Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator
 Rezerve periuta de dinti Woya

Promisiunile și realizarile ...

Recomandare soundbar

Controller dual step down MAX8734A
 Nu pot citi stickurile USB

Promisiunile și realizarile ...

Boxe de birou

acest lantisor este unisex sau do...
 Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 

aii de capu meuuu X(((((

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 04.07.2007
mi-am pierdut 4 zile din viata sa fac un proiect in mina de pix mecanic 0.7 si cand dau sa il trag in tus, nu mai merg linerele, cu o zi inainte de predare de proiect :(( am 3 capete 0.7, 0.35 si 0.25 ... cele de 0.25 si 0.35 nu mai merg defel. le-am spalat leam curatat bine leam desfacut dar nimic :( deci am stat o ora sa le scutur si degeaba stie cineva ce as putea face? io zic ca s-au infundat dar cum?? nu le-am mai folosit demult... credeti ca sa uscat tusu inauntru? adica stiu ca sa uscat dar l-am curatat.. si oricum si inainte ii dadeam pauze de vro luna dar mergea daca le curatam,  incarcam si scuturam nitel. Acum am avut vacantza si nu le-am mai folosit de cam 4-5 luni asta sa fie motivu?? ai de capu meu si maine tre sa predau proiectu. inebunesc... sunt Rotringuri si aveam alte pretentii.. inainte avusesem niste schnider si m-au lasat si alea..
sunt convins ca nu o sa imi raspundeti sufucient de repede astfel incat sa termin proiectu pana la ora predarii dar sa stiu pt urmatorul ce sa fac. ca nu o sa stau sa cumpar capete deastea in fiecare an. ca-s scumpe ale naibi
hlllllllp plz

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Lasa-le in apa calda. Pe viitor le cureti bine-bine dupa fiecare sedinta. Ai grija sa nu indoi firul central.

#3
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 04.07.2007

View PostSuperDuper, on Nov 6 2008, 03:55, said:

Lasa-le in apa calda. Pe viitor le cureti bine-bine dupa fiecare sedinta. Ai grija sa nu indoi firul central.
ok o sa le pun. apropo firu central nu mai iesea cand il tineam in jos
mersi

#4
kr4wl3r

kr4wl3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 31.03.2008
oare daca le cureti cu spirt.. sau ceva alcool tehnic.. nu ajuta? nu stiu daca alcoolul este un solvent bun pt tipul de tus ce il folosesti, dar sunt tusuri uscate care se "dizolva" in alcool. plus ca se usuca mai rpd.

dar cred ca mai bine incerci prima data cu apa calda ;)

#5
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 04.07.2007
le-am tinut in apa fiarta 2 ore si tot nu merge :( leas desface sa vad ce e inauntru de nu se misca firu ala metalic :( si sunt groaznic de scumpe.. m-ar costa 800 000 sa iau altele aproape cat tot setu pfaaai

Edited by mlegs, 06 November 2008 - 13:38.


#6
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postmlegs, on Nov 6 2008, 13:30, said:

le-am tinut in apa fiarta 2 ore si tot nu merge :( leas desface sa vad ce e inauntru de nu se misca firu ala metalic :( si sunt groaznic de scumpe.. m-ar costa 800 000 sa iau altele aproape cat tot setu pfaaai
DUpa ce le fierbi cu apa si alcol 50% 5 minute, incerci sa le suflii. In mod normal trebuie sa se miste firul .Daca nu merge, incearca sa pui un jet de apa  pe el, si daca nici in cazul asta nu da rezultate, misca cu o penseta. SI aseaza capul ud, intre sugative,2, 3 minute.

#7
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 04.07.2007
credema ca am incercat si cu jet de apa pe el. is tot nu vrea... ce zici sa misc cu penseta?

#8
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Poti sa TRAGI de captul de plastic, nu de fir. Nu IMPINGE ca indoi firul.

#9
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 04.07.2007
gata.. lam lasat in apa fiarta pana sa deformat detot >:) imi iau altu . 20 ron nui mare lucru. partea proasta e ca am pierdut proiectu si il am restant. asta i viata...
dar mai am unu stricat si vreau sa incerc sa il repar altfel. voi cum ziceti? care capat de plastic superduper ?
auziti? de unde pot sa le iau si io mai ieftine? am gasit la mincu cu 20 ron unu.

Edited by mlegs, 06 November 2008 - 20:26.


#10
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Pai daca desfaci plasticul ala transparent, poti sa tragi de plasticul ala marcat cu punct rosu - in el este infipta sarmulita aia. La ala ma refeream.

Oricum, alta data curata-l dupa folosire.

Attached Files


Edited by SuperDuper, 07 November 2008 - 03:22.


#11
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postmlegs, on Nov 6 2008, 20:09, said:

gata.. lam lasat in apa fiarta pana sa deformat detot >:) imi iau altu . 20 ron nui mare lucru. partea proasta e ca am pierdut proiectu si il am restant. asta i viata...
dar mai am unu stricat si vreau sa incerc sa il repar altfel. voi cum ziceti? care capat de plastic superduper ?
auziti? de unde pot sa le iau si io mai ieftine? am gasit la mincu cu 20 ron unu.
E bun pretul, ia-l.

Edited by ploiesteanu, 07 November 2008 - 06:49.


#12
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 04.07.2007
suerduper io nu am din ala. am din asta [ http://www.internet-ink.co.uk/sm_images/isographnib[2].jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ploiesteanu am luat unu de 0.25 . 0.35 naveau. dar inainte sa il iau si pe 0.35 poate reusesc sa il repar pe asta ;)
ms pt replyuri

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate