Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Filme proaste, oscarizate eventual sau....

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Chloe

Chloe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.04.2006
Primul care imi vine in minte este "The Departed"..
continuati voi lista...

#2
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006

 Chloe, on Apr 30 2008, 18:41, said:

Primul care imi vine in minte este "The Departed"..
continuati voi lista...
zbarci. Poate ai vrut sa zici Titanic :D

Pai ia sa vedem di alea cu multe Oascare..

Gandi, Forest Gulp,The English Pacience, Shek'piar in love, LOTR..name your pick

De alea din prezent..jale, ce mai

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
yeap, the departed este clar un film mult supraevaluat. altul care-mi vine-n minte? mystic river, de exemplu

#4
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006

 Pig_on_Acid, on Apr 30 2008, 22:52, said:

zbarci. Poate ai vrut sa zici Titanic :D

Pai ia sa vedem di alea cu multe Oascare..

( bla bla bla), LOTR..name your pick
Pardon ? :blink:  Sa deduc ca e o impresie personala.Trilogia Lord of the Rings e apreciata de toata lumea.

#5
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
La ultima categorie, Puțul aka Fantana discordiei softpediste. :death:
Un bulșit cu pretentii din care fiecare sa extraga ce licurici vrea, ca oricum e totul materie amorfa in filmul ala.

#6
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

 Pig_on_Acid, on Apr 30 2008, 22:52, said:

Gandi, Forest Gulp,The English Pacience, Shek'piar in love, LOTR..name your pick

E clar, tu ai o aversiune fata de tot ceea ce insemna Academia Americana de Film.

#7
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 mnezo, on May 2 2008, 07:52, said:

La ultima categorie, Puțul aka Fantana discordiei softpediste. :death:
Un bulșit cu pretentii din care fiecare sa extraga ce licurici vrea, ca oricum e totul materie amorfa in filmul ala.
E un film filosofic despre dragoste, frate...daca nu l-ai gustat tu, nu-i nimic, sunt multi fani care au inteles filmul mult mai bine.
La urma urmei filmul prezinta o singura chestie, fiecare insa culege ce vrea din ea.
Nu e sfarsitul lumii ca n-ai inteles tu un film, nu poate sa te faca sa te simti prost ca nu l-ai inteles.
Nici eu n-am inteles rostu lu Blow-Up (pe asta il adaug la lista asta)...si?

Cat despre ce a zis "Pig" (uuu...i-am mentionat iar nicku) sunt de acord la Ghandi, Shake'n'spier in love si probabil si la The English Patient (la care nu ma grabesc sa-l vizionez prea curand)...cat despre Forrest Gump, da-o-ncolo de treaba. Toata lumea stie ca e un film excelent si repet, toata lumea care il vede e miscat de poveste & shi7.

Subscriu si eu la Titanic, cel mai supra-apreciat film din istoria academiei., urmat indeaproape de The Departed.

Edited by M0n0, 02 May 2008 - 10:55.


#8
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Adaug The Notebook.

#9
hugzabee

hugzabee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 07.04.2008
taxi driver , indiana jones-urile , north by northwest, eternal sunshine , no country for old men , gandhi , titanic , the fountain...overrated , ar mai fi cateva...

...zic eu...

#10
z_q_z

z_q_z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.04.2008
Back in Business,foarte prost l-am vazut recent :bored:

#11
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
No Country for Old Men, Titanic

Cârtiței i-au dat Oscar, deoarece Academia îi cam era datoare lui Scorsese cu un oscar. Oricum nu prea avea adversar.

#12
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Titanic.

#13
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
300 - N-am inteles de ce e bun filmul asta  :huh:
Continuarile Matrix - Printre cele mai iditoate filme pe care le-am vazut
Cititen Kane - Din punct de vedere al productiei in sine, n-am ce sa-i reprosez, mai ales pentru anul 1940, am vazut filme de acum cativa ani realizate mult mai prost, dar povestea e neinteresanta, Charles Kane nu era altceva decat bogatas egoist :huh:  (E posibil sa supar pe cateva persoane, dar Rosebud nu e un motiv pentru care sa-ti placa un film, Rosebod e
Spoiler
)
The Departed - marea problema pe care am avut-o cu filmul asta a fost evolutia personajelor, trebuiau lasate sa evolueze de la sine, nu prezentate de la inceput, asa pur si simplu dispare o mare parte din farmec. Era sa uit faza cand
Spoiler
. Unul dintre cele mai vechi clisee.
A Shot in the Dark -  O porcarie notorie, am adormit de vreo 2 ori, parca ar fi un sitcom romanesc.
Memento - Daca ma gandesc, nu gasesc un motiv, dar chiar nu mi-a placut filmul asta.

LE:Corecturi si completari

Edited by Lemmy, 05 May 2008 - 21:18.


#14
Taleniekov

Taleniekov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2008
As dori sa amintesc Alexander http://www.imdb.com/title/tt0346491/ cu Colin Farrellsi Angelina Jolie. A fost atat de luuuung si plictisitor, tin mitne ca l-a impus pe ALexander ceva sulita sageata , chiar mi-am dorit sa moara personaju sa se termine odata filmu...

#15
hugzabee

hugzabee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 07.04.2008
asta nu-i topic de filme proaste , e de filme oscarizate sau in jurul carora s-a facut mare valva...si proaste.

#16
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 hugzabee, on May 5 2008, 23:44, said:

asta nu-i topic de filme proaste , e de filme oscarizate sau in jurul carora s-a facut mare valva...si proaste.
Nu, e vorba de toate filmele supraevaluate, nu neaparat filme proaste (in jurul carora s-a facut o valva nemeritata), "eventual oscarizate".

#17
hugzabee

hugzabee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 07.04.2008
'a gandit mono' pfff

alexander ti se pare tie un film supraevaluat ? are 5.4 pe imdb , ca exemplu !
pentru asa ceva exista topicul filmelor proaste.

#18
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

 Pig_on_Acid, on Apr 30 2008, 23:52, said:

Pai ia sa vedem di alea cu multe Oascare..
Gandi, Forest Gulp,The English Pacience, ...
Ai afirmat ca cele de mai sus sunt proaste. Cred ca iti e clar ca nu sunt de acord cu dta. Mai ales la Ghandi..
Asa ca te rog sa iti susti punctul de vedere si sa imi/ne explici de ce consideri asta. Ce greseli ai gasit in ele, care e viziunea proprie despre tema expusa, ce conexiuni ai facut cu alte filme pe aceiasi tema -daca exista-, etc.
Cred ca am mai scris ca acum vre-o 30 de ani Tudor Caranfil, tatal regizorului, si-a expus public . de vedere si a explicat de ce nu ii place "Pe aripile vantului". Desi marea masa a telespectatorilor a fost oripilata si l-a blamat la greu pt "blasfemia" comisa, obiectiile dansului mi s-au parut intemeiate...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate