Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Recomandare sistem 2.1

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Salut, doresc sa imi achizitionez un sistem 2.1 pt computer aprox 250 RON
M-am oprit la acestea 2 pana acum:
http://www.jblshop.ro/469/1884
http://www.emag.ro/b...14w-rms--pMP300
Am avut Logitech X230 dar din pacate nu mi-au placut (ascult mai mult oldies, opera, clasica) si am mai folosit la servici Logitech Z-3e si un sistem Altec 121i mai ieftin dar nici acestea nu mi-a gadilat in mod placut urechile. Nu ma intereseaza volumul ci fidelitatea (la Logitech m-a deranjat bass-ul)
Ma puteti ajuta sa iau o decizie? Multumesc!

#2
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Revin: un sistem 2.0 Microlab Solo ar fi mai bun?

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
Încearcă să asculți un Solo6 pe undeva, cred că ar fi o opțiune mai bună decât ceșe prezentate de tine

#4
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
mersic de sugestie, le-am vazut la oferta la DC. Poate ajung maine sa le aud.

#5
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Mda...la DC Iasi n-au nimic de la Microlab pe stoc asa incat am comandat online Solo 6...sper sa-mi placa sunetul.

#6
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006
Stai linistit relly, desi u am avut placerea sa le aud, nu au cum sa fie sub sistemele clasice PC.

BTW: Nu stiu daca mai tii mine, unde ti-e ochiul ala verde ? (Aham, te stiu de mult, de pe un vechi forum foto) :D

#7
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Le-am primit, intr-adevar sunt peste multe boxe active pt PC (basul la Logitech m-a terminat) dar incep sa ma gandesc serios la un sistem amplificator+boxe de calitate.
Combinatia Intel High Definition + Solo 6 este departe de redarea fidela (dupa urechea mea), un concert de pian suna cat se poate de plat (si din pacate am elemente de comparatie). Pt banii dati , Microlab se aud f. bine, le recomand, dar sa nu va asteptati la minuni.
In prima faza probabil voi achizitiona o placa de sunet pe USB si voi reveni cu noi constatari.

Edited by rellyc, 05 August 2008 - 23:48.


#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
Ar fi bine să iei în calcul și o placă de sunet, altfel te va dezamăgi și (orice) amplif+boxe ;)

PS bănuiesc că nici tu nu te așteptai la minuni la prețul ăsta :P

Edited by antinari, 05 August 2008 - 23:47.
completare


#9
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006
Pai rellyc de ce nu spui asa.
Eu am Magnat Monitor 220 si sunt fan Mozart inrait. Se aude foarte bine pe ele tinand cont de cat de putin costa aceste boxe.

Chestia e ca daca vrei sunet de orchesta exceptional, nu exista absolut nimic ieftin, care sa te poata lasa cu gura cascata.

De exemplu eu ti-as recomanda B&W CM1. Desigur ca pretul e incomparabil altul decat la Microlab sau Magnat. :)

#10
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Stiu ca nu exista solutie ieftina, cam toata ziua ascult muzica pe un amplif Denon+2xB&W, venind de la astea Solo6 mi se par jucarii. Nu ma asteptam la minuni, desigur, doar la o solutie temporara acceptabila pana cand imi voi permite un sunet de calitate (adica un set boxe+amplif pe care sa-l folosesc multi ani). Acum probabil voi lua o placa sunet Asus pe USB http://www.sigmanet....1Black--id12873 , sper sa o pot gasi la un magazin local pt a o testa acasa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate