Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

kickbox, muay thayi......In CLUJ?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
adytzwu

adytzwu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.08.2006
am mai citit un topic cu aceasi tema, insa nu am inteles mai nimic pan la urma.........asa ca va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine unde gasesc o sala de kickbox, muay thai in cluj......cu adresa cu tot daca se poate (nu sunt din cluj da aproape) si pret(evident daca stiti). As vrea sa practic unul din ele  deocamdata doar ca un hobby iar in viitor (cand o sa  vin la facultate  in cluj) poate chiar de performanta......inca nu stiu....sa vedem cum e si cat d bine ma descurca pana o sa vin in  cluj!:D


Multumesc anticipat!:D

#2
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Nu cred ca exista, eu nu am gasit nimic nici pana acum. E parca ceva kyokushin pe Dorobantilor 31, luni-miercuri-vineri de la 19:30 dar cam atat.

#3
Kryy

Kryy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.05.2008

 SE7EN, on Feb 12 2008, 22:36, said:

Nu cred ca exista, eu nu am gasit nimic nici pana acum. E parca ceva kyokushin pe Dorobantilor 31, luni-miercuri-vineri de la 19:30 dar cam atat.
Daca nu vine prea tarrziu raspunsul , te anunt ca in Cluj-Napoca ( dupa informatiile mele ) exista doua locuri in care poti practica kick-boxingul.
1. In cartierul Grigorescu ( mai exact complexul Fortuna - exista o sala de culturism acolo , iar langa e sala de kick-boxing ). Antrenamentele sunt tinute de catre Da Silva Sezardo - un elvetian recent venit in Romania. Dupa spusele sale ( nu am cum sa verific - poate cineva mai avizat de pe aici ne poate da mai multe detalii ) a lucrat ( a se citi a antrenat ) in Elvetia cu Alain Coppey si Jeremie Canabate ( ca sa vezi rezultatele acestor doi sportivi da un simplu search pe google sau orice alt motor de cautare ).
2. In sala de sport a Liceului Mihai Eminescu ( peste drum de sediul central BRD ). Antrenamentele sunt sustinute de catre Mircea Mitroescu.

Ca tot suntem la sporturi de contact ( poate nu te intereseaza direct pe tine , dar poate cineva va fi interesat ) in Cluj se mai practica Kyokushin ( la mai multe sali , eu o sa-ti recomand unul dintre cei mai buni antrenori ) "sub comanda" lui Radu Bolojan ( mai multe detalii despre locul unde se practica nu am ).

Toate cele bune !

#4
iHontai

iHontai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.04.2008
..tot in Cluj, o asociatie de kick boxing destul de serioasa poti gasi si la "Titan Club-Cluj Napoca", care este condusa de Hadarean Claudiu. Nu demult i-am vazut in Bucuresti la un Campionat National de kick boxing, si imi aminesc ca au castigat cateva medalii... Hadarean insusi castigand titlul de Campion National la categoria -74kg!

#5
andrei.petrescu

andrei.petrescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.08.2007
Aveti informatii suplimentare despre conditii de inscriere, costuri, program, cateva adrese complete si eventual numere de telefon de contact? Mi-ar prinde bine. Multumesc :peacefingers:

#6
Kryy

Kryy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.05.2008

 andrei.petrescu, on Sep 27 2008, 15:35, said:

Aveti informatii suplimentare despre conditii de inscriere, costuri, program, cateva adrese complete si eventual numere de telefon de contact? Mi-ar prinde bine. Multumesc :peacefingers:

Din cate stiu eu se practica in Cluj in 4 locatii kickboxing.
1. Sedardo Da Silva ( cel despre care am scris si intr-un post anterior ) preda in cartierul Grigorescu ( complexu Fortuna , la etajul I - este o sala de forta acolo , iar langa sala de forta , e sala de kick ). Deoarece sala este in renovare antrenamentele se vor re-deschide in 13 octombrie. Pana acum se facea luni-miercuri-vineri de la 20:15. Poti sa vi sa asisti la antrenamente si chiar sa faci un antrenament pe gratis ( daca iti place ramai ). Complexul Fortuna se afla aproape de capatul liniilor de autobuz 43 si 30.

2. Mitroescu Mircea ( face parte din staff-ul de pregatire a lui Daniel Ghita si Ciprian Sora ) - preda in sala liceului Mihai Eminescu , asta e aproape de filiala centrala BRD Cluj. Lucreaza tot dupa un program luni-miercuri-vineri , in jur de ora 19:00.
Articol : http://www.monitorul...dium_29585.html

3. Hadarean Claudiu - preda la sala armatei ( vizavi de Spitalul Militar si Hotelul Opera Plaza ) aici nu stiu exact la ce ore preda. Un articol : http://www.ziarulfac...i-in-ring 10034

4. La stadionul municipal Ion Moina ( cel pe care joaca U Cluj ) se face kickboxing in sala pe care scrie : Sala de box - antrenor este : Levi ( stiu doar prenumele ). Nici aici nu stiu exact programul , dar in jur la ora 20:00 poti sa treci pe la stadion si sigur in gasesti.
Articol : http://old.clujeanul...gul_de_box.html

Sfatul meu : du-te fa o vizita pe la fiecare dintre aceste sali si unde crezi ca ti se potriveste ramai.


De asemenea , in Cluj sunt mai multe cluburi de box ( daca esti interesat cumva ) dintre care cele care merita amintite sunt :
1. C.S.M - antrenori Vasile Mirza (participant la Olimpiada ) si Alexandru Turei (campion european ) - la stadionul Ion Moina in fiecare zi incepand cu ora 17:00 ( inafarta de duminica ).
2. CS Vointa-Univers Cluj-Napoca antrenor maestrul Hercz Iosif. ( nu stiu unde se face si nici ora - dar probabil nu iti e foarte greu sa afli daca esti din Cluj ).


Cat despre numere de telefon nu cred ca ti-ar fi utile , e mai bvine sa mergi sa vorbesti cu omul fata in fata.
Costurile nu le stiu la toate - dar la complexul Fotuna (Sezardo Da Silva ) era 500 pe luna pentru studenti si vreo 700 in rest. La Mircea Mitroescu tot asa ( adica 500 pentru studenti ca asta ma interesa pe mine , in rest nu stiu ). La box la CSM ii vreo 200 pe luna.

Conditii de inscriere nu cred ca exista ( decat alea minime , vorba lu Unicorn sa nu faci pipi in sala ) - adica vei fi primit oriunde.
Numai bine.

#7
ffflorin2004

ffflorin2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 09.06.2007

 Kryy, on Oct 4 2008, 17:17, said:

Din cate stiu eu se practica in Cluj in 4 locatii kickboxing.
...........................................

Cat despre numere de telefon nu cred ca ti-ar fi utile , e mai bvine sa mergi sa vorbesti cu omul fata in fata.
Costurile nu le stiu la toate - dar la complexul Fotuna (Sezardo Da Silva ) era 500 pe luna pentru studenti si vreo 700 in rest. La Mircea Mitroescu tot asa ( adica 500 pentru studenti ca asta ma interesa pe mine , in rest nu stiu ). La box la CSM ii vreo 200 pe luna.

Conditii de inscriere nu cred ca exista ( decat alea minime , vorba lu Unicorn sa nu faci pipi in sala ) - adica vei fi primit oriunde.
Numai bine.

Vorbeai de preturi .. 500 ron sau 500.000 rol?  700 . . . so?

1. Sedardo Da Silva ( cel despre care am scris si intr-un post anterior ) preda in cartierul Grigorescu ( complexu Fortuna , la etajul I - este o sala de forta acolo , iar langa sala de forta , e sala de kick ). Deoarece sala este in renovare antrenamentele se vor re-deschide in 13 octombrie. Pana acum se facea luni-miercuri-vineri de la 20:15. Poti sa vi sa asisti la antrenamente si chiar sa faci un antrenament pe gratis ( daca iti place ramai ). Complexul Fortuna se afla aproape de capatul liniilor de autobuz 43 si 30.

Am fost azi acolo la sala si este in continuare in RENOVARE . Curios ca nu am vazut scris pe niciunde despre antrenamente de kick-box, doar aerobic. . . oare cand se deschide? O sa merg zilele astea si la Stadionul U Cluj sa vad ce se intampla pe acolo...

#8
Kryy

Kryy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.05.2008

 ffflorin2004, on Oct 22 2008, 18:28, said:

Vorbeai de preturi .. 500 ron sau 500.000 rol?  700 . . . so?

1. Sedardo Da Silva ( cel despre care am scris si intr-un post anterior ) preda in cartierul Grigorescu ( complexu Fortuna , la etajul I - este o sala de forta acolo , iar langa sala de forta , e sala de kick ). Deoarece sala este in renovare antrenamentele se vor re-deschide in 13 octombrie. Pana acum se facea luni-miercuri-vineri de la 20:15. Poti sa vi sa asisti la antrenamente si chiar sa faci un antrenament pe gratis ( daca iti place ramai ). Complexul Fortuna se afla aproape de capatul liniilor de autobuz 43 si 30.

Am fost azi acolo la sala si este in continuare in RENOVARE . Curios ca nu am vazut scris pe niciunde despre antrenamente de kick-box, doar aerobic. . . oare cand se deschide? O sa merg zilele astea si la Stadionul U Cluj sa vad ce se intampla pe acolo...
La Sezardo se deschide in 3 noiembrie.

 Kryy, on Oct 28 2008, 20:18, said:

La Sezardo se deschide in 3 noiembrie.
Scuze pretul l-am tastat gresit - e 50 RON sau 500000 ROL , respectiv 70 RON.

#9
Kryy

Kryy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.05.2008
ffflorin2004 te-ai hotarat unde o sa mergi ?
Eventual ne spui si noua niste impresii despre ...

#10
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
M-ar interesa si pe mine, din nou :). Kryy vad ca esti informat, la Sala Armatei am facut eu intr-o vreme, mai demult pana ne-a dat afara nush de ce.
Cu Sezardo s-au reluat antrenamentele ?

#11
Kryy

Kryy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.05.2008

 SE7EN, on Dec 3 2008, 16:16, said:

M-ar interesa si pe mine, din nou :). Kryy vad ca esti informat, la Sala Armatei am facut eu intr-o vreme, mai demult pana ne-a dat afara nush de ce.
Cu Sezardo s-au reluat antrenamentele ?
Da , se fac antrenamente : luni , miercuri si vineri de la ora 20:00. Locatia : cartierul Grigorescu , complexul fortuna , etajul 1, unde e sala de forta.

 SE7EN, on Dec 3 2008, 16:16, said:

M-ar interesa si pe mine, din nou :). Kryy vad ca esti informat, la Sala Armatei am facut eu intr-o vreme, mai demult pana ne-a dat afara nush de ce.
Cu Sezardo s-au reluat antrenamentele ?
La Sala Armatei se fac antrenamente de 3 ori pe saptamana (luni,miercuri,vineri), nu stiu exact ora dar e undeva in jur de 16:00. Antrenor e Hadarean Claudiu.

#12
mirceaor

mirceaor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 22.07.2006
Salut. M-ar interesa si pe mine, eu nu am mai practicat deloc, dar as vrea sa invat sa execut corect tehnicile si apoi asa, pentru miscare, in paralel cu sala de forta.

Nu vreau sa ajung la performanta, nici nu as avea cum, pentru ca am ajuns deja la o anume varsta :) ci pur si simplu vreau sa reusesc sa fac corect miscarile.
Avand spuse toate astea, care dintre sala mi-ati recomanda-o? Pentru ca, sincer, nu prea as vrea sa fac antrenamente impreuna cu copii de 14-15 ani.

#13
Kryy

Kryy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.05.2008

 mirceaor, on Dec 7 2008, 12:11, said:

Salut. M-ar interesa si pe mine, eu nu am mai practicat deloc, dar as vrea sa invat sa execut corect tehnicile si apoi asa, pentru miscare, in paralel cu sala de forta.

Nu vreau sa ajung la performanta, nici nu as avea cum, pentru ca am ajuns deja la o anume varsta :) ci pur si simplu vreau sa reusesc sa fac corect miscarile.
Avand spuse toate astea, care dintre sala mi-ati recomanda-o? Pentru ca, sincer, nu prea as vrea sa fac antrenamente impreuna cu copii de 14-15 ani.
Pai si ce are daca faci impreuna cu copii de 14,15 ani daca aia dau corect si mai bine decat tine ? Daca unul dintre ei va ajunge viitorul Bonjasky ? ( hai sa nu zicem Bonjasky , sa zicem un luptator bun si respectat ).
Du-te si la Sezardo si la Hadarean Claudiu si vezi unde iti place. La Hadarean stiu ca se pune accentul pe sparring mai dur , iar dincolo la Sezardo mai mult pe invatarea miscarilor , modul de executie ( pentru ca majoritatea de acolo sunt incepatori - nici el nu a deschis de foarte multa vreme sala ).




 Kryy, on Oct 4 2008, 16:17, said:

Din cate stiu eu se practica in Cluj in 4 locatii kickboxing.
1. Sedardo Da Silva ( cel despre care am scris si intr-un post anterior ) preda in cartierul Grigorescu ( complexu Fortuna , la etajul I - este o sala de forta acolo , iar langa sala de forta , e sala de kick ). Deoarece sala este in renovare antrenamentele se vor re-deschide in 13 octombrie. Pana acum se facea luni-miercuri-vineri de la 20:15. Poti sa vi sa asisti la antrenamente si chiar sa faci un antrenament pe gratis ( daca iti place ramai ). Complexul Fortuna se afla aproape de capatul liniilor de autobuz 43 si 30.

2. Mitroescu Mircea ( face parte din staff-ul de pregatire a lui Daniel Ghita si Ciprian Sora ) - preda in sala liceului Mihai Eminescu , asta e aproape de filiala centrala BRD Cluj. Lucreaza tot dupa un program luni-miercuri-vineri , in jur de ora 19:00.
Articol : http://www.monitorul...dium_29585.html

3. Hadarean Claudiu - preda la sala armatei ( vizavi de Spitalul Militar si Hotelul Opera Plaza ) aici nu stiu exact la ce ore preda. Un articol : http://www.ziarulfac...i-in-ring 10034

4. La stadionul municipal Ion Moina ( cel pe care joaca U Cluj ) se face kickboxing in sala pe care scrie : Sala de box - antrenor este : Levi ( stiu doar prenumele ). Nici aici nu stiu exact programul , dar in jur la ora 20:00 poti sa treci pe la stadion si sigur in gasesti.
Articol : http://old.clujeanul...gul_de_box.html

Sfatul meu : du-te fa o vizita pe la fiecare dintre aceste sali si unde crezi ca ti se potriveste ramai.


De asemenea , in Cluj sunt mai multe cluburi de box ( daca esti interesat cumva ) dintre care cele care merita amintite sunt :
1. C.S.M - antrenori Vasile Mirza (participant la Olimpiada ) si Alexandru Turei (campion european ) - la stadionul Ion Moina in fiecare zi incepand cu ora 17:00 ( inafarta de duminica ).
2. CS Vointa-Univers Cluj-Napoca antrenor maestrul Hercz Iosif. ( nu stiu unde se face si nici ora - dar probabil nu iti e foarte greu sa afli daca esti din Cluj ).


Cat despre numere de telefon nu cred ca ti-ar fi utile , e mai bvine sa mergi sa vorbesti cu omul fata in fata.
Costurile nu le stiu la toate - dar la complexul Fotuna (Sezardo Da Silva ) era 50 pe luna pentru studenti si vreo 70 in rest. La Mircea Mitroescu tot asa ( adica 50 pentru studenti ca asta ma interesa pe mine , in rest nu stiu ). La box la CSM ii vreo 20 pe luna.

Conditii de inscriere nu cred ca exista ( decat alea minime , vorba lu Unicorn sa nu faci pipi in sala ) - adica vei fi primit oriunde.
Numai bine.
Pentru ca nu pot da edit la acest post am hotarat sa-i dau un reply in care sa va anunt ca nu se mai face kickbox sau box la stadionul Ion Moina ( se demoleaza stadionul si baietii nu mai au unde acolo - daca voi afla ca se face altundeva va voi spune ). Deci nr. 4 de la kickboxing si numarul 1 de la box cad jos.

#14
mirceaor

mirceaor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 22.07.2006
:) n-am nimic cu ei, atata doar ca nu m-as simti io bine malac de 1,90 si 25 de ani sa fac impreuna cu ei..dar o sa merg acolo sa vad un antrenament, eventual sa discut si cu instructoru...

#15
andreisauvladimir

andreisauvladimir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.12.2008
Caut persoană motivată care să îmi fie partener la un program de antrenament (o zi alergare în Parcul Babe? seara după 18, minim 14 ture ?i o zi sală tot după ora 18 - preferabil cartierul Mănă?tur, duminică liber). Ideea e că m-am mai apucat de astfel de antrenamente dar m-am lăsat într-o lună din lipsă de motiva?ie. :mellow:

Edited by andreisauvladimir, 24 December 2008 - 19:07.


#16
domnugoe

domnugoe

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2008

 andreisauvladimir, on Dec 24 2008, 19:05, said:

Caut persoană motivată care să îmi fie partener la un program de antrenament (o zi alergare în Parcul Babe? seara după 18, minim 14 ture ?i o zi sală tot după ora 18 - preferabil cartierul Mănă?tur, duminică liber). Ideea e că m-am mai apucat de astfel de antrenamente dar m-am lăsat într-o lună din lipsă de motiva?ie. :mellow:


      As fi dispus sa particip la programul tau de antrenament,din acelasi motiv ca si tine, singura chestiune care ar ramane de discutat ar fi programul, in ideea ca am un program foarte incarcat care urmeaza sa se definitiveze in prima parte a lunii ianuarie. Probabil cel mai sigur ar fi ori pana la ora 7 ori dupa 20 (eventual sambata la orice ora pentru unul dintre antrenamente). Intentionez sa incep si antrenamentele la una din salile de mai sus, probabil la Sedardo din acelasi motiv, orarul de antrenamente, am vb cu cineva de la Hadarean si mi-a spus ca au de 15:30 deci nu am nicio sansa sa ma incadrez la ei, cel putin deocamdata. De locuit locuiesc in Manastur, in zona big, desi cred ca domiciliul nu ar putea fi un impediment.
      Ar mai fi o chestiune pe care vreau sa o aduc in discutie, am practicat ceva arte martiale dar e altceva deci pot sa spun ca sunt incepator la kickboxing si nu stiu cat de mult poate fi un impediment faptul ca am 103 kg acum dupa pauza sportiva, daca reiau antrenamentele serios probabil pot ajunge pe la 95.

#17
andreisauvladimir

andreisauvladimir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.12.2008

 domnugoe, on Jan 3 2009, 00:29, said:

As fi dispus sa particip la programul tau de antrenament,din acelasi motiv ca si tine, singura chestiune care ar ramane de discutat ar fi programul, in ideea ca am un program foarte incarcat care urmeaza sa se definitiveze in prima parte a lunii ianuarie. Probabil cel mai sigur ar fi ori pana la ora 7 ori dupa 20 (eventual sambata la orice ora pentru unul dintre antrenamente). Intentionez sa incep si antrenamentele la una din salile de mai sus, probabil la Sedardo din acelasi motiv, orarul de antrenamente, am vb cu cineva de la Hadarean si mi-a spus ca au de 15:30 deci nu am nicio sansa sa ma incadrez la ei, cel putin deocamdata. De locuit locuiesc in Manastur, in zona big, desi cred ca domiciliul nu ar putea fi un impediment.
      Ar mai fi o chestiune pe care vreau sa o aduc in discutie, am practicat ceva arte martiale dar e altceva deci pot sa spun ca sunt incepator la kickboxing si nu stiu cat de mult poate fi un impediment faptul ca am 103 kg acum dupa pauza sportiva, daca reiau antrenamentele serios probabil pot ajunge pe la 95.

Am incercat sa te contactez pe PM dar mi s-a intors mailul. Da un semn pe andreisauvladimir (at) gmail.com si hai sa ne apucam de treaba.

Andrei

#18
ffflorin2004

ffflorin2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 09.06.2007
kryy am incercat sa merg la cateva antrenamente la ion moina,pana sa se desfinteze...apoi am fost la sala armatei,dar acolo se face kyokushin si dupa primul antrenament am plecat suparat,nu ca m-ar fi deranjat acel sport,pentru ca mi se pare cool, dar antrenorul mi'a spus ca se practica box,nu kyo..

   Acum astept cu nerabdare sa termin cu sesiunea,sa ma duc in grigorescu..sper ca macar acolo sa fie bine,sa fie gasca klumea...
lume din manastur ce merge in grigorescu la kick?impresii?
   Alte sali mai stiti? Box , kickbox...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate