Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

RDS in Galati (City-Link sau Tech Net)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
greek2005

greek2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.05.2005
Sunt pe cale sa renunt la serviciile actualului provider, as dori sa stiu cum merge internetul de la RDS (City-Link sau Tech Net) in Galati. Daca ati avut probleme cu Internetul, intreruperi, si cat de promti sunt in momentul in care au o sesizare.  Sunt  binevenite binevenite testele de viteza facute pe servere externe (nu intewrne care pot fi in Metropolitan) . Multumesc

Edited by greek2005, 03 March 2008 - 19:33.


#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Daca esti in zona TechNet e bine,baietii sunt foarte prompti cand vine vorba de probleme tehnice,in cateva ore cel mult apar la usa cu laptopul in brate.
Externul merge de oriunde ( daca sursa poate si are de unde ) cu cat trebuie,adica 384 ori 640 kB/s,in functie de abonament.

#3
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Am avut Tech-net mai bine de un an. Nu am avut probleme tehnice, chiar daca nu era inca reteaua modernizata de RDS atunci.

#4
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Bun internetul de la ei.  Ii recomand

#5
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
subscriu, merge foarte bine.

#6
tavy_gl

tavy_gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.04.2005
Din pacate eu nu stiu cum merge internetul de la RDS pentru ca desi am contract semnat cu ei din 18 februarie nu au binevoit sa-mi instaleze pana acum net-ul si catv-ul. Am scris mail-uri, am dat telefoane, am fost pe la sediu... nici un raspuns concret pana acum. Locuiesc in zona Mazepa II si as dori sa stiu si eu daca sunt singurul in aceasta situatie sau este o problema cu conectarile in zona.

#7
motanulmita

motanulmita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.01.2007

View Posttavy_gl, on Apr 18 2008, 11:21, said:

Din pacate eu nu stiu cum merge internetul de la RDS pentru ca desi am contract semnat cu ei din 18 februarie nu au binevoit sa-mi instaleze pana acum net-ul si catv-ul. Am scris mail-uri, am dat telefoane, am fost pe la sediu... nici un raspuns concret pana acum. Locuiesc in zona Mazepa II si as dori sa stiu si eu daca sunt singurul in aceasta situatie sau este o problema cu conectarile in zona.
si eu am facut contarct ptr net  inca de pe 25 feb si nici acum nu au venit sa   il instaleze .cind ma duc la ei la print si cersetor undeau sediu imi zic  ca in doua trei zile serez ca nu au user si parola si tot asa ma amina,noroc ca ma sunt prieteni carete ajuta  si iti dau ei parola si userullor sa ilfolosesti cind nu sunt acasa

#8
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Merge snur! :)

#9
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

View Posttavy_gl, on Apr 18 2008, 11:21, said:

Din pacate eu nu stiu cum merge internetul de la RDS pentru ca desi am contract semnat cu ei din 18 februarie nu au binevoit sa-mi instaleze pana acum net-ul si catv-ul. Am scris mail-uri, am dat telefoane, am fost pe la sediu... nici un raspuns concret pana acum. Locuiesc in zona Mazepa II si as dori sa stiu si eu daca sunt singurul in aceasta situatie sau este o problema cu conectarile in zona.

Sfatul meu: suni si faci scandal ca le trimiti OPC-ul. In contract scrie ca sunt obligati sa vina in 30 zile, sau in cazu' in care sunt f ocupati 60 zile. Dupa 30 de zile faci linistit scandal, le zici sa le demonstreze celor de la OPC ca au avut multe instalari si n-au putut ajunge la tine.

Eu am sunat si m-am certat cu unu' 2 zile la rand (ma amanase de vreo 2 ori cu "numele?adresa? un numar de telefon, va rog! am notat, se va rezolva in cel mai scurt timp posibil.") La o zi dupa ce l-am amenintat cu OPC-u', am sunat iar, si nu mi-a raspuns nimeni, in schimb la 20 min dupa  primesc tel de la baieti ca vin sa-mi puna netul :D

Edited by s3ction31, 20 April 2008 - 12:20.


#10
motanulmita

motanulmita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.01.2007

View Postmotanulmita, on Apr 19 2008, 09:05, said:

si eu am facut contarct ptr net  inca de pe 25 feb si nici acum nu au venit sa   il instaleze .cind ma duc la ei la print si cersetor undeau sediu imi zic  ca in doua trei zile serez ca nu au user si parola si tot asa ma amina,noroc ca ma sunt prieteni carete ajuta  si iti dau ei parola si userullor sa ilfolosesti cind nu sunt acasa
cred ca au vazut mesajul meu de pe forum ,astazi la ora 10 au venit si  mi-au instalat netul si cu telefonul fix

#11
tavy_gl

tavy_gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.04.2005
Esti norocos...sa aprinzi o lumanare...eu inca ma mai cert cu peretii, nu am primit nici un raspuns cu toate ca i-am amenintat si ca ii dau in judecata pt. nerespectarea termenilor contractuali (probabil si acum mai rad de mine). Este cineva sau stiti pe cineva din zona Mazepa II care a fost cuplat la net si cablu tv in perioada asta? Sunt probleme tehnice in zona asta sau nu au oameni pt. instalari?
Oricum, firma mai neserioasa ca asta nu am intalnit! Daca mai intarzie cu net-ul cred ca trec la Romtelecom sau UPS ca m-am saturat de nesimtirea lor.

#12
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Am prieteni in zona aia care asteapta si ei de multa vreme internetul de la Rds... Probabil au foarte multe instalari...Insa asta nu este o scuza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate