Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Samsung S8300

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

 dancosar, on 12th May 2009, 11:25, said:

sa nu care cumva sa faceti prostia sa il luati. eu am facut-o. aveam nevoie de un tel nou si imi trebuia si un gps si am zis ca  iau S8300 si il fol si ca tel si cand am nevoie de gps este numai bun. am luat tel. si spre surprindera mea nu avea nici un soft sau harta sau ceva pt gps. am sunat la samsung bucuresti repr oficial si imi spun ei ca defapt nici nu se poate pune nimic pe el sa il fol ca si gps, chestia cu gps-ul este fol doar pt poze(o chestie ca sa localizeze unde a fost facuta poza). eu nu inteleg pt ce chestia asta. acum nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca eu chiar aveam nevoie de gps.

Poti instala soft pt GPS doar JAVA....asta daca gasesti

#20
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Cam slabe variante ai pentru gps mai ales ca nu are symbian sau windows mobile.

#21
jetway

jetway

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.08.2006
A reusit cineva la acest telefon sa scoata bara laterala q widget-uri? Sau macar sa elimine music playerul si radio ca sunt foarte enervante acolo? :cursing:

#22
Overruled

Overruled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 01.02.2007
bara nu cred ca se poate scoate, dar din widgeturi da. ai un widget acolo pentru configurare prin care scoti ce widgeturi nu doresti.

#23
lavi_crizantema

lavi_crizantema

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
Umm ...
Stie cineva de ce atunci cand incerc sa trmit un mesaj imi da " Network settings unavaible " ?
Si cum schimba soneria de la mesaj ?
Si daca e lauat de la un magazin de telefone si am pus o cartela de la orange pre pay pot sa activez internetul ?
:deadtongue:

#24
Overruled

Overruled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 01.02.2007

 lavi_crizantema, on 25th June 2009, 16:11, said:

Umm ...
Stie cineva de ce atunci cand incerc sa trmit un mesaj imi da " Network settings unavaible " ?
Si cum schimba soneria de la mesaj ?
Si daca e lauat de la un magazin de telefone si am pus o cartela de la orange pre pay pot sa activez internetul ?
:deadtongue:
Pentru mesaje trebuie setat centrul de mesaje: Messages -> Settings -> Text Messages -> Text message centre
Pentru soneria de la mesaj, intri la Profile, dai pe sageata din dreptul profilului >> iar langa numele profilului ai un tab care contine Incoming call.. New message etc. Dai la New message si schimbi acolo.
Da, se poate activa internetul, dar iti trebuiesc setarile de la operator.

#25
lavi_crizantema

lavi_crizantema

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
Ooookkk ... aia cu soneria am rezolvat-o si aia de la mesaje aproape .. :notangel:
Si setarile de la operator... mai pentru prosti spus ? :">

Si app la aia cu mesaje ... Am intrat unde ai zis am selectat unul .... si la Centre adress am scris ... nr meu de telefon ?
La Validity period ....?
:D
Mrg am pus ... 6h dupaia dreadful type text si la name am psu numele meu ..
Si acum cand ii dau send acum imi da "Sending message failed"

:|

#26
lavi_crizantema

lavi_crizantema

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
Gta am gasit :))
Rezolvat ... cik internetul inca nu merge ptr ca e un model prea nou :|.... whatever 8-)

#27
Overruled

Overruled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 01.02.2007

 lavi_crizantema, on 25th June 2009, 18:30, said:

Ooookkk ... aia cu soneria am rezolvat-o si aia de la mesaje aproape .. :notangel:
Si setarile de la operator... mai pentru prosti spus ? :">

Si app la aia cu mesaje ... Am intrat unde ai zis am selectat unul .... si la Centre adress am scris ... nr meu de telefon ?
La Validity period ....?
:D
Mrg am pus ... 6h dupaia dreadful type text si la name am psu numele meu ..
Si acum cand ii dau send acum imi da "Sending message failed"

:|
la centru de mesaje scrii numarul centrului de mesaje respectiv retelei.

#28
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
A mai scazut pretul http://www.shopmania...~p-6195855.html

Edited by stokarit_s, 30 June 2009 - 17:36.


#29
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006
Sal,

Imi poate spune cineva cam cum se aude atunci cand vorbesti cu cineva? Ca prin review-urile citite de mine se spune ca ar avea o problema cu calitatea sunetului in timpul convorbirii!

#30
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 blacksun77, on 2nd July 2009, 23:04, said:

Sal,

Imi poate spune cineva cam cum se aude atunci cand vorbesti cu cineva? Ca prin review-urile citite de mine se spune ca ar avea o problema cu calitatea sunetului in timpul convorbirii!
''Telephony and speaker performance
The Samsung S8300 is very good at its main job - making calls. If you turn the earpiece volume all the way up the sound gets a little distorted but it's not a problem at lower levels.''

Deci nu sunt probleme .

#31
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006
Multumesc mult pentru raspuns! Am vazut si eu acest comentariu pe gsmarena, dar am o retinere fata de obiectivitatea review-urilor de pe site-ul lor. Mi se par mult mai obiectivi si realisti cei de la phonearena si nu vorbesc aiurea, am verificat cu mai multe modele de telefoane.

As prefera totusi sa avem si o parere din partea unei persoane care a folosit telefonul...

#32
lavi_crizantema

lavi_crizantema

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
De auzit de aude destul de bn ... parerea mea si destul de tare :)















App : Are cnv aplicatii ptr el ?;;)

#33
adytzo

adytzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.10.2007

 lavi_crizantema, on 13th July 2009, 23:19, said:

De auzit de aude destul de bn ... parerea mea si destul de tare :)















App : Are cnv aplicatii ptr el ?;;)
www.getjar.com ....tot felu de aplicatii
din cate am citit pana acum am inteles ca este un software de navigatie care functioneaza pe S8300.
Numele lui este Samsung Mobile Navigator ...insa nu stiu de unde poate fi downlodat ca nu l-am gasit si nu sunt 100% ca functioneaza.
Daca stie cineva astept un raspuns....Ms anticipat

#34
adytzo

adytzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.10.2007

 adytzo, on 6th August 2009, 12:34, said:

www.getjar.com ....tot felu de aplicatii
din cate am citit pana acum am inteles ca este un software de navigatie care functioneaza pe S8300.
Numele lui este Samsung Mobile Navigator ...insa nu stiu de unde poate fi downlodat ca nu l-am gasit si nu sunt 100% ca functioneaza.
Daca stie cineva astept un raspuns....Ms anticipat
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6u2ct3Mzr8w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] la acest program de navigatie ma refer

#35
LIVIU_DANUTZ

LIVIU_DANUTZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.09.2007
am cumparat un samsung s8300 de curand si am inteles ca are gps dar ... se pare ca nu
exista vrun program ceva de instalat ?

#36
gporfire

gporfire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.09.2007
poate sunt un pic of-topic, dar nu stie careva de unde pot sa cumpar (de pe net) un acumulator pentru acest tip de telefon (s8300)?

merci.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate