Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 

Compania de manechine Costin Marculescu

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostDlLiviu, on Feb 22 2008, 09:20, said:

Ehhh... a facut multa scoala. Crezi ca e usor sa arate cu batu' pe harta?
Dar stiti ca trebuie sa si citeasca pe prompter in acelasi timp? :thumbup:

#38
DlLiviu

DlLiviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.02.2008

View Postkos_funny, on Feb 22 2008, 22:39, said:

Dar stiti ca trebuie sa si citeasca pe prompter in acelasi timp? :thumbup:


La naiba... da' chiar e complicată treaba. Și în plus trebuie sa fie baț ca să nu acopere toata harta. Vedeți, nu oricine poate să prezinte vremea.

#39
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,973
  • Înscris: 03.12.2005
Deci de-asta am vazut eu Pitestiul recent la Meteo pus cam unde e Craiova, iar Timisoara undeva inspre Budapesta?

Mda. Carry on.

#40
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postsebulbus, on Feb 23 2008, 00:05, said:

Deci de-asta am vazut eu Pitestiul recent la Meteo pus cam unde e Craiova, iar Timisoara undeva inspre Budapesta?

Mda. Carry on.
tu te uitai la harta? de obicei ma uit la decolteu sa vad curbura carpatilor si 2 placi tectonice in miscare. vremea da-o dracului, ca oricum nu o nimeresc fetele astea decat la batranete cu ceva reumatism  :console:

#41
MidnightGirl

MidnightGirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.02.2008
Ce am facut? Am asteptat sa se faca o selectie/casting, pentru post-ul de prezentator tv.

#42
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
pai asta au facut toate candidatele. dar ce ai facut tu in plus, de ai castigat?

#43
copp

copp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 30.06.2007
Sani prezentabili? Fața mai frumoasa ? Mai amabila? Mai sociabila? Feromoni ? Mai desteapta decat celelalte?

Ce conteaza... a selectionat-o? A selectionat-o .

#44
DlLiviu

DlLiviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.02.2008

View Postcopp, on Feb 23 2008, 19:30, said:

Sani prezentabili? Fața mai frumoasa ? Mai amabila? Mai sociabila? Feromoni ? Mai desteapta decat celelalte?

Ce conteaza... a selectionat-o? A selectionat-o .

Pai pe aia care au selectat-o cu ce ii incalzeste faptul ca are sanii mai mari daca nu pot sa-i pipaie?

#45
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View PostDlLiviu, on Feb 23 2008, 19:43, said:

Pai pe aia care au selectat-o cu ce ii incalzeste faptul ca are sanii mai mari daca nu pot sa-i pipaie?
foarte logic ai pus problema.
compromisurile exista de cand lumea.
de recunoscut, evident, nu o va recunoaste nimeni...
pina la urma, fiecare face ce crede ca e mai bine pt a reusi.

p.s. cred ca e o meserie ,,palpitanta'' sa selectezi fete...

#46
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

View PostDlLiviu, on Feb 23 2008, 19:43, said:

Pai pe aia care au selectat-o cu ce ii incalzeste faptul ca are sanii mai mari daca nu pot sa-i pipaie?
angajatoru alege sani mari ---> sanii mari atrag telespectatori ---> audienta creste ---> reclamele dau buzna ---> angajatoru castiga bani ---> angajatoru isi permite delicii ---> angajatoru are parte de sani mari.

sau varianta scurta, simplificata:
angajatoru alege sani mari ---> angajatoru are parte de sani mari.

#47
DlLiviu

DlLiviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.02.2008

View PostVineri, on Feb 23 2008, 21:43, said:

angajatoru alege sani mari ---> sanii mari atrag telespectatori ---> audienta creste ---> reclamele dau buzna ---> angajatoru castiga bani ---> angajatoru isi permite delicii ---> angajatoru are parte de sani mari.

sau varianta scurta, simplificata:
angajatoru alege sani mari ---> angajatoru are parte de sani mari.


Sunt multe gagici cu sanii mari. Nu e dna big.brother singura. :)

Deci de ce tocmai pe ea au selectat-o? Nu neg faptul ca da bine pe ecran sa aiba sanii mari.

#48
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,973
  • Înscris: 03.12.2005
Eu cand ma duc la piata nu aleg cele mai mari mere, le aleg pe cele mai gustoase... ;)

#49
DlLiviu

DlLiviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.02.2008

View Postsebulbus, on Feb 24 2008, 09:17, said:

Eu cand ma duc la piata nu aleg cele mai mari mere, le aleg pe cele mai gustoase... ;)


Si te lasa vanzatoarea sa gusti din fiecare inainte sa cumperi?  :huh:

Sunt de acord, e o chestie de gusturi. Dar aspectul sare primul in ochi...

#50
MidnightGirl

MidnightGirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.02.2008
De ce ar trebui sa stiu din ce cauza m-a selectat pe mine. Puteam sa fiu selectata pentru reclame/seriale/filme..etc.
In principiu, un fotomodel trebuie sa aiba sanii mari.

#51
DlLiviu

DlLiviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.02.2008

View PostMidnightGirl, on Feb 24 2008, 09:48, said:

De ce ar trebui sa stiu din ce cauza m-a selectat pe mine. Puteam sa fiu selectata pentru reclame/seriale/filme..etc.
In principiu, un fotomodel trebuie sa aiba sanii mari.


Nu stiu cum trebuie sa aiba sanii fotomodelele dar manechinele clar nu trebuie sa aiba forme. Ideea e ca omul sa vada haina fara sa existe o impresie favorabila datorita formelor manechinului.

Oricum, noi nu te judecam pentru ce ai facut ca sa ajungi sa prezinti vremea. E un lucru bun ca esti o femeie ambitioasa.

#52
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostMidnightGirl, on Feb 23 2008, 19:48, said:

De ce ar trebui sa stiu din ce cauza m-a selectat pe mine. Puteam sa fiu selectata pentru reclame/seriale/filme..etc.
In principiu, un fotomodel trebuie sa aiba sanii mari.
Asa e toate fotomodelele au corpul frumos.
Problema e ca au parte de succes doar cele care si-l pun la dispozitie. :D

PS Mai este o varianta, dar ceva mai rara.Parinti cu bani multi care isi ajuta fetita care e prea batuta-n cap sa faca altceva in viata! Vezi: Paris Hilton.

#53
days

days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 17.09.2007

View Postsebulbus, on Feb 24 2008, 09:17, said:

Eu cand ma duc la piata nu aleg cele mai mari mere, le aleg pe cele mai gustoase... ;)
Tampita comparatie.  Din mere musti...mesteci... Din sani, NU.   :nonobad:

Ca sa nu mai zic ca o femeie cu sanii "mai" mari este mai gustoasa...pentru ca asta este evident, nu?

View PostMidnightGirl, on Feb 24 2008, 09:48, said:

De ce ar trebui sa stiu din ce cauza m-a selectat pe mine.
Asta trebuia de fapt sa fie o interogatie, nu o afirmatie. Si nu ar trebui sa intrebi pe altii "de ce", ci ar trebui sa stii de ce este important.

Nu te intereseaza ce anume la tine a fost apreciat pentru a putea scoate in evidenta acel lucru si la o eventuala urmatoare selectie? Nu te intereseaza sa avansezi in cariera? As baga mana in foc ca motivul pentru care ai fost selectata este cel mai probabil sa fie valabil si pentru o eventuala ascensiune...

Mai degraba cred ca stii exact de ce ai fost selectata dar ar fi oarecum...'impropriu' sa zici.

Edited by days, 28 February 2008 - 14:08.


#54
Freya10

Freya10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2008
Hell no! Nu recomand absolut nimanui compania CM!  ;) La inceput totul este okay, iti sunt prezentate avantajele urmarii cursurilor sale, apoi observi ca nimic nu este adevarat. Exemplul concret este legat de "cursurile cu actori si oameni importanti" care  ne-au fost trecuti pe o foaie, impreuna cu datele respective. Un singur curs s-a tinut si acela.. vai de capul lui. (nu ca ar fi fost vreunul dintre oamenii care erau trecuti pe foaie). La sfarsit, dimploma "semnata de costin marculescu" (de fapt de una sau unele dintre instructoare) este trasa la xerox si cam asta-i. Pierdere de timp! stiu cine e midnightgirl, ea e f ok. cat despre compania dlui Costin Marculescu..jale! Nu ma mira ca angajatii si-au deschis agentii pe cont propriu ... :thumbdown:

Edited by Freya10, 14 July 2008 - 19:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate