Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Comodo

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Comodo? Da, este o solutie serioasa, gratuita, si foarte eficienta. Daca este setat si foarte bine nu ai absolut nicio problema cu el.

Eu folosesc Comodo + Nod32 + Firefox(***** plus etc.). Nu am avut nici virusi, nici probleme de cativa ani (bine, mai de mult nu foloseam firewall deloc :P ), deci se poate. In cazul in care "ai un plod de 13 ani caruia ai plac xxx??????" depinde de plod si de ceea ce face, dar odata ce intrii de bunavointa pe toate siteurile care sunt cunoscute pentru problemele ce le poate cauza, e clar ca ti-o faci cu mana ta, si cum nicio solutie nu este 100% sigura, e probabil sa te infectezi cu vreo goanga de pe acolo.

O alta solutie ar fi Linux. :)

#20
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
comodo am incercat, mi s-a parut ok, insa ma enerva perioada aia cand trebuia sa invete tot ce ai tu in pc
in rest mi s-a parut foarte ok
acum folosesc AVG 8 free si nimic mai mult, Firefox (in nici un caz sa nu navigati cu prastia de IE), dc++ nu prea folosesc, doar torrents de pe trackere sigure si cam atat

View Postcristian0007, on May 15 2008, 01:12, said:

Ce surpiza am avut cu acest comodo 3.
L-am instalat frumos,iar dupa restart calculatorul ingheata la startup pe un Vista x86.
Ca sa rezolv problema a trebuit sa intru in safe mode si sa il dezinstalez.
Dupa ce l-am dezinstalat numai aveam net,imi aparea acel X la conexiune.
Dupa ce am dat niste reseturi de driveri in Device Manager am putut sa am conexiune la net.

HALAL PROGRAM !!!
halal sistem de operare...vista auzi :lol:

#21
Hunterxxl

Hunterxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 02.03.2008

View Postnightfever, on May 31 2008, 15:14, said:

comodo am incercat, mi s-a parut ok, insa ma enerva perioada aia cand trebuia sa invete tot ce ai tu in pc
in rest mi s-a parut foarte ok
acum folosesc AVG 8 free si nimic mai mult, Firefox (in nici un caz sa nu navigati cu prastia de IE), dc++ nu prea folosesc, doar torrents de pe trackere sigure si cam atat


halal sistem de operare...vista auzi :lol:
Nightfever halal user! ;) :lol:

Edited by Hunterxxl, 31 May 2008 - 18:49.


#22
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Acum întrebare:
Am Windows XP Professional SP3. Folosesc Comodo Firewall Pro 3 și Avira Antivir Premium 8.
Îmi cam joacă feste Comodo. Dacă -l dezactivez (click dreapta>exit) Windows-ul tot îl vede că rulează  :huh: !
Windows Firewall-ul e dezactivat!!! În control panel pur și simplu spune că e activ și-și face treaba! În Task Manager totuși nu mai apare cfp.exe.
Odată l-am dezinstalat. Și XP-ul tot zicea că e activ Comodo-ul.

În plus, îmi face probleme cu dc++-ul. Pot descărca ceea ce împart ceilalți, dar ei nu pot descărca de la mine, cu toate că a stat cam 1 săptămână în „Training Mode” și la Firewall și la Defence+.

E vreun bug sau așa ceva. Există ceva setări?

#23
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Posttzotzolyno, on Jun 23 2008, 01:20, said:

Acum întrebare:
Am Windows XP Professional SP3. Folosesc Comodo Firewall Pro 3 și Avira Antivir Premium 8.
Îmi cam joacă feste Comodo. Dacă -l dezactivez (click dreapta>exit) Windows-ul tot îl vede că rulează  :huh: !
Windows Firewall-ul e dezactivat!!! În control panel pur și simplu spune că e activ și-și face treaba! În Task Manager totuși nu mai apare cfp.exe.
Odată l-am dezinstalat. Și XP-ul tot zicea că e activ Comodo-ul.

În plus, îmi face probleme cu dc++-ul. Pot descărca ceea ce împart ceilalți, dar ei nu pot descărca de la mine, cu toate că a stat cam 1 săptămână în „Training Mode” și la Firewall și la Defence+.

E vreun bug sau așa ceva. Există ceva setări?
Du-te la Comodo-> Firewall-> Advanced-> Network security Policy si sterge din lista DC++. Apoi pune Firewall-ul pe Safe Mode si ar trebui sa te intrebe la conectare.

Cred ca ai niste probleme prin registry.
Poti incerca sa dezinstalezi Comodo apoi rulezi acest registry cleaner: http://rapidshare.co...leaner.zip.html
Instalezi din nou si Defence+ il lasi in Training mode cam o saptamana si Firewall-ul in Safe mode.

#24
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
se poate scana cu comodo ptr spyware, malware... ? am Comodo 3(nu e pro). care sunt cele mai bune nivele ptr firewall si defense+ ?

#25
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Cele mai bune nievele sunt Safe Mode la ambele, dar sunt stresante cu alertele.

Descarca ultimva versiune de aici: http://personalfirew...d_firewall.html

Da, poti scana cu antivirusul inclus in el daca doresti ;)

Deja sunt prea multe topics cu Comodo. Acesta se inchide.


http://forum.softped...howtopic=545724

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate