Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Mirror's Edge-un fps de la creatorii Battlefield

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#19
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Eu am un 8600GTS, cred ca e de la placa ta video!

#20
voltermort

voltermort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 18.06.2008
Sall,


Am o intrebare acest joc ruleaza si pe placi ATI mai ales ATI Radeon HD3650 AGP ca am citit undeva unde spunea "ATI Fails".
  

   Thanks!!!

#21
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
Si eu am o problema, intra in joc, in meniu, si cand dau New Game se incarca insa se blocheaza undeva prin cutsceneul de la inceput, de cele mai multe ori chiar atunci cand camera trece pe deasupra podului.

Edited by Valerys, 14 January 2009 - 22:26.


#22
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Dezactivati PhysX si o sa  va mearga pentru cei cu ati.
AlexGP imi iau luni un PX 9400GT sper sa mearga :D

Edited by MaVeRicK89, 15 January 2009 - 13:18.


#23
valinor

valinor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,265
  • Înscris: 19.04.2008
Foarte tare jocul!!!!  :OK:

#24
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View PostMaVeRicK89, on Jan 14 2009, 18:59, said:

ce placa video ai?eu am o nvidia geforce 6200A si nu mi se deschide...imi arata splashscreen iar cand dau la task manager imi arata la mirror's edge not responding.e de la placa video?
E mult prea slaba placa.

View Postvoltermort, on Jan 14 2009, 21:19, said:

Sall,
Am o intrebare acest joc ruleaza si pe placi ATI mai ales ATI Radeon HD3650 AGP ca am citit undeva unde spunea "ATI Fails".
   Thanks!!!
Minim ati este x1300, deci ar trebui sa mearga.
Vezi ca a aparut deja patch 1.0.1 pentru probleme cu PhysX....

E chiar misto jocul, am ajuns cam pe la chapter 4 mi se pare.

#25
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Imi tremura mina pe gamepad la misiunea cu
Spoiler


#26
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Superb jocul..Idee originala, gameplay original, pe alocuri unele misiuni necesita ceva indemanare din partea utilizatorului. Toate astea dublate de o grafica exact cum trebuie, fara exagerari de blur si cerinte mai mult decat acceptabile.
  Un joc perfect de pierdere a timpului.. puneti mana pe el daca nu ati facut-o . Merita mai mult decat alte tampenii overmediatizate.

#27
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007
Un joc superb , mie imi merge la highesct cu 15 fps pe sistemu' din semnatura 1024*768 pe vista home basic x86 , dar il joc la medium ca am in jur de 20 de fps(min) . Cat despre joc este foarte realist , este primul joc din 2009 care "m-a cucerit" .

#28
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View PostAlexGP, on Jan 15 2009, 20:13, said:

Imi tremura mina pe gamepad la misiunea cu
Spoiler

Atunci cind trebuie sa sari de pe unul pe celalalt ?? Foloseste faza aia cu slow motion, eu am reusit cam din a 3-a incercare. Am observat o chestie: obstacolele alea (semafoarele?) apar in mod aleator, nu mereu la fel.

#29
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Merita sa-l cumpar? E bine optimizat? Sau e la fel de gunoi (dpdv al optimizarii) ca si GTA4 si Saints Row 2? Ca si joc imi place. L-am jucat putin pe X360 si e FUN. :)

#30
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Merita, merita.E bine optimizat eu.O sa vezi mai jos de ce zic asta.
Aha ... si voi vreti sa ziceti ca asta e joc ? :w00t:.Zici ca te joci in realitatea virtuala, sincer.Crysis / FarCry 2 si alte jocuri de genul sunt degeaba pe langa asta.
Jocul e incredibil, atat dpdv grafic cat si al gameplay-ului.E si foarte addictive.
Poze aveti mai jos, 4 in-game si una cu setarile.


Merita, merita.E bine optimizat eu.O sa vezi mai jos de ce zic asta.
Aha ... si voi vreti sa ziceti ca asta e joc ? :w00t:.Zici ca te joci in realitatea virtuala, sincer.Crysis / FarCry 2 si alte jocuri de genul sunt degeaba pe langa asta.
Jocul e incredibil, atat dpdv grafic cat si al gameplay-ului.E si foarte addictive.
Poze aveti mai jos, 4 in-game si una cu setarile.

P.S. Uitati-l pe Crysis :rolleyes:.

Attached Files

  • Attached File  ME1.JPG   118.73K   53 downloads
  • Attached File  ME2.JPG   192.53K   44 downloads
  • Attached File  ME3.JPG   162.25K   52 downloads
  • Attached File  ME4.JPG   153.47K   59 downloads
  • Attached File  ME5.JPG   119.46K   49 downloads

Edited by Merdiso, 17 January 2009 - 20:31.


#31
mugu

mugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.04.2005
Am ajuns la misiunea downtown si nustiu ce trebuie sa fac.Va rog frumos sa imi spuneti ce trebuie sa fac,unde trebuie sa ma duc.

Attached Files


Edited by mugu, 17 January 2009 - 21:34.


#32
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postqueensoft, on Jan 17 2009, 13:10, said:

Atunci cind trebuie sa sari de pe unul pe celalalt ?? Foloseste faza aia cu slow motion, eu am reusit cam din a 3-a incercare. Am observat o chestie: obstacolele alea (semafoarele?) apar in mod aleator, nu mereu la fel.

M-am exprimat eu prost, ma refeream la senzatia de "acolo" ,chiar puteai sa juri ca un metrou trece in viteza prin fata ta.

#33
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007

View Postmugu, on Jan 17 2009, 21:33, said:

Am ajuns la misiunea downtown si nustiu ce trebuie sa fac.Va rog frumos sa imi spuneti ce trebuie sa fac,unde trebuie sa ma duc.
De obicei cand nu stii unde sa mergi apesi ALT si te va directiona spre locul unde trebuie sa ajungi. La acel nivel trebuie sa urci, nu sa cobori, sunt pe sus niste canale de aerisire si trebuie sa ajungi la ele

Nu stiu sa-ti spun exact cum faci sa ajungi acolo fiindca in joc au fost foarte multe situatii de acest gen si a fost imposibil sa le retin pe toate.

Edited by Valerys, 18 January 2009 - 12:59.


#34
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostMaVeRicK89, on Jan 15 2009, 13:18, said:

AlexGP imi iau luni un PX 9400GT sper sa mearga :D
o sa mearga perfect


View PostMerdiso, on Jan 17 2009, 20:29, said:

Merita, merita.E bine optimizat eu.O sa vezi mai jos de ce zic asta.
Aha ... si voi vreti sa ziceti ca asta e joc ? :w00t:.Zici ca te joci in realitatea virtuala, sincer.Crysis / FarCry 2 si alte jocuri de genul sunt degeaba pe langa asta.
Jocul e incredibil, atat dpdv grafic cat si al gameplay-ului.E si foarte addictive.
Poze aveti mai jos, 4 in-game si una cu setarile.

e foarte bine optimizat si dar grafica, desi buna, nu este deosebita ..adica am inteles albul predominant din cauza gripei aviare insa prea este curat si abia construit totul +  ca era interesant sa mai fie niste insi prin birourile alea prin care fugi ... in afara de politie, parca-i parasit

#35
Sharpy

Sharpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.11.2007
Mi-am luat si eu Mirror's Edge,totul in regula pana dau sa intru in el,dau click sa intru imi apare nu stiu cum sa ii zic,fereastra ceva de la joc si imi sta asa?aveti idee ce sa fac? :(
[ http://i41.tinypic.com/1zpts89.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
wave00

wave00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
stie kreva daca merge si pe GeForce 7100 GS ? am ultimele drivere si tot ramane blocat la splash screen

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate