Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Nokia 5320 XpressMusic

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
vreau sa imi configurez internetul pe nokia 5320 si din pacate nu prea merge. am vb cu o tanti de la *222 si a zis ca nu exista setari pt el deocamdata..asa ca mi le-a trimis pe cele de n95
cu aceste setari merge doar portalul vodafone live, dar sa intru pe alte siteuri nu.
aveti vreo idee ce i-as putea face?

#38
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
aduc si eu topicu asta in fata pentru o intrebare mica :

ieri prietena mea si-a luat acest telefon, cel pe rosu, aseara am constatat ca in cutie nu se afla cablul usb, ci doar castile si inca unu tot cu jack, nu am avut inca curiozitatea sa vad ce face ala, probabil ceva cu microfon pentru hand's free, ma rog, ala nu conteaza. Face parte din pachet cablul usb sau nu ! sa ma duc infipt la magazin sau sa ma duc sa cumpar unu....

Ati facut hack la acest model ? merge drakkarious ? ca acum sigur trebuie sa bag ceva aplicatii in el si nu am chef de dat data in urma de 1000 de ori .

Edited by XAN, 17 February 2009 - 07:43.


#39
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Am o intrebare. Poti aprinde blit-ul in timp de filmezi ?

#40
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
am dat pe filmare si la optiuni nu aparea nimic sa sugereze activarea acelor leduri, modul nocturn e clasic, nu aprinde ledurile. Probabil puterea acelori leduri nu le face capabile de a sta aprinse continuu. As avea si eu o intrebare, am bagat alt player de mp3, AlonDictaphone, dar nu-l pot controla cu cele 3 taste dedicate de play etc. Se poate face ceva ? Exista un alt player cu playlist ok care sa mearga controlat cu acele taste... Am avut 2 blocari ale telefonului, ambele cand rula muzica, la prima a trebuit scoasa bateria, la adoua am reusit sa opresc playerul nativ. Mi-a creat impresia ca a fost de la el, nu stiu ce sa zic. Da ma enerveaza faza cu cablul usb, nu vine cu el in pachet si nu e deloc ieftin rahatu ala de cablu, desi e doar un banal cablu, nu e ceva cu electronica prin el.

#41
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
ba da ar trebui sa fie in pachet cablul!
la mine cel putin a fost
internetul tot nu am reusit sa il fac

Attached Files


Edited by twism007, 21 February 2009 - 11:44.


#42
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
probabil ai fost norocos, mie la magazin mi-a zis ca nu vine cu cablu usb acel telefon, am verificat la nokia.ro si dupa cum se poate vedea aici http://www.nokia.ro/...ic/specificatii mai jos la rubrica "Conținutul pachetului de vânzare", nu are cablu usb in pachet. Si nu e deloc ieftin rahatu ala de cablu, l-am gasit cel mai ieftin cu 50 de lei iar la reprezentante vodafone, orange etc, probabil cel original, 80-90 lei, japca pe fata. Chestia e ca am nevoie de cablu ala, ca poate as vrea sa fac un update de soft .

Edited by XAN, 21 February 2009 - 11:59.


#43
JJB Anonymous

JJB Anonymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.02.2007
Salutare. Văd că vă chinuiți cu cablul ăsta de date. Am gasit pe un site cablu CA-101 la 19 RON. Cu încă 9 RON taxele poștale, v-ar ajunge la 28 RON. Ei totuși au sediu în Galați, deci acolo s-ar putea să fie gratis livrarea. Sper că v-am ajutat cu ceva.

Vreau să menționez că nu încerc să fac reclamă magazinului de mai jos, vreau doar să dau o mână de ajutor.

http://www.altshop.r...101-p-1254.html

#44
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007

 XAN, on Feb 21 2009, 11:58, said:

probabil ai fost norocos, mie la magazin mi-a zis ca nu vine cu cablu usb acel telefon, am verificat la nokia.ro si dupa cum se poate vedea aici http://www.nokia.ro/...ic/specificatii mai jos la rubrica "Conținutul pachetului de vânzare", nu are cablu usb in pachet. Si nu e deloc ieftin rahatu ala de cablu, l-am gasit cel mai ieftin cu 50 de lei iar la reprezentante vodafone, orange etc, probabil cel original, 80-90 lei, japca pe fata. Chestia e ca am nevoie de cablu ala, ca poate as vrea sa fac un update de soft .
cumva la al tau ai primit card de 512? eu am primit card de 1 gb..si ma gandesc ca ar fi posibil sa difere continutul pachetului :huh:
cu intrebarea mea tot am ramas :D..stie cineva cum se configureaza internetul pe vodafone? in vodafone live imi intra, dar cand vreau sa intru pe un site nu incarca nimic...

Edited by twism007, 21 February 2009 - 18:03.


#45
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002

 JJB Anonymous, on Feb 21 2009, 14:39, said:


Mersi frumos pentru link, mi-am facut cont si am facut si comanda. Eu mai gasisem acest cablu la preturi bune, dar erau limite la comanda minima de 50 lei si nu puteam comanda doar acel cablu. De magazinu asta nu dadusem.
Eu am cumparat acest telefon cu cardul de 1GB, dar de ce a venit fara cablu habar nu am.

#46
fashirt

fashirt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.08.2007
buna !!
caut si eu acest model  :rolleyes:
de unde l-ati cumparat? este si la magazinele orange???

#47
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
hmmm
acest mobil are si un coleg si e ... cam aiurea.
se aude clar, dar se aude ca 6124-ul meu ...
bateria la multa muzica , cedeaza.
platforma N-Gage daca resoftezi trebuie luata de pe site ....
:deadtongue:

#48
fashirt

fashirt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.08.2007

 KyKyKyKy, on Feb 24 2009, 21:05, said:

hmmm
acest mobil are si un coleg si e ... cam aiurea.
se aude clar, dar se aude ca 6124-ul meu ...
bateria la multa muzica , cedeaza.
platforma N-Gage daca resoftezi trebuie luata de pe site ....
:deadtongue:

atunci ce telefon imi recomanzi pt muzica ? :D
as prefera nokia

#49
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
daca vrei pentru muzica ia totusi un xpressmusic, are taste de play/pause next etc, are mufa de casti de 3,5mm clasica la care poti pune orice fel de casti, asta e un mare plus. Sa dai drumu la player si next song doar din acele taste e practic.
Sa inteleg ca acel 6124 la aceeasi cantitate de muzica tine bateria mai mult ?

#50
JJB Anonymous

JJB Anonymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.02.2007
Dar 5310 XpressMusic nu e bun?

La preț 5320 e cu vreo 50 de lei noi mai scump decât 5310, dar de banii ăștia îți dă symbian, o cameră video ce înregistrează în rezoluție QVGA (320x240), față de QCIF (176x144), un zoom digital de 8x (care nu prea contează, că nu face altceva decât să taie din imagine).

Totuși 5310 se remarcă prin faptul că suportă card de până la 32 de giga (8 giga la 5320) și bateria ține în convorbire 5.4 ore față de 3.5 ore la 5320.

Totuși dacă mai aștepți puțin, se lansează 5630, care după specificații le cam ia fața la celelalte XpressMusic (de fapt nu la toate că 5800 are în plus gps și ecran mare).

PS: XAN ți-a ajuns cablul? Cât te-a costat până la urmă?

#51
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
scuze ca raspund tarziu, dar nu stiu de ce softpedia nu imi trimitee notificari ca s-a rapsuns pe topicurile unde intru.
Da, mi-a venit cablul, a costat 28 lei per total, 19 cablu plus 9 transportu si sunt multumit, merge cablu perfect.

#52
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
am reusit sa configurez netul pe vodafone. pt cine vrea atasez ss-uri cu setarile :) (parola o lasati empty...completeaza el cu * si userul merge oricum ar fi setat)

Attached Files


Edited by twism007, 18 March 2009 - 14:33.


#53
rares815

rares815

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 26.08.2008
Frumos, un mic tutorial pentru cei care nu stiu sa configureze internetul pe Vodafone. Stiu ca pe orange.ro era o sectiune "asistenta si servicii" si dadeai pe acolo WAP, setari WAP sau internet, dadeai numarul de telefon si tot ce mai trebuia si in urmatoarele 2 minute iti veneau setarile, le acceptai si iti mergea netul. Tin minte ca asa mi-am configurat SE W300i-ul. Stiti vreun site de teme pentru telefonul asta ? Vreau sa imi schimb tema originala, m-a plictisit

#54
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
eu m-am chinuit cu configurarea pt vodafone cam o saptamana. am si sunat la ei au zis ca nu au setari pt telefon
cam toate temele pe care le-am gasit  sunt cu mici neajunsuri
majoritatea au contrast foarte mic intre numarul format si culoarea de fundal, asa ca nu pot sa vad cine ma suna decat daca ma uit foarte atent. la fel si cand formez un nr trebuie atentie mare. :huh:
oricum un site bun ar fi http://zedge.net

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate