Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Super incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
Azi am fost pt. prima oara in viata la sala. Din ce am citit pe aici rezulta ca sunt endomorf(mic si gras). ACum intrebarile:
1. De cate ori ar trebui sa ma duc la sala? In principiu am hotarat sa ma duc o zi da una nu.
2. Eu vrea sa dau jos de la piept si de la burta. Imi puteti recomanda o serie de exercitii si cam in ce zile sa le fac?
3. Chestia cu seriile nu prea am inteles-o. Pe foaia care au dat-o cei de la sala scris ca pt. incepatori se fac 3 serii(12-10-8). Intrebarea e: Dupa ce am facut cele 3 serii pot sa le mai fac odata sau le fac si ma duc acasa?

Deocamdata cam atat.  Merci anticipat. :D

#2
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
1. ii bine de 3 ori pe sapt (cum vrei tu sa mergi)
2. nu ai cum sa slabesti local. slabesti peste tot orice fel de exercitiu ai face. daca vrei totusi sa-ti mai ridici pieptu, fa cu bara inclinat cu capu in jos.
3. o serie are cam 8-12 repetari. faci 3 serii si apoi schimbi exercitiu. pleci acasa cand vezi ca esti obosit.

#3
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
ceea ce este scris mai sus este gresit - si nu partial!

1- pentru "grasi" se fac programe speciale de antrenament - cu durata minima de o ora si jumatate - maxim 2 ore .  - cel putin 4 antrenamente saptamanal - si un maxim de 6 .
2- se poate slabi preponderent local !
3 - in nici un caz nu pleci acasa la primul semn de oboseala - pentru a slabi trebuie sa te "ostenesti" !

slabirea se poate face si cu reperati multe - greutati mici - dar si cu greutati mari - si pauze scurte !
pauza trebuie sa fie pina la 90 secude , nu mai lunga .

consuma ceai verde .

#4
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Slabirea se face cu dieta, nu numai cu ceai verde, dar mai ales cu efort aerob: alergari, aerobic, ciclism etc.

#5
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
ceaiu verde gol , fara nimik termogenic e frectie la picior de lemn, ajuta doar in cantitati maricele, capsule.

#6
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
eu nu am zis - ca bei ceai verde si slabesti pur si simplu - dar ajuta la slabire . si mai ales la sanatate .

#7
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
Imi cer scuze ca n-am mai zis nimic dar uitasem de topic. Intre timp am implinit o luna de sala si am trecut la programul intermediar al salii. In general antrenamentul imi ia aprox. 2 ore. Din pacate nu reusesc sa dau jos deloc, probabil si din cauza ca nu prea mananc deoarece fac scoala dimineata si nu am gasit nimic convenabil sa mananc. Daca aveti idei cam ce as putea sa mananc la scoala si sa nu umblu cu salatele si alte chestii dupa mine spuneti. :D

#8
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Ala care zice ca poti slabi local, esti cumva creationist sau ce? Nu crezi in biologie si stiinta? Explica-mi si mie cum sa slabesc local fara liposuctie.

#9
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postmotanex, on May 9 2008, 17:48, said:

Imi cer scuze ca n-am mai zis nimic dar uitasem de topic. Intre timp am implinit o luna de sala si am trecut la programul intermediar al salii. In general antrenamentul imi ia aprox. 2 ore. Din pacate nu reusesc sa dau jos deloc, probabil si din cauza ca nu prea mananc deoarece fac scoala dimineata si nu am gasit nimic convenabil sa mananc. Daca aveti idei cam ce as putea sa mananc la scoala si sa nu umblu cu salatele si alte chestii dupa mine spuneti. :D

Dimineata de ce nu mananci ?
La scoala poti sa iti iei un senvis cu felii subtiri de paine neagra sau integrala cu ce vrei tu (fara mezeluri). Eu pun de obicei branza , ardei gras , carne de vita sau curcan.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate