Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

EFGretail(euroline)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ttt12

ttt12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.02.2008
Am o problema cu cu cei de la EFGretali(euroline)am cumparat acum vreo 3 ani de la Altex produse in valoare de 1780 lei,urmand sa platesc 68 lei pe durata a 2 ani.Nu am primit nici o copie a contractului numai cardul acela prin posta si desfasuratoarele acelea sau ce sunt.
Acum dupa aproape 3 ani de plata imi apare ca mai am de platit 3089 lei avand in vedere ca am platit pana acum vreo 2000 lei,intradevar a fost cand nu am platit o luna dar am recuperat luna care urma platind dublu, de obicei plateam 150 lei a fost cand am platit si 500.
Am incercat sa le cer explicatii sau sa imi trimita un desfasurator de unde sa reiasa cat am platit pana acum si ce dobanda percep si pentru ce,dar nimic(au spus ca nu se procedeaza asa)
Nu mai stiu ce sa fac,da-timi o ideie unde sa ma adresez, pt ca in nici-un caz nu mai platesc suma de 3089 lei

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005

View Postttt12, on Oct 25 2008, 10:47, said:

Am o problema cu cu cei de la EFGretali(euroline)am cumparat acum vreo 3 ani de la Altex produse in valoare de 1780 lei,urmand sa platesc 68 lei pe durata a 2 ani.Nu am primit nici o copie a contractului numai cardul acela prin posta si desfasuratoarele acelea sau ce sunt.
Acum dupa aproape 3 ani de plata imi apare ca mai am de platit 3089 lei avand in vedere ca am platit pana acum vreo 2000 lei,intradevar a fost cand nu am platit o luna dar am recuperat luna care urma platind dublu, de obicei plateam 150 lei a fost cand am platit si 500.
Am incercat sa le cer explicatii sau sa imi trimita un desfasurator de unde sa reiasa cat am platit pana acum si ce dobanda percep si pentru ce,dar nimic(au spus ca nu se procedeaza asa)
Nu mai stiu ce sa fac,da-timi o ideie unde sa ma adresez, pt ca in nici-un caz nu mai platesc suma de 3089 lei

Ti-au mai dat un card, ce ai facut cu el?

#3
ttt12

ttt12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.02.2008

View Postfloraur, on Oct 25 2008, 11:39, said:

Ti-au mai dat un card, ce ai facut cu el?
cu cardul platesc rata,la aparatele alea gen bancomat de la BANC POST

#4
mihaesadrian

mihaesadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 13.02.2006

View Postttt12, on Oct 25 2008, 19:22, said:

cu cardul platesc rata,la aparatele alea gen bancomat de la BANC POST

Practic tu platesti rata ta la credit cu cardul de credit dat de ei. Deci normal ca ai de plata ca ai folosit linia de credit atasata cardului. Trebuia sa mergi la ghiseu sa achiti rata nu sa scoti de pe card.

#5
ttt12

ttt12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.02.2008

View Postmihaesadrian, on Oct 29 2008, 18:31, said:

Practic tu platesti rata ta la credit cu cardul de credit dat de ei. Deci normal ca ai de plata ca ai folosit linia de credit atasata cardului. Trebuia sa mergi la ghiseu sa achiti rata nu sa scoti de pe card.
Nu scot bani de pe card!
Aparatul la care platesc ratele nu este un bancomat,e un aparat la care se platesc ratele si se gaseste la orce sucursala BANK Post!
Iar cardul e folosit ca un document pt aflarea datelor, nume si contul in care fac plata,si inainte de aparitia automatelor pt rate plateam la ghiseu tot cu cardul
Problema nu este ca platesc ratele cu cardul,problema sunt cei de la Euroline!Sunt niste hoti!
Si daca a-s fi singurul care a patito nu a-s afirma asta!

#6
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
sa inteleg ca la ATM-ul ala depuneai banii? sau plateai de pe card?

#7
ttt12

ttt12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.02.2008

View Postworm, on Nov 5 2008, 16:00, said:

sa inteleg ca la ATM-ul ala depuneai banii? sau plateai de pe card?
Nu am zis ca e un ATM am zis ca arata ca unul,si da se depune bani in el,are o fanta in care introduci bacnote si iti arata pe ecran suma depusa iar la finalizare primesti o chitanta!
Cum ai merge la giseu la banca sa platesti rata,din cate stiu numai cei de la Bankpost au aparate din astea

#8
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005
Aceasta solutie este la indemana celor care au o gramada de rate si mai vor sa se afunde mai mult. Daca ai o situatie ok nu ai ce sa discuti cu EFG, repet costurile sunt incredibil de mari.

#9
unu_din_tei

unu_din_tei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.08.2008
Astia de la euroline sunt mai mari tepari si camatari posibil!
INtrebati-ma de ce !

#10
pointiv

pointiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 18.03.2009

View Postunu_din_tei, on 17th September 2009, 15:31, said:

Astia de la euroline sunt mai mari tepari si camatari posibil!
INtrebati-ma de ce !

cam mult spus "Cei mai mari" Pe acest loc se bat din greu toate bancile din Romania. Lupta este stransa si alearga cot la cot care sa fie cel mai mare.
Deci, cum am spus...cam mult spus cei mai mari ........
:rolleyes:

Dar totusi, de ce crezi asta?

#11
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postworm, on 5th November 2008, 17:00, said:

sa inteleg ca la ATM-ul ala depuneai banii? sau plateai de pe card?

Mai tehnic se numeste APS (Automatic Payment Sistem) (Centrul automat de plati)

#12
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
La mine: data limita de plata e 25 ale lunii. Daca nu pun rata+suma minima de plata (in cazul meu 100 de lei + 10 lei) imi iau 50 de lei penalizare. Daca au fost luni cand nu ai platit de aici iese suma aceea fabuloasa. Din punctul meu de vedere sunt camatari cu acte in regula dar daca platesti la timp si cum vor ei totul e ok.

#13
LoveStoned

LoveStoned

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 24.04.2008
Datoria provine din cumularea comisioanelor de plata intarziata in mare parte...(neeachitarea corespunzatoare a ratelor)...hartiile alea care le primesti acasa se numesc extrase de cont..daca se achita conform acestora nu ai cum sa intampini probleme...in cazul in care doresti sa achiti intr-o luna mai multe rate, trebuie facuta o cerere de accelerare a ratelor...suna la nr de tel 021.209.68.01 pt mai multe detalii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate