Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier
 fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License

Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...
 "Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...
 Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux
 

Targ auto Cluj/Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
SibiuShop

SibiuShop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.03.2008
Grije mare la samsari .
si daca cumperi din afara auto , sa nu cumperi de la rus sau de turc ca te`ai ars ca si cum ai cumpara masina din targ de la samsar .
Bafta

#20
za_gaby

za_gaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.05.2006
Banii de care dispun sunt pana in 8500 E. Banuiesc ca plata se vrea in euro. Vreau neaparat Euro 4 ,ESP si daca e posibil clima pe ea.Sansele mele se restrang vizibil insa sigur am sa ma duc pana acolo. Voi cat a-ti dat pe Golf si e E4 sau E3?

#21
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Am dat 7200 (vroia 7650 el), are si clima si ESP (si scaune incalzite, si magazie de CD-uri originala etc, fara piele si xenon), este din 2001 si are Euro 3. 1.9 TDI 116 cai - 6 trepte!

#22
za_gaby

za_gaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.05.2006
Am sanse sa scot Vreun Golf 4 din 2003 2004 ,sa arate decent ,neinmatriculat pana in 8300 E?

#23
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Eu zic ca da, poate hai un 8500! Depinde mult de cum arata masina si de nr de km, chiar daca e 2003-2004, daca are 200.000km ti-o da ieftin, daca are 100, tine la pret normal! Dupa cum ti-am zis, eu nu prea m-am uitat decat la ce se "incadra" fratemiu deorece sunt f multe masini si daca incepi sa mai arunci un ochi aici unul dincolo ti se rupe filmul. Sfatul meu, te duci prima oara fara bani la tine, cu pix si foaie eventual si "casti ochii" pana nu mai poti, astfel in faci o idee 90% corecta asupra preturilor masinilori la ce conditii vrei tu  ;) Apoi te duci din nou cu banii si cumperi!

#24
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006
La Cluj gasesti masini cat se poate de interesante  :) Partea ciudata este ca toate au intre 120.000-130.000km la dieselache si 90.000km la benzinare :)

@za_gaby Un golf pana in 160.000km reali nu o sa gasesti la banii tai, dar o sa gasesti la 200-250.000km cele amintite mai sus :) Asta daca doresti un raspuns sincer. Un avantaj major la VW/AUDI/SEAT/SKODA este faptul ca se poate verifica ultima intrare in service, bineinteles daca s-a facut la service al reprezentantei dupa seria de sasiu si poti sa-ti dai seama repede de raport pret/km rulati.

Numai bine, si deschideti ochii extrem de bine, inainte sa achizitionati un autoturism rulat, chiar daca este adus din EU!

#25
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Well nu chiar, cea care a luat-o fratemiu are aprox 160.000km, si crede-ma am vazut multe care aveau si 200.000km. Acum ca sunt multi dati inapoi, asta am mai spus si sus, te duci, te uiti, alegi, nu te arunci din prima ca ai vazut tu un Golf la 7000 din 2004 si diesel normal ;)

Edited by andrei_r, 12 March 2008 - 09:57.


#26
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006
Eu m-am referit stric la Golf 4 2003-2004, ceea ce a cerut za_gaby. Nu vreau sa par acum atotstiutor, dar crede-ma ca multi ani la rand am fost si eu in Cluj, la piata, cunosc foarte bine ceea ce se misca ;) Oricum, bafta in continuare la achizitionat masini din Cluj :)

#27
roimpactcars

roimpactcars

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.03.2008

 andrei_r, on Feb 13 2008, 21:58, said:

Salutare,

Dupa ce a vorbit cu un amic de-al nostru (care face afaceri cu masini) fratele meu care e in cautare de SH a aflat ca amicul ia masinile de la un targ auto din zona Clujului. Vroiam sa stiu daca poate sa imi spuna cineva locatia mai exacta (cu directionare din Cluj daca se poate, avand in vedere ca noi venim de la Iasi) si daca se merita luata de acolo. Vineri seara noi am vrea plecam (targul e sambata cica) sa vedem exact care sunt preturile (amicul zicea ca sunt foarte apropiate cu cele din Germania) ca sa stie cu cati bani sa mearga a doua oara.

Mersi,
Andrei
am fost sambata, oferta e bogata, foarte multe masini de vanzare! Preturi acceptabile dar nu poate fi la fel ca si in germania pt ca mai trebuie si aduse de acolo si asta costa decat daca sunt luate la km gri din germania si implicit pret mic iar in tara sunt refacuti km si atunci poti sa o dai la pret de germania...daca nu...e mai scumpa decat acolo! Logic nu? ce masina vrei, am 4 pe stoc si poate te pot ajuta:)

#28
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Eu am luat deja, ms de oferta  :D (sau mai bine zis, fratele) insa vezi ca voia @za_gaby in Golf 2003-2004 diesel!

@absolutul, no problem, eu am zis ce am vazut in cele 2 ture acolo :)

Edited by andrei_r, 12 March 2008 - 11:48.


#29
eleodorul

eleodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.03.2008
Salut!Sunt si eu nou pe aici si am citit multe chesti interesante pe forum.Eu sunt din Caransebes si as fi interesat sa-mi achizitionez un microbuz VW T4 intre anii 2000 si 2003 cu 8+1 locuri modelul lung,si v-as ruga frumos pe cei care au fost in piata din Cluj sa-mi spuna daca as gasi asa ceva pana in 10500 de euro inmatriculata.
Sau poate imi spuneti si mie niste situri sau adrese cu microbuze sh de vanzare de acolo din zona,pentru ca am auzit ca acolo ar fi mai ieftine si nu prea sunt marshavite ca la Timisoara sau Arad.

                                                                                                                                  Va multumesc anticipat!
                                                                                                                                              eleodor

#30
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
sunt absolut la fel de marsavite in plus aici ai sansa sa iei un t4 care a facut 2 curse de germania pe saptamana cu trailerul dupa el
daca face 3-4 mii de km pe saptamana si mai trage si 2 tone dupa el ai sanse sa arunci banii pe geam
cauta-l in germania mai bine

#31
eleodorul

eleodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.03.2008

 pimi, on Mar 15 2008, 20:28, said:

sunt absolut la fel de marsavite in plus aici ai sansa sa iei un t4 care a facut 2 curse de germania pe saptamana cu trailerul dupa el
daca face 3-4 mii de km pe saptamana si mai trage si 2 tone dupa el ai sanse sa arunci banii pe geam
cauta-l in germania mai bine
  Si mie mi-ar comveni sa-mi cumpar din germania ca nu se compara cu cele deja rulate in tara.
Am cautat ,si nu am gasit sub 9000 de euro pretul,la care mai pui imputita asta de taxa de prima inmatriculare inca 3250 de euro,plus drumul dus intors si altele....,depasesc bugetul de 10500 de euro pe care il am.
    Nu stiu,poate mai astept sa vad ce se intampla cu taxa asta,ca acuma se dezbate la Bruxel.Dca scade simtitor atuncia plec in germania sa caut ca se mai merita!

#32
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,031
  • Înscris: 06.04.2007
Cine vine pana in Oradea sa cumpere un SH, ar face bine sa mai ''bage'' 150 km pana la Arad.
E mult mai mare piata.

#33
eleodorul

eleodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.03.2008

 Octavian___28, on Mar 16 2008, 09:17, said:

Cine vine pana in Oradea sa cumpere un SH, ar face bine sa mai ''bage'' 150 km pana la Arad.
E mult mai mare piata.
Am fost la arad si preturile sunt mai mari decat la cluj!!!!

#34
blufire

blufire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.04.2007
Cine ma ajuta cu un sfat?!? ... vreau un Passat 1,9 TDI highline pana in 10k euro! PM me daca ma puteti ajuta sau add me la jokere25

#35
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006

 Octavian___28, on Mar 16 2008, 09:17, said:

Cine vine pana in Oradea sa cumpere un SH, ar face bine sa mai ''bage'' 150 km pana la Arad.
E mult mai mare piata.

Piata din Oradea nu mai este la fel de mica cum era pana anul trecut. Acum s-a extins si in spate si in ultima perioada incepand cu ora 8:00 a.m. nici nu mai poate intra masina in piata.

#36
eleodorul

eleodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.03.2008
Spuneti-mi si mie niste adrese de internet cu microbuze de vanzare din cluj,oradea si mures daca cunoasteti va rog!

Edited by eleodorul, 30 March 2008 - 11:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate