Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Echipa pt finisaje interioare !

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Trebuie sa finisam interiorul. Cu tot ce implica acest lucru.

Este foarte bine stiut, ca in 99% din cazuri, iei teapa cu "meseriasii", pierzi o caruta de bani peste bugetul alocat, si alte "bucurii" de genul asta. Am tot avut echipe care au facut una-alta si concluziile au fost urmatoarele : lucreaza prost, isi bat joc de materiale, fura, intarzie sau nu vin la munca, au o "stiinta" in a pierde timpul de pomana dandu-ti impresia ca se spetesc, mint, cer bani in plus, zilnic daca se poate, nu-si duc lucrarea la bun sfarsit, etc. Mai pot enumera o groaza. Astea mi-au venit in minte intr-o secunda.
Daca cineva a fost multumit de echipa, o poate recomanda ? Va rog frumos !

Avem nevoie de un om care sa si sape si sa faca treaba prin curte. Sa puna un gard de ex . Unii ne-au cerut 50 de milioane pt un gard de 40 m. Nu mai stiu cum calculasera, dar suma mi s-a parut astronomica. 50 de milioane doar manopera. E vorba de un gard de sarma, nu o minune arhitecturala.
Ori nu suntem la curent cu preturile, ori sunt hoti.

O lectie pe care am invatat-o : sa platim pt lucrare. Nu pe zi. Daca ii platesti cu ziua, iesi in pierdere din start.
Asteptam recomandari si va multumim anticipat.

#2
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008

View PostAna_Karr, on Mar 17 2008, 21:54, said:

Trebuie sa finisam interiorul. Cu tot ce implica acest lucru.

Este foarte bine stiut, ca in 99% din cazuri, iei teapa cu "meseriasii", pierzi o caruta de bani peste bugetul alocat, si alte "bucurii" de genul asta. Am tot avut echipe care au facut una-alta si concluziile au fost urmatoarele : lucreaza prost, isi bat joc de materiale, fura, intarzie sau nu vin la munca, au o "stiinta" in a pierde timpul de pomana dandu-ti impresia ca se spetesc, mint, cer bani in plus, zilnic daca se poate, nu-si duc lucrarea la bun sfarsit, etc. Mai pot enumera o groaza. Astea mi-au venit in minte intr-o secunda.
Daca cineva a fost multumit de echipa, o poate recomanda ? Va rog frumos !

Avem nevoie de un om care sa si sape si sa faca treaba prin curte. Sa puna un gard de ex . Unii ne-au cerut 50 de milioane pt un gard de 40 m. Nu mai stiu cum calculasera, dar suma mi s-a parut astronomica. 50 de milioane doar manopera. E vorba de un gard de sarma, nu o minune arhitecturala.
Ori nu suntem la curent cu preturile, ori sunt hoti.

O lectie pe care am invatat-o : sa platim pt lucrare. Nu pe zi. Daca ii platesti cu ziua, iesi in pierdere din start.
Asteptam recomandari si va multumim anticipat.
Aveti perfecta dreptate, astea sunt fapte de viata, se intampla prea des din pacate la noi.Eu va recomand sa negociati fiecare manopera pe metrul patrat, si bineinteles sa va interesati de manopere in prealabil.Eu , prin natura job-ului (vanzari lacuri, vopsele)avand contact permanent cu firme de constructii si echipe de meseriasi, si vazand cu ochii mei cum lucreaza si rezultatele lor, chiar pot sa va recomand mai multe echipe sau firme, nu una cu rezerva ca e cu programare (cand pot ei, nu neaparat cand vreti dvs), -aia buni au mereu de lucru, si n-au ramas prea multi la noi, cei mai multi sunt in Italia, Spania.Problema mea e ca nu prea am curaj sa fac recomandari pe forum, ca am vazut multe suspiciuni si balacareli pe diferite topicuri, lumea interpreteaza ca vrei sa-ti faci vanzare pe forum..., si, nu in ultimul rand, cine sunt eu sa aveti incredere in mine? ...E pertinenta intrebarea?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate