos4h

dragos4h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 01.12.2004

View Postsarpe_ro, on Feb 17 2009, 16:04, said:

Ce rau imi pare ca am putut ajunge sambata trecuta. Poate urmatoarea :)
Apropo, ati avut fundal negru?
Numai bine!

Da, a fost si fundal negru

#95
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Sa mai primesc si de la restul si sa le editez cate un pic. Sincer, s-a tras de la atatea aprate ca nu mai tin minte de la cine trebuie sa le cer. Cum primesc insa filmuletul de la Viorel, il triez si-l urc undeva.

#96
cristibuga

cristibuga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.10.2007

View Postdj_stv, on Feb 17 2009, 19:01, said:

Sa mai primesc si de la restul si sa le editez cate un pic. Sincer, s-a tras de la atatea aprate ca nu mai tin minte de la cine trebuie sa le cer. Cum primesc insa filmuletul de la Viorel, il triez si-l urc undeva.

Pe ale mele le-ai primit pe mail?

#97
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Salut Cristi! Da le-am primit insa chiar vroiam sa-ti trimt un mail in care sa-ti cer CRW-urile, sa trag si eu un pic de ele in photoshop.

#98
cristibuga

cristibuga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.10.2007

View Postdj_stv, on Feb 17 2009, 19:15, said:

Salut Cristi! Da le-am primit insa chiar vroiam sa-ti trimt un mail in care sa-ti cer CRW-urile, sa trag si eu un pic de ele in photoshop.

O sa ti le dau, insa din pacate nu pot decat vineri (acum sint cam departe de casa si am conexiune remote - mi-ar lua decenii sa le pun undeva). Sa imi dai te rog pe mail de la ce fotografii vrei RAWurile si vineri le ai

Edited by cristibuga, 17 February 2009 - 19:23.


#99
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Eu ma gandeam pe viitor, sa impartim seminarul in doua grupe: avansati si incepatori. Ma gandesc ca e mai bine asa pentru ca cu o grupa putem face cateva proiecte la care se gandeste fiecare, un fel de lucru de echipa, iar cu incepatorii putem pune bazele fotografiei de studio si sa raspundem la cele mai frecvente intrebari pe care le au. Astfel, putem eficientiza lucru in studio si sa-l repartizam mult mai bine.

Probabil ca urmatoarea sedinta va fi duminica viitoare, pe 1 martie, insa nu e nimic batut in cuie. Cine vrea oricum sa se inscrie: mesaj privat aici sau [email protected]

Numai bine!

#100
photone

photone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.10.2008

View Postdj_stv, on Feb 17 2009, 19:34, said:

Eu ma gandeam pe viitor, sa impartim seminarul in doua grupe: avansati si incepatori. Ma gandesc ca e mai bine asa pentru ca cu o grupa putem face cateva proiecte la care se gandeste fiecare, un fel de lucru de echipa, iar cu incepatorii putem pune bazele fotografiei de studio si sa raspundem la cele mai frecvente intrebari pe care le au. Astfel, putem eficientiza lucru in studio si sa-l repartizam mult mai bine.
...foarte buna initiativa de a imparti seminarul pe 2 categorii , cum de altfel este laudabil intreg "proiectul",  :OK:  ....

#101
FantazioD

FantazioD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 27.11.2008
Daca ar face asa mai multi fotografi priceputi , poate ar ajunge si fotografia sa fie mai mult decat " o simpla fotografie " cum e acum . Felicitari incaodata ! S-aveti parte de multa rabdare din partea modelelor :D

#102
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Apropo, am niste proiecte pentru avansati destul de misto, daca se strange lume... inca nu vreau sa dau nimic din casa si tin pentru atunci cand aduna oameni ca sa divulg le ce m-am gandit. Oricum, depinde de cum imi fac timp saptamana asta, dar as vrea sa ne intalnim cu mai multi incepatori, adica cei care nu stiu mai nimic despre fotografia de studio si care vor sa invete.

Edited by dj_stv, 17 February 2009 - 23:09.


#103
picatalin

picatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2008
Felicitari pentru proiect. Sunt chiar incepator in fotografia de studio, si daca nu e cu suparare, la urmatorul shooting, as vrea sa particip si eu. Numai bine.

#104
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Eu propun urmatorul lucru: duminca asta, pe 22 februarie, sa ne intalnim cu toti incepatorii care vor sa invete bazele fotografiei de portret si cu model. Aici ma refer strict la notiunile care ulterior definesc acest stil de imagine, din punctul meu de vedere: compozitie, incadrare si expresie (mimica). Nu vom face lucruri aprofundate, ci as vrea sa lucram doar cu incepatori. De data asta nu voi chema un model pentru ca nu cred ca este nevoie, ci vom aplica cateva notiuni de baza ale iluminarii pe unul dintre noi.

Astfel, va rog mult, vreau ca pentru urmatorul seminar sa fie prezenti numai cei care vor sa invete cele mentionate mai sus si nu prea au avut timp pana acum. Nu vom executa chei de lumina complicate, low-key, high-key, sau altceva de acest gen.

Duminica, 22 februarie, ora 12:00 - Workshop Fotografie de Studio - Notiuni de baza si explicatii. Pentru inscrieri, mesaj privat, email la [email protected] sau la [email protected].

Edited by dj_stv, 18 February 2009 - 10:22.


#105
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Din pacate a intervenit ceva in programul meu si nu se mai tine seminarul de duminica. Imi cer scuze pentru incovenientele create.

#106
velsatis

velsatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.06.2007
Felicitari pentru initiativa! Pacat ca nu sunt asa aproape de Bucuresti ca as fi venit si eu la workshop`ul pentru incepatori ca ma pasioneaza acest domeniu. Ce bine ar fi daca ar fi astfel de initiative si pe la Iasi pe aici  :rolleyes:

Felicitari inca o data Stefan si keep up the good work !

#107
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Multumesc pentru urari insa au aparut acum niste factori care imi fac destul de grea continuarea acestor seminarii la mine in studio.

#108
dragos4h

dragos4h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 01.12.2004

View Postdj_stv, on Feb 19 2009, 14:51, said:

Multumesc pentru urari insa au aparut acum niste factori care imi fac destul de grea continuarea acestor seminarii la mine in studio.

Ce pacat :(
Poate gasim pe cineva incepator care vrea sa-si faca studio (am mai vazut pe cativa pe forum care intreaba de ce blitzuri sa-si ia pt un mini studio) si care vrea sa invete, sa mutam seminarul acolo

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate