Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Probleme grave la apelare din USA in RO pe mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
cf contractului cu RTC/ Orange/zapp Coinnex n-ai voie sa practici VoIP pe bani cu ab. scrie in contract

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003
Chestiile astea cu VoIP sunt jucarii, vreti calitate, puneti mana pe o retea adevarata de telefonie TDM si gata  :proud:
Ma sunat si pe mine cineva din Germania, pe fix digital, un tip kitros de felul lui si se auzea ca un c*r... intrerupt, ca un GSM varza fara semnal si nu m-am abtinut, i-am spus, pune mana pe un telefon serios si suna dupa aia... ca doar ai bani ! El ca cica are nustiu ce serviciu super-ieftin etc... pentru 5-10 centi facea pe el cu VoIP la nustiu ce firma germana...

Mie imi cam e scarba de cei care suna din strainatate cu VoIP... dupa ce ca au salarii mult mai mari noi si telefonia nu e scumpa deloc... mai vin si cu fite de VoIP :)

Macar sa puna mana pe un Yahoo Messenger ca oricum se aude mai bine si la banda mult mai mica de 2-3k maxim fata de un VoIP comercial si kitrosit la resurse :coolspeak:

#21
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

Andrei Cioaca, on Dec 18 2004, 15:56, said:

Mie imi cam e scarba de cei care suna din strainatate cu VoIP... dupa ce ca au salarii mult mai mari noi si telefonia nu e scumpa deloc... mai vin si cu fite de VoIP :)

<{POST_SNAPBACK}>


Vezi tu, cam asta-i diferenta ideologic vorbind, romanul ce are bani are masina 4 x 4, telefon de cateva sute de euro si evident o vila de prost gust. :)

De ce sa dau 99 ct/min daca pot sa dau 20 ct/min?

El oricum nu depune un efort de-a-si cumpara cartela, a baga PIN-uri si a format numelere, el doar formeaza 01051 0040 7xxxxx etc, unde 01015 e codul unul operator de VoIP, for more info: www.billiger-telefonieren.de acolo gasiti tot

01051 e un operator putin mai scump dar ce ofera calitate, neamtul de rand nu prea stie el ce e aia VoIP, el stie din experienta ca unii merg bine, unii merg rau :)

Iar traficul Germania - Romania e insignifiant pt ca cineva sa investeasca in calitate.

Oicum, am luat-o ca gluma afirmatia tip: daca ai bani inseamna ca trebuie sa arunci cu ei :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate