Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Desfasuratorul convorbirilor

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
Nu stiu care e povestea dar ultimul desfasurator pe care l-am primit este pe luna noiembrie si suntem in aprilie. si asa primeam desfasuratorul dupa un interval cam mare, adica de exemplu desfasuratorul pe luna iulie il primeam in septembrie, sau primeam in octombrie si ala de pe luna iulie si ala de pe august, dar mai nou nu mai primesc nimic. ultimul a fost primit pe 27 ian pentru luna noiembrie iar de atunci nimic si nu prea imi place. am trimis un mail acum ceva timp la adresa de unde primeam desfasuratoarele dar n-am primit nici un raspuns, asta inseamna probabil ca trebuie sa ma duc la sediul central.
vi s-a intamplat sa nu mai primiti desfasuratorul?

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
Cam intarzie in ultima perioada,eu am sunat la RC si le-am primit pe mail imediat,vreo doua...!E normal sa vina cu 2 luni in urma,in fond platesti abonamentul si convorbiri pe luna precedenta!Adica pe 23 aprilie se emite factura,cu abonamentul pe mai si convorbrile pe martie! :)

#3
zendo

zendo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 11.01.2007
Pe mine mau obligat sa merg personal la sediul lor din TM ca sa mai primesc desfasurator, cica telefonic daca il cer nu se mai da ,se trimite pe mail automat numai dupa ce merg pers la ei cu buletinul si fac cerere,am fost si o sa vad rezultatul,ma intereseaza ca au crescut facturile cam mult...

#4
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Suna-i si cere-le sa iti trimita pe e-mail desfasuratorul.
Eu am primit pe luna Februarie acum cateva zile  :peacefingers:

#5
ciocoflendar

ciocoflendar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 10.05.2007
Pentru cei din timisoara asa sunt regulile. Numai daca mergi la sediu poti sa primesti factura.

#6
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
am fost la RDS: nu - ca "ei mi-au trimis", ca se trimite automat la toata lumea, ca am primit si pe luna februarie si ca "probabil le-am sters eu". solutia: nici una; ca nu se trimit manual desfasuratoarele. deci RDS-ul zice ca is eu de vina sau yahoo, eu stiu ca nu-s de vina, yahoo n-o sa raspunda daca le dau mail si nu cred ca e vina yahoo. now what?
eu tot cred ca RDS-ul e de vina in chestia asta si ca ceva s-a intamplat la ei si nu vad sa se schimbe ceva pe viitor si sa primesc desfasuratoare... dar nu stiu cum rezolv...
ca sa imi schimb emailul in baza lor de date trebuie sa imi fac si copie dupa buletin de parca fara nu se putea...

Edited by drifter, 29 April 2008 - 16:03.


#7
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Poti sa-l primesti pe mail. Da` tre sa-i "bipai la cap" pana ti-l trimit!

#8
miss_y

miss_y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 31.05.2007
se pare ca e regula la ei :)) o luna vine, doua ba! e ca in cazul tonului. iti da beep de pe mobil ca sa-ti vina tonu' :))

#9
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
he, am primit in dupamasa asta un email de la RDS Iasi ce include toate desfasuratoarele lipsa, de la lunile decembrie pana la martie inclusiv.
daca cineva de la ei intra pe forumuri sa se intereseze de feedback, asta e f bine. nu stiu ce s-a intamplat dar felicitari RDS pt. solutionarea problemei si pt. grija fata de clienti. :)

Edited by drifter, 30 April 2008 - 20:35.


#10
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Bhey ma leshi!? :P Chiar crezi!? Asa vin, pot confirma asta. 2-3 luni nu vin si cand vin, vin toate... :D

#11
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
n-am primit 4 emailuri, am primit un email cu 4 atasamente. cate 2 emailuri o data mai primeam si eu...

#12
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Inseamna ca ti-au vazut sesizarea si de aia ti le-au trimis pe toate intr-un singur mail. Spre exemplu ultimul desfasurator l-am primit in 18 aprilie si e din luna februarie. Precis luna viitoare vin ultimele 2, din martie si aprilie, deja m-am obisnuit cu sistemul... :D

#13
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Observand comentariile voastre si ceea ce mi s-a intamplat mie astazi, trag concluzia ca serviciul asta este unul foarte interesant.
In cazul meu, am primit astazi 7 mai, un mail a carui data de trimitere este 24 aprilie. Concluzia e ca cineva a trimis celor la care am eu facuta casuta de e-mail, un plic prin Posta Romana, de a durat atatea zile sa ajunga la destinatie. Partea si mai interesanta este ca desfasuratorul acesta contine convorbirile de pe luna februarie 2008, de o fi normal asa, asta nu stiu, cert este ca eu am primit un mail cu acelasi desfasurator si pe 10 aprilie 2008, deci deja il aveam primit. E drept ca cel primit in aprilie l-am primit de la rdslink Iasi, asta de astazi l-am primit de la rdslink Bucuresti.
As avea o intrebare si sper sa ma lamuriti voi, daca aveti cum, e normal ca in luna mai sa primiesc desfasurator pentru luna februarie, in conditiile in care factura este pentru convorbirile din martie?
Care este in mod normal data la care se trimit facturile?
Dar desfasuratorul convorbirilor?

#14
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Desfasuratorul vine acum pentru factura da acum 2 luni. In mai veti primi desfasuratorul pe martie si tot asa.

Edited by parintily, 07 May 2008 - 14:15.


#15
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
Eu stiam ca se factureaza pe 23 ale fiecarei luni,convorbirile pe luna precedenta si se ia abonament pe luna urmatoare!Se "sta calare" pe 2 luni practic! :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate