Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Frauda cu carduri clonate la BCR

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Adica ai cardul in portofel sau nu?

#38
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005

View Postsoreen20, on Jan 19 2009, 20:53, said:

frate habar n-am...crede-ma...si eu sunt surprins

Ai bagat tu plasticul pe undeva spurcat...
Mare noroc ai avut ca ti-au luat doar atatia bani, bine ca nu aveai vreun overdraft. Banii ii vei primi inapoi, insa nu mai folosi cardul de salariu la cumparaturi, caci de acolo vin deregula problemele.

Eu folosesc pentru cumparaturi un MasterCard de la Raiffeisen, care are o limita de 1850lei. in medie se gasesc acolo doar 1000lei si chiar daca o patesc, nu e chiar un dezastru.


View PostThomas-, on Jan 19 2009, 21:37, said:

Adica ai cardul in portofel sau nu?

Daca nu isi da seama ce s+a intamplat, e clar ca are cardul la el.

#39
krick

krick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.04.2007
soreen20, aveai sau nu cardul cand au disparut banii?
ai mai primit banii inapoi?

Eu am reusit performanta sa uit cardul in bancomat; am luat banii ceruti si am plecat; mi-at dat seama ca nu am cardul dupa 2 ore. Am sunat la BCR callcenter sa blocheze cardul, dar, intre timp cineva mai facuse o extragere.

Eu ma intreb de ce nu i-a cerut PIN-ul. Sau, daca a iesit cardul si eu am fost adormit...de ce nu a tipat bancomatul, a sa ma trezeasca?

Eu am retras banii la 14:21:27, celalat, la 14:22:11. Deci, eu eram undeva langa bancomat, dormind :)

Vocea placuta de la callcenter mi-a spus sa ma duc la militie, sa fac plangere, ca sa-mi pot recupera banii.

Acum, nu ma intereseaza banii; cand nu esti atent se mai intampla si sa te lovesti. Bine ca era o suma mica.
M-as duce totusi la militie, poate le dau de treaba, ca tot freaca menta si vor salarii mari.
Si mai sunt si curios cum arata individul ala, care, in loc sa-mi fi spus ca am uitat cardul...a profitat si a luat si el nite bani. E usor de gasit, atat timp cat este camera langa bancomat si, daca a facut imprudenta sa puna si cardul lui in bancomat, imediat dupa ce s-a infruptat din contul meu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate