Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

afectiuni la coloana vertebrala

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alexb16

alexb16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.03.2008
Salut,
este posibil ca unele afectiuni la coloana vertebrala (strambaturi,mici leziuni,"raceala" la coloana daca exista asa ceva) sa dea stari psihice alterate sau macar sa le amplifice ?

#2
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postalexb16, on Mar 14 2008, 09:56, said:

Salut,
este posibil ca unele afectiuni la coloana vertebrala (strambaturi,mici leziuni,"raceala" la coloana daca exista asa ceva) sa dea stari psihice alterate sau macar sa le amplifice ?


la ce fel de stari psihice te referi? depresii? sau chestii mai grave?

#3
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008
si eu am probleme cu coloana, dar psihicul meu este ok ( daca am probl, nu de la coloana se trage :D )
da, poate sa iti dea dureri de cap, ameteli, probleme de respiratie, si altele, dar sa-ti altereze starea psihica n-am mai pomenit

#4
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Posthappy_me, on Mar 14 2008, 10:03, said:

si eu am probleme cu coloana, dar psihicul meu este ok ( daca am probl, nu de la coloana se trage :D )
da, poate sa iti dea dureri de cap, ameteli, probleme de respiratie, si altele, dar sa-ti altereze starea psihica n-am mai pomenit


nu zice nu...sa zicem ca esti intr-o starea proasta in ultima vreme (ai probleme la servici, scoala cu iubitul...ia ce cazi preferi)...pai cand te iau durerile de coloana, mai ales daca e ceva serios...poate sa te afecteze...adica sa amplifice starea psihica in care te gasesti...dar sa provoace probleme psihice clar nu...

#5
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008
se poate, mie nu mi s-a intamplat; de altfel durerile au devenit ceva obisnuit, nici nu le mai bag in seama

#6
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Posthappy_me, on Mar 14 2008, 10:10, said:

se poate, mie nu mi s-a intamplat; de altfel durerile au devenit ceva obisnuit, nici nu le mai bag in seama


da, nici eu nu le mai bag in seama...:(
poate doar cand am dureri...si ma enerveaza cineva...s-ar putea sa fiu mai nervoasa decat trebuie, doar pt ca am dureri...dar asta cred ca e valabil la orice afectiune, nu doar la coloana...cand ai dureri esti mai irascibil...

#7
alexb16

alexb16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.03.2008

View Postadrianatoma, on Mar 14 2008, 09:57, said:

la ce fel de stari psihice te referi? depresii? sau chestii mai grave?
Nu-i chiar depresie,nu stiu cum sa le descriu un fel de tensiuni pe partea dreapta a capului,mai degaraba nervozitate irabilitatea.Intreb pt ca am observat ca atunci cand imi masez coloana in dreptul leziunilor am sennzatia ca lucrurile revin in normal sau pe aproape.

ps-sunt si medici pe aici?

#8
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Ai un diagnostic pentru leziunile acelea?

In principiu orice boala poate sa dea stari de nervozitate, frustrare, depresie.

#9
alexb16

alexb16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.03.2008

View Postantigen, on Mar 14 2008, 13:01, said:

Ai un diagnostic pentru leziunile acelea?
Nu am diagnostic,doar am observat ca au legatura.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate