Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Bitdefender 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#271
sLay09

sLay09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2009
salut.. mi`am bagat bit total security 2009 ...eu zic k totu merge f bine...(mai putin partea cu resursele)..... dar de ex acuma..am vazut k mi`a aparut in partea dreapta k a intrat unu la mn in pc...ceva cu ip`ul 79.....si nush ce....si as vrea sa stiu unde pot gasi sa aflu ip-ul.... si 2 as vrea sa stiu ce setari ar fi necesare ptr antivirus.... ms !

#272
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
http://forum.softped...t...t&p=5144456

#273
sLay09

sLay09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2009

View Postcrysty2k5, on 4th August 2009, 17:32, said:


da .. stiam de link-ul asta...dar credeam k st setarile doar ptr bit 2009...(sau pe langa astea se mai fac si alte setari).... iar legat cu blocarea ip-ului aceluia....unde dau sa vad ce ip mi-a blocat?

#274
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
In log-ul de la firewall.

#275
sLay09

sLay09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2009
am dat acolo..si uite ce imi spune http://www.2shared.c...604a1/asda.html

#276
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pai nu-l deschizi tu, te uiti din interfata de la program :)

#277
sLay09

sLay09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2009

View Postcrysty2k5, on 4th August 2009, 19:05, said:

Pai nu-l deschizi tu, te uiti din interfata de la program :)

te referi la cele de la firewall/activity ? daca da...nu gasesc acolo niciun ip incepand cu 79...kre mi`l blocheaza.....:|

#278
hnicolae

hnicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.02.2008
[Astazi a crapat si ultima instalare de Bitdefender Internet Security (bineinteles platita).
Ultimul sau mesaj a fost "Imposibil de comunicat cu serviciul Bitdefender Scut Antivirus"
Celelalte licente au crapat in diverse circumstante : "Serviciul Bitdefender nu raspunde" sau detecta virusi comunicandu-mi ca nu poate sa le faca nimic!
Inclusiv cei de la firma care mi-au instalat programul de contabilitate s-au mirat de ce antivirus am, explicandu-mi ca Bitdefenderul vede bazele de date ca un virus foarte periculos care trebuie anihilat.
In concluzie, parerea mea este sa inchideti pravalia….
Cu stima,
Nicolae Hirtop
Inter Distributie
un fost client fidel

PS foarte interesant de remarcat faptul ca mailurile de la Bitdefender sunt scanate cu NOD32

#279
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006

View Posthnicolae, on 17th November 2009, 09:10, said:

Inclusiv cei de la firma care mi-au instalat programul de contabilitate s-au mirat de ce antivirus am, explicandu-mi ca Bitdefenderul vede bazele de date ca un virus foarte periculos care trebuie anihilat.
Se rezolvă, dacă-mi spui numele detecțiilor (și detalii despre fișierele detectate).

Cât despre ”specialiștii” de la diferite firme care instalează software (sau se ocupă cu orice în domeniul IT), sunt sătul până în măduva oaselor. :death:

Ca fapt divers, produsele BitDefender sunt pe primul loc momentan, conform testelor AV-Comparatives, la numărul MIC de alarme false.

View Posthnicolae, on 17th November 2009, 09:10, said:

PS foarte interesant de remarcat faptul ca mailurile de la Bitdefender sunt scanate cu NOD32
Asta este ceva cât se poate de fals. Serverele lor de mail rulează chiar BitDefender, și se poate verifica asta în orice header al mailurilor trimise de acolo.

Dacă ai primit vreun mail trimis de pe sistemul personal al cuiva, care folosește NOD32...asta e complet altceva. Angajații nu sunt sub nicio formă obligați de nimeni și nimic să folosească produsul. Punct.

Sau, mult mai probabil, poate chiar unul din serverele de mail pe care le folosești tu scanează folosind NOD32, ceea ce ar explica de ce vezi astfel de rămășițe. Dar, din moment ce este o acută lipsă de detalii în textul tău, e cam greu să dai un răspuns clar.


Cât despre problemele tehnice, adresează-te suportului tehnic (mail/telefon/forum/live-chat...ai opțiuni destule).

#280
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Folosesc de asta primavara BitDefender Total Security 2009,de azi mai am 236 de zile pana expira (am avut 2 luni promotie in plus la cele 12 luni de valabilitate),functionare ireprosabila pe XP SP2 licentiat,pe 2 laptop-uri DELL Inspiron 1520.Stabilitate,detectie exceptionala,up-date regulat,consum redus de resurse (in ciuda zvonurilor),il recomand si raman fidel BitDefender,merita!Atentie!!! Cu licenta! Merita banii odata pe an si aveti protectie adevarata nu ca la orice varianta FREE de Avira,AVG sau altele ce nu fac practic nimic,va arata eventual virusii si nu intreprind nimic in a-i anihila - sterge cumva!
BitDefender Total Security,merita toti banii!Recomand! :)

#281
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
poti sa descarci gratuit de pe go4it bitdefenderul cu licenta nelimitata [asa se lauda in articol]
http://www.go4it.ro/...y-2010-5135353/

#282
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Posthyperyon, on 28th November 2009, 10:40, said:

poti sa descarci gratuit de pe go4it bitdefenderul cu licenta nelimitata [asa se lauda in articol]
http://www.go4it.ro/...y-2010-5135353/

Nelimitat inseamna ca oricine poate descarca de cate ori vrea(deci nu trebuie sa cumperi nush ce reviste,sa castigi la loto sau sa ai ochi albastri) si poti pune pe oricate Pc-uri vrei.  :)

#283
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006

View Posthyperyon, on 28th November 2009, 10:40, said:

poti sa descarci gratuit de pe go4it bitdefenderul cu licenta nelimitata [asa se lauda in articol]
http://www.go4it.ro/...y-2010-5135353/
Licența e valabilă 6 luni, nu nelimitat.

#284
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Este deja topic despre asta aici:

http://forum.softped...howtopic=612256

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate