Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Calitatea produselor de la Behringer

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

 Carapicho, on May 15 2008, 06:04, said:

Toate produsele berry sunt de cacat

exceptie fac crossover-ele si procesoarele care sunt foarte bune

va spune un user de berry :am avut aproape toate tipurile de mixere berry si toate amplifurile europower
de boxe nu va mai zic

nu exista boxa activa de 1200 de ron cu 15 " plus driver de 1 " dar berry face asa ceva probabil cu dif-uri si piese din china
:))))))))))) incepi prin a spune ca sunt toate de kkt apoi faci exceptii....esti nehotarat bag de seama....

#20
Hreni

Hreni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.03.2008
behringer este o marca oribila, dar ieftina. penibila, dar rezonabila. nefiabila, dar accesibila.

este ca ying si yang.

#21
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008
Voi stiti cati bani am facut cu berry? Si inca ceva: anul trecut am sonorizat o mare trupa in Roman, la un concert in Roman... si chici cu ce mixer au venit baietii,<PT PARTEA DE CLAPE> CU BEHRINGER!!! Asa ca, berry sa traiasca....

#22
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008

 adrian jidveian, on Aug 26 2008, 17:31, said:

Vreau sa cumpar si eu un amplif Blue Tech sau Behringer in jur la 1000RON si un mixer tot de la ei,ptr a le folosi la pus muzica la nunti.Va intreb daca as face o alegere buna avand in vedere scopul in care le folosesc(nunti,party-uri,revelion,botez etc) deci nu discoteca.Sau ce alta marca de amplif sa cumpar ptr a putea tine un astfel de eveniment cu muzica?
Va multumesc
Eu am djx700 si sunt multumit in general, doar ca partea de microfon este gandita prost, in sensul ca nu poti cobora nivelul la zero, si de asta scap cate o microfonie de toata frumusetea! Daca nu ar fi asta, este ceea ce imi trebuie la astfel de evenimente!

O sa caut un amplif. de microfon ca sa intru cu el pe un canal line in si am rezolvat,...

#23
cctm

cctm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.08.2006
Vad ca parerile sunt impartite... Cel mai mult m-a distrat replica "behringer este o marca oribila, dar ieftina. penibila, dar rezonabila. nefiabila, dar accesibila". Nu am lucrat cu toate produsele lor, probabil ca sunt unele bune si/sau foarte bune.
     Dar am lucrat cu un mixer UB1832 FX Pro - jale, cursa fader-elor inegala (la aceeasi deplasare, amplificare diferita), la fel potentiometrele de la preamplificator, iesirea principala a picat dupa un an si reparatia a costat 50% din pret, zgomot de fond deranjant. Cu toate butoanele pt. pan pe mijloc, nu scoate aproape niciodata sunet egal pe dreapta si stanga. Problemele au fost de la inceput. Pacat de materiale, conceptia este interesanta, e un mixer foarte flexibil, cu doua iesiri stereo independente, routare, efecte.
     Altele: microfoane C3 - nu mi-au placut (dar nici eu nu am multa experienta); altii, care chiar sunt in domeniu, nu mi le-au laudat. Casti : placute la sunet, dar dintr-un plastic prost, cu un design defectuos. Compresor: marcaje proaste, am facut reglajele dupa auz, nu dupa scala.
     Nu as mai cumpara Behringer decat in mod exceptional.

Edited by cctm, 16 September 2008 - 04:08.


#24
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
Va dau un exemplu


VMX 300 solosit in fiecare week-end
Numark DM 1002 MKiii folosit non stop in regim disco
vestax nu mai stiu modelul folosit la discoteca in week-end doar

toate sunt cam la acelasi pret

VMX a crapt primul potentiometru cu potentiometru

Eu acum folosesc behringer numai cand am 6 sau
8 sonorizari de odata si nu am cu ce merge .si ca sa nu refuz clientul mai imprumut de la prieteni behry.Am luat si stem complet:2 x eurolife 215a si un mixer XENYX 1204FX cu care nu am avut probleme sincer.dar nici le-am folosit decat la conferinte cu 2 microfoane berry (alea de 150 ron 3 bucati cu tot cu husa de lka senia) .dar vorba lui Antinari :ma scos dintr-un mare rahat si au fost bune :P

#25
Tenk

Tenk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.10.2008

 sphere, on May 5 2008, 17:47, said:

intradevar produsele pe care le-ai avut tu sunt de o calitate mai slaba.....insa stii si tu cat ai dat pe ele. si vorba aia: cat dai atat face.

eu am niste monitoare de studio de la behringer care mi se par ok.

am lucrat pe monitoare behringer truth 2031 a si nu mi-au placut, pierd detalii importante... (e doar opinia mea)

#26
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006

 Tenk, on Oct 10 2008, 16:40, said:

(e doar opinia mea)
nu doar a ta :)

#27
ellada

ellada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 05.05.2007
As vrea sa imi cumpar un europower pmh1000, a folosit cineva? este bun de ceva?

Pretul din Romania stiu ca este cam piperat, dar in Anglia, SUA am inteles ca este la 150-200e..

#28
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
E o sculă cu care să-ți faci treaba dacă nu-ți permiți altceva. Depinde de pretenții.
M-ar mira să îl găsești în uk cu mult sub 200 de lire. Poate vreo lichidare de stoc. La noi te costă puțin peste 1000 de lei, nu știu dacă merită efortul să-l aduci din usa, chiar presupunând că îl iei de acolo pe la 200 de dolari.

#29
ellada

ellada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 05.05.2007
Ok, mie nici nu imi trebuie mixer.. pot sa iau si unu pana intr-o 100ron, sunt incepator asa ca oricum nu prea am la ce sa il folosesc...

#30
djraduu

djraduu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2008

 haralambie13, on May 21 2008, 13:48, said:

sunt curios cum e mixerul DDM 4000
are multe efecte,efector dublu,aplicabil pe 2 canale in acelasi timp
am tot cautat reviewuri pe net dar nu prea am gasit...e ft ieftin in schimb si ca echipare se apropie de djm 700 si e la o treime de pret
iar cu potentiometrele la mixer nu stiu ce tot vb voi...eu am avut un djm 500 pe mana ft uzat...se luase vopseaua de pe el,crossfaderul era cam slabit,dar in rest mergea excelent

lucrez de 3 luni pe un ddm 4000 si  o singura prob am gasit: face figuri la microfon, ex. am pot. de la gain la minim si se aude bine, dar cand il ridic putin distorsioneaza, dar ii gasesc buba, prob de la limiter e, in rest numai laude, iti faci treaba cu  el.

#31
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

 ellada, on Oct 22 2008, 20:06, said:

As vrea sa imi cumpar un europower pmh1000, a folosit cineva? este bun de ceva?

Pretul din Romania stiu ca este cam piperat, dar in Anglia, SUA am inteles ca este la 150-200e..


stai potolit man .nu ai e face cu banii?

mai bine ia-ti un phonic max 2500  (varinata veche) ca asta max plus e de cacao.si un mixer separat.daca tot ti sa pus pata pe ala de la berry ial din romania de la senia .aia macar dau garantie in romania ,nu peste ocean.Cu toate ca o sa faci poteca pana la senia

#32
CYCLER

CYCLER

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 15.05.2006
Pana acum am doua chestii de la Behrgenbier si nu ma plang de ele.
Anume un controller BCR2000 care mi se pare foarte versatil, encoderele "se simt" fain, are ce-i drept cateva mici buguri care o data invatate nu mai pun probleme,  si - oh joy - l-am luat aproape nou la numai 200 ron  :w00t:.
Ah, am uitat sa precizez - e unul din putinele controllere capabile sa trimita si sysex / nprn, ceea ce-l face extrem de util in editarea patchurilor unor sintetizatoare hardware mai putin dotate ca interfata (sau, in cazul unui AN200 din dotare, care au parametri ce nu pot fi accesati decat prin intermediul unui editor extern - soft sau hard).
In dotare mai e si un mixer de line RX1602 - nimic pretentios aici, si de fapt asta era ideea - sa fie mic, simplu si eficace.
Pesemne ca vor mai urma (tot de la controversata firma) vreo doua-trei pedale de chitara(bass) in scopul de a buli sunetul unor synthuri (vreau ceva mai hands-on decat un modul de efecte) - la un pret mediu de 150ron bucata (noi) mi se par decente.

#33
icristi90

icristi90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.04.2006
Depinde si la ce le folosesti. Am un mixer behringer de 3 ani .... nici o problema, un procesor de voce si unul de muzica de vre-un an ... nici o problema.

Si va asigur .. mai mult de 5 zile oprite n-au stat. Cel putin mixerul merge incontinuuuu de 3 ani (radio and shit).

#34
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

 icristi90, on Jan 3 2009, 03:58, said:

Depinde si la ce le folosesti. Am un mixer behringer de 3 ani .... nici o problema, un procesor de voce si unul de muzica de vre-un an ... nici o problema.

Si va asigur .. mai mult de 5 zile oprite n-au stat. Cel putin mixerul merge incontinuuuu de 3 ani (radio and shit).


O poveste din seara de revelion.

un mixer behringer Xenyx 14 nu mai stiu cat (ala cu efecte) ,la proba de sunet se auzea ca si cum ar fi ceva in scurt.sau schimbat cablurile si tot asa facea.dai fuga repede si ia alat mixer de acasa si sa vezi surpriza ca mergea struna.era de la mixer si nu de la cabluri.

Concluzia?


ma kk pe behringer ca te lasa cand ti-e lumea mai draga si daca pe la 2 noaptea nu ai prieteni adevarati de unde sa ceri te faci de un mare cacat fata de client.Cat dai atata face.

#35
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
Orice sculă poate să te lase când ți-e lumea mai dragă :P

#36
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

 antinari, on Jan 4 2009, 13:24, said:

Orice sculă poate să te lase când ți-e lumea mai dragă :P


da dar probabilitatea ca un pioneer yamaha sau alean & heat e foarte mica fata de behringer care daca nu se strica de tot ,tot se strica un potentiometru.Si asta utilizat la sonorizari mobile ,adica de 2 ori pe saptamana cand nu e alt mixer liber.imagineazati cum s-ar comporta un behringer in regim de discoteca sa fie folosit 7 sile pe saptamana.in 3 zile il arunci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate