Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Renault Sandero & Logan Sport

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
173 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Deocamdata doar modificari stilistice

Quote

Durante el próximo Salón del Automóvil de Sao Paulo podremos contemplar en exclusiva las nuevas series "Sport" del Sandero y Logan de Renault. Son dos modelos realizados para el evento y muy pocas unidades saldrán a la venta.

Tanto el Logan como el Sandero en sus versiones "Sport" destacan principalmente por la pintura exterior de doble capa en amarillo, las llantas de aleación, la decoración deportiva con stickers -pegatinas-, paragolpes exclusivos, alerón posterior, cristales tintados y faldón delantero. El motor empleado es el 1.6i 16v Hi-Flex que les permite usar alcohol o gasolina indistintamente.

http://es.autoblog.c...-sandero-sport/

[ http://www.blogcdn.com/es.autoblog.com/media/2008/10/logan_sport_alta.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.blogcdn.com/es.autoblog.com/media/2008/10/sandero_sport_alta.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Misto de tot culoarea, cred ca o sa prinda tare bine la taximetristi acest tiuning. :roflmao:

#3
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 29.05.2006
Masini adevarate nu gluma. Unde esti maxi? plange golanu daca nu apari!

#4
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Daca Sandero parca mai arata a masina Sport, Loganul e o cauya pierduta. Trebuie sa fii masochist rau sa doresti sa scoti din Logan o masina sport.

#5
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Superb! Superb! Dar unde sunt masinile sport din pozele de mai sus?  :lol:

Edited by catalinmariescu, 22 October 2008 - 21:52.


#6
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Astia sunt complet idioti, imi pare rau dar asta-i adevarul. Chiar n-au nimic sfant nici macar la ei in batatura de-au pus sigla "RenoF1Team" pe niste masini normale?

Bine, la brazilieni is cam luxury vehiculele astea asa ca poate nu e chiar deplasat.

Edited by fastcarjunkie, 22 October 2008 - 23:17.


#7
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postfastcarjunkie, on Oct 23 2008, 00:15, said:

Astia sunt complet idioti, imi pare rau dar asta-i adevarul. Chiar n-au nimic sfant nici macar la ei in batatura de-au pus sigla "RenoF1Team" pe niste masini normale?

Bine, la brazilieni is cam luxury vehiculele astea asa ca poate nu e chiar deplasat.
sa-l vezi pe gigel cu maneaua in blana facand liniutze cu noul lui Logan F1 :lol:

#8
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
:ewwpu: :confused:   am tot cautat un emotion sa imi fac cruce dar nu am gasit... :roflmao: :roflmao:  DOAMNEEE...mare ti-e gradina.  si multi sar gardul...

E doar un post de facut trafic...

Edited by xtremdriving, 23 October 2008 - 10:01.


#9
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Logan F1Team va avea 90 de cai sau 101? :huh:

#10
Giobica

Giobica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.07.2008

View PostMaterium, on Oct 22 2008, 22:47, said:

Loganul e o cauya pierduta. Trebuie sa fii masochist rau sa doresti sa scoti din Logan o masina sport.

Tu ai fost vreodata la un raliu din Campionatul National? Cum sunt baietii aia de la Logan Cup? Sau culmea motorsport-ului pentru tine sunt liniutele din Bucuresti? :huh: Chiar trebuie sa aruncam la gunoi tot ce are sigla Dacia? Probabil e numai o gluma trista pentru Basarab si Romaxi :confuzzled:

#11
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,434
  • Înscris: 08.12.2006

View Postromaximusro, on Oct 22 2008, 22:40, said:

Deocamdata doar modificari stilistice
:huh: :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast:      

Nu pot decat sa ma gandesc ca-s disperati rau de tot(reno) de au pus emblema aia pe cele doua tax...aaah masini sport.

#12
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007
Gata m-am hotarat , vind Fiat-ul Coupe si cumpar Sandel by Reno F1 . ;)
Ma apuc de liniute prin oras , ce mai am masina tare.

#13
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostGiobica, on Oct 23 2008, 22:23, said:

Tu ai fost vreodata la un raliu din Campionatul National? Cum sunt baietii aia de la Logan Cup? Sau culmea motorsport-ului pentru tine sunt liniutele din Bucuresti? :huh: Chiar trebuie sa aruncam la gunoi tot ce are sigla Dacia?
:ewwpu: :lol:   uite cam asa suny baietii aia de la Logan Cup...  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EF9c93DEHqo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  praf si pulbere si ei si masina.  :roflmao: :roflmaofast:

View Postmwlambo, on Oct 23 2008, 22:07, said:

Logan F1Team va avea 90 de cai sau 101? :huh:
Ma gandesc ca, fiind F1, s-ar putea sa aiba chiar 102 cp.  :lol:

#14
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
In primul numar din Auto Bild romanesc este un articol cu Logan Rs cu motor de 2 litri si 190 da cai testat pe Nurburgring. Pret 43000 euro si il vorbesc de bine!

#15
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
La 43.000 de euro ar fi culmea sa il vorbeasca de rau.

#16
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

View PostGiobica, on Oct 23 2008, 22:23, said:

Tu ai fost vreodata la un raliu din Campionatul National? Cum sunt baietii aia de la Logan Cup? Sau culmea motorsport-ului pentru tine sunt liniutele din Bucuresti? :huh: Chiar trebuie sa aruncam la gunoi tot ce are sigla Dacia? Probabil e numai o gluma trista pentru Basarab si Romaxi :confuzzled:

Da am vazut si eu o etapa. Era ceva legat de napolitanele Joe. Si dupa m-am comvins ca trebuie sa fii masochist ca sa scoti din Logan masina de curse. Am Logan si cam stiu ce poate.

#17
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostMaterium, on Oct 24 2008, 09:32, said:

Da am vazut si eu o etapa. Era ceva legat de napolitanele Joe. Si dupa m-am comvins ca trebuie sa fii masochist ca sa scoti din Logan masina de curse. Am Logan si cam stiu ce poate.
E, acum serios vorbind, daca se implica uzina mama, si pastreaza doar coaja, se poate scoate ceva cat de cat... [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1BP2uAvxDj0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu va bateti in piept prea tare. e misto aluzia la melc...al doilea cadru...  :lol:

Uite si nordschleife  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VB5wjgp_6Tg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] loganul de 2,0 ...  soferul e bun. loganul depaseste si un 911.  :rolleyes:

Edited by xtremdriving, 24 October 2008 - 08:54.


#18
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
din Sandero ar mai putea scoate ceva sportiv, da' forma loganului nu o recomanda pt masina de mai mult de 100 si putin de cai :)

totusi, reno sport, cam tot ce a scos a scos de top in clasa respectiva, asa ca m-ar mira putin sa se implice la Logan si sandero, mira-m-as sa poate face din sandero ce a facut din Megane sau Clio...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate