Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

RDS SLAMMING - RDS: frauda, fals privind identitatea si practici comerciale abuzive

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View Postalexandranyd, on Feb 6 2008, 11:35, said:

Da asa este dar el este angajat la RCS. In acest caz RCS raspunde legal in fata clientului. Apoi RCS rezolva problema cu angajatul.

Din cate am inteles s-a facut un fals de semantura iar asa ceva se pedepseste cu inchisoarea dar pentru inceput clientul trebuie sa mearga la politie si sa faca o plangere impotriva RCS-RDS, apoi sigur RCS merge pe cale legala impotriva angajatului.


Exact! Iar fratele poate fi considerat complice nu? Oare a semnat fratele sau agentul? Hm..cred ca ii paste inchisoarea pe amandoi oricum.

P.S: Eu zic sa mergi sa faci plangere la politie si o sa iti multumeasca cumva si fratele neastamparat apoi...

#20
dragos1us

dragos1us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 14.08.2006
pentru telefon mobil iti trebuie urmatoarele: nr contract telefonie fixa si buletinul titularului, nu ai specificat pe ce nume era facut contractul ( poate era pe numele parintilor), si oricum orice membrul al familieii poate sa ia mobilul, asa ca eu sincer cred ca nu stii ce vorbesti, telefonul poti sa-l dai inpoi oricand ca sunt altii care asteapta, oricum poti sa te dai si singur in judecata ca ai telefon mobil de la rds:))

#21
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postadrian81, on Feb 6 2008, 11:40, said:

Exact! Iar fratele poate fi considerat complice nu? Oare a semnat fratele sau agentul? Hm..cred ca ii paste inchisoarea pe amandoi oricum.

P.S: Eu zic sa mergi sa faci plangere la politie si o sa iti multumeasca cumva si fratele neastamparat apoi...
Eu tot n-am inteles. Au si semnat sau au completatdoari datele?
Mie mi-au dat contractul necompletat si nici nu m-au pus sa-l semnez. Sade in cutia telefonului neatins. Io crd ca frate-sau e cheia misterului.  :D
Oricum mi se pare aiurea ca cea mai mare problema pt el acum este ca a primit digimobilul cu contractul gata facut. Nu e ca si cum i-au creat obligatii sau a platit ceva in plus.  <_< Un mare fas totul.

alexandranyd
: N-am inteles de ce sa rezilieze? I-au creat daune ceva?

Edited by Blackhawk, 06 February 2008 - 12:01.


#22
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006

View Postpaulvanorton, on Feb 6 2008, 09:29, said:

pregateste si pentru fratele tau un avocat.va avea nevoie si el.

Asta vroiam sa zic si eu.  :thumbup:

In situatia aceasta am fost si eu, insa n-a semnat reprezentantul RDS in locul meu, desi o putea face fiindca eram prieteni si ne stiam, si ca sa ma scuteasca de o treaba, putea sa-mi dea telefonul si contractul deja semnat, dar n-a fost sa fie asa, pentru ca a venit cu contractul odata cu telefonul, l-am semnat in doua exemplare, am luat telefonul si la revedere.

Probabil fratele tau stie mai multe ca tine, iar tu te-ai aprins pe forum aici ca sa ne zici noua, cat de corupt e fratele tau. :)

Treaba cu reprezentatul RDS a semnat in locul tau, nu prea mai e valabila, si chiar daca asa s-a intamplat, reclamatia trebuia facuta atunci cand fratele tau a remarcat acest lucru, dar pe el nu l-a deranjat si a luat telefonul. Totusi, se poate merge mai departe in instanta, dar ... n-o sa fie o vacanta de-o vara pentru tine si fratele tau. Succes si da-ti-ne de stire p-aici cum a decurs toata treaba.

In concluzie "tzeapa made in romania" de care zici tu este telefonul moca, minutele moca. Imi place gandirea ta de marketing, daca as primi si eu zece tzepe ca a ta, i-as pupa talpile lui Doamne Doamne. :)

Edited by puiulnoptii, 06 February 2008 - 12:28.


#23
zendo

zendo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 11.01.2007
Poate ajunge fratele pe acas cu piciorul sau mana rupta de agentul de la RDS asa ptr "ajutorul" care i la cerut :console:
dupa o discutie ca intre prieteni :D

Edited by zendo, 06 February 2008 - 12:29.


#24
galaad2

galaad2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.09.2005
Postul asta o sa fie mai lung.... incerc sa raspund la mai multi:

Pentru Allex:
Din pacate nu este chiar moka, citeste mai bine... acolo in contract scrie ca furnizarea serviciului este conditionata de plata minutelor depasite DAR SI de plata celorlalte servicii.

Chestia asta cu "celelalte servicii" este ILEGALA, daca stai sa citesti legea Legea nr. 363/2007 privind combaterea practicilor incorecte ale comerciantilor in relatia cu consumatorii, unde scrie la ANEXA Nr. 1:
PRACTICI COMERCIALE considerate incorecte in orice situatie
Practici comerciale inselatoare
...snip...
20. Descrierea unui produs ca fiind "gratis", "fara costuri" sau intr-un mod similar, in cazul in care consumatorul trebuie sa suporte alte costuri, in afara de costurile inevitabile ce rezulta din raspunsul la practica comerciala si din plata pentru livrarea sau ridicarea produsului.



Pentru burgher

Agentul respectiv este reprezentantul legal al RDS-ului in relatia cu mine, consumatorul, corect ?
Iar treaba cu seria de buletin, o au si pe aia deja. Ori in baza de date ori pe hartie in dosarul meu de client deoarece pentru fiecare contract (cablu tv, telefonie, internet) mi-au solicitat cate o copie xerox dupa buletin. Iar cu nokia-u... posibil as fi facut un scandal mai mic, dar tot as fi facut ceva gura, pe mine m-a deranjat METODA folosita.


Pentru alexandranyd:
N-au decat sa angajeze daca sunt 'vacari' calificati, suntem o tara libera. Problema este ca nu le fac instructajul cu privire la prelucrarea datelor personale, ori il fac doar formal... le mai baga sub nas un formular de semnat la angajare.


Pentru zendo:

1) deja l-am intrebat si pe fratele meu, nu el a solicitat asta... s-au decis desteptii aia de capul lor. Si nici nu poate sa fi fost ceva cadou de ziua mea, asta o sa fie abia la toamna (si mai si schimb 'prefixul' :D )
2) dorinta am avut-o si nu prea deoarece pana nu aflam exact care sunt tarifele de portare ale numerelor nu eram tentat sa fac nici o miscare, si stia si el asta.
3)... agentul si imaginatia lui... nu stiu ce sa spun aici, posibil.



Tot pentru zendo:
1) da am mentionat, si stiu sigur ca datele nu le-a dat el, adresa pe actul aditional a fost completata cu exact aceeasi greseala pe care o au cei de la rds in baza lor de date, nu cu adresa corecta (scara 3 in loc de scara C). Nimeni de la mine din cartier nu foloseste numele "scara 3" pentru scara blocului, toata lumea o stie de "scara C".

2) practici comerciale abuzive... vezi mai sus la raspunsul pentru Allex (Descrierea unui produs ca fiind "gratis", "fara costuri"...etc),
la care adaug, din nou:
Daca consideram ca ar fi un contract incheiat la distanta (desi nu este chiar asa ceva...), Ordonanta Guvernului nr. 130/2000 modificata prin legea 363/2007 si legea 51/2003 spun la Art. 3. - (1) Inainte de incheierea contractului la distanta comerciantul trebuie sa informeze consumatorul in timp util, corect si complet asupra...etc. Ce parte din "inainte de incheierea" este neclara ?

Iar treaba cu politia, am mai spus, nu ma tenteaza iar pagube nu sunt ca sa ma duc la tribunal...


Iar cu ce am facut intre duminica seara si luni.... i-am spus ca nu imi vine sa cred, ca este imposibil.... am luat-o ca o gluma si m-am trezit ca imi aduce telefonul si hartia.

Pana la urma, de acceptat am acceptat contractul asa cum e... asta e adevarat, dar ma deranjeaza METODA folosita pana s-a ajuns la asta.



Pentru danutz1:
De reziliat celelalte servicii nu prea ma tenteaza, internetul merge bine cand nu sughita, tv-u la fel... se mai vede cu paraziti uneori dar asta e, nu le poti avea pe toate. Telefonul fix... mama vorbeste cu ala, eu folosesc mobilul (nu cel de rds). Iar in ce priveste mobilul de la rds, cum am scris si mai sus, pana la urma, de acceptat am acceptat contractul asa cum e... dar ma deranjeaza METODA folosita.




Dragos4ius: contractele (tv, internet, telefon fix, si acum digimobil) sunt pe numele meu, nu al parintilor. Eu platesc facturile prin casa (gaze, curent, etc...)


Blackhawk: au si completat si au si semnat.

Edited by galaad2, 06 February 2008 - 12:51.


#25
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postgalaad2, on Feb 6 2008, 12:37, said:

Postul asta o sa fie mai lung.... incerc sa raspund la mai multi:

Pentru Allex:
Din pacate nu este chiar moka, citeste mai bine... acolo in contract scrie ca furnizarea serviciului este conditionata de plata minutelor depasite DAR SI de plata celorlalte servicii.

Chestia asta cu "celelalte servicii" este ILEGALA, daca stai sa citesti legea Legea nr. 363/2007 privind combaterea practicilor incorecte ale comerciantilor in relatia cu consumatorii, unde scrie la ANEXA Nr. 1:
PRACTICI COMERCIALE considerate incorecte in orice situatie
Practici comerciale inselatoare
...snip...
20. Descrierea unui produs ca fiind "gratis", "fara costuri" sau intr-un mod similar, in cazul in care consumatorul trebuie sa suporte alte costuri, in afara de costurile inevitabile ce rezulta din raspunsul la practica comerciala si din plata pentru livrarea sau ridicarea produsului.
Nu sunt jurist dar sigur sunt acoperiti in contract. Si nu zice nicaieri ca serviciul este gratis, servciul este oferit gratis abonatilor la serviciile de catv si/sau internet. E o diferenta. Tu platesti ceva suplimentar acum, de cand ai digimobil? Si bineinteles, abonamentul este gratis  :rolleyes: cu minute incluse. Normal ca se taxeaza ce nu e inclus in abonament.

Edited by Blackhawk, 06 February 2008 - 12:44.


#26
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgalaad2, on Feb 6 2008, 12:37, said:

Pentru danutz1:
De reziliat celelalte servicii nu prea ma tenteaza, internetul merge bine cand nu sughita, tv-u la fel... se mai vede cu paraziti uneori dar asta e, nu le poti avea pe toate. Telefonul fix... mama vorbeste cu ala, eu folosesc mobilul (nu cel de rds). Iar in ce priveste mobilul de la rds, cum am scris si mai sus, pana la urma, de acceptat am acceptat contractul asa cum e... dar ma deranjeaza METODA folosita.
Nu eu ti-am spus sa reziliezi, eu am spus doar ca unii au o ura foarte mare pe RDS, motivele se stiu.

#27
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006

View Postgalaad2, on Feb 6 2008, 12:37, said:

Postul asta o sa fie mai lung.... incerc sa raspund la mai multi:

Pentru zendo:

1) deja l-am intrebat si pe fratele meu, nu el a solicitat asta... s-au decis desteptii aia de capul lor. Si nici nu poate sa fi fost ceva cadou de ziua mea, asta o sa fie abia la toamna (si mai si schimb 'prefixul' :D )
2) dorinta am avut-o si nu prea deoarece pana nu aflam exact care sunt tarifele de portare ale numerelor nu eram tentat sa fac nici o miscare, si stia si el asta.
3)... agentul si imaginatia lui... nu stiu ce sa spun aici, posibil.



Iar cu ce am facut intre duminica seara si luni.... i-am spus ca nu imi vine sa cred, ca este imposibil.... am luat-o ca o gluma si m-am trezit ca imi aduce telefonul si hartia.

Pana la urma, de acceptat am acceptat contractul asa cum e... asta e adevarat, dar ma deranjeaza METODA folosita pana s-a ajuns la asta.

Daca fratele tau n-a solicitat DigiMobilul, de ce a ridicat aparatul ? Folosirea unui DigiMobil nu este obligatorie, iar mai mult, cand a constatat falsul din acte, trebuia sa actioneze ca atare, nu sa ia mobilul si ti-l dea. Probabil a reactionat din pur interes, cum toata lumea a facut la aceasta oferta. Totusi, nu poti sa inchizi ochii la o semnatura falsa. Eu cred ca fratele tau a semnat ... din moment ce a ridicat acel produs, si daca n-a semnat el si totusi a ridicat aparatul, trebuie sa dovedesti clar ca a fost semnatura falsa, ceea ce probabil va fi usor de facut, avand in vedere ca nici fratele tau nu poate sa-ti falsifice semnatura ... primul la interogatoriu va fi el, sa stii. :)

Deoarce probabil ai avut telefonie fixa la ei, si figurai in baza lor de date, conform ofertei beneficiezi de un telefon DigiMobil cu care iti poti vorbi minutele din abonament + alte convorbiri cu taxele in vigoare.

Oricum, cel mai suparat ar fi trebuit sa fii pe fratele tau, ca a acceptat un contract in numele tau fara nicio consiliere cu el in prealabil. Cam acolo e cea mai mare problema a ta. Restul, totul a fost legal, s-a semnat pentru aparat, tu n-ai fost acolo, el a fost si reprezentantul RDS. Din moment ce nu s-a facut nicio reclamatie la acel moment cum ca ar fi fost ceva fals, acum la acest moment, e aproape imposibil sa ne faci pe noi sa credem ca a fost cum zici tu, la tribunal va fi mai greu de dovedit doar cu vorbe.

Edited by puiulnoptii, 06 February 2008 - 12:54.


#28
galaad2

galaad2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.09.2005
fratilor... inca odata: lasati partea cu tribunalul si cu falsul... am spus ca nu ma intereseaza sa merg la politie pentru asta. Acolo era doar o enumerare initiala cu ce s-a intamplat.

asta e... pana la urma am acceptat. Ce m-a deranjat la culme a fost METODA folosita


#29
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Da, ai dreptate, nici eu n-as fi de acord ca cineva sa incheie un contract in numele meu. Fie el si frate-miu, sau vreun reprezentant RDS. :)

Edited by puiulnoptii, 06 February 2008 - 12:58.


#30
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postpuiulnoptii, on Feb 6 2008, 12:51, said:

Din moment ce nu s-a facut nicio reclamatie la acel moment cum ca ar fi fost ceva fals, acum la acest moment, e aproape imposibil sa ne faci pe noi sa credem ca a fost cum zici tu, la tribunal va fi mai greu de dovedit doar cu vorbe.
Ai pus pct pe i :) S-ar putea ca si el sa fie considerat complice la fals in acte
Da, bine, metoda e oarecum gresita

Edited by Blackhawk, 06 February 2008 - 12:59.


#31
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View Postgalaad2, on Feb 6 2008, 12:57, said:

fratilor... inca odata: lasati partea cu tribunalul si cu falsul... am spus ca nu ma intereseaza sa merg la politie pentru asta. Acolo era doar o enumerare initiala cu ce s-a intamplat.

asta e... pana la urma am acceptat. Ce m-a deranjat la culme a fost METODA folosita

Sfatul meu e sa nu accepti si sa mergi sa faci gura. Mai ales ca ti-au dat naspeta asta de Huawei U1220S, care nu are nici macar camera foto sau SkyPE/WiFi/bluetooth,  si are slot de cartela de memorie dar care nu a venit cu nici o cartela de memorie.
O sa iti multumeasca si fratetu fii fara grija dupa ce iese de la parnaie...

Edited by adrian81, 06 February 2008 - 13:33.


#32
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postgalaad2, on Feb 6 2008, 12:57, said:

fratilor... inca odata: lasati partea cu tribunalul si cu falsul... am spus ca nu ma intereseaza sa merg la politie pentru asta. Acolo era doar o enumerare initiala cu ce s-a intamplat. asta e... pana la urma am acceptat. Ce m-a deranjat la culme a fost METODA folosita

Dai doua capace lui fratele tau sa nu mai vorbeasca alta data in numele tau  :boxing: si agentului pentru ca nu ti-a dat un goldvish sau un vertu  -_-


PS: cand am vazut titlul topicului si cat ai scris in primul post am zis ca ti-au luat casa si te-au scos in strada nevionvat, cand colo problema era ca ai primit un "jaf" de telefon fara camera  :lol:

Edited by Bobby_ro, 06 February 2008 - 16:05.


#33
zendo

zendo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 11.01.2007

View Postgalaad2, on Feb 6 2008, 12:57, said:

fratilor... inca odata: lasati partea cu tribunalul si cu falsul... am spus ca nu ma intereseaza sa merg la politie pentru asta. Acolo era doar o enumerare initiala cu ce s-a intamplat.

asta e... pana la urma am acceptat. Ce m-a deranjat la culme a fost METODA folosita

Dei ca sa pricepem si noi...  :) ...in final tea deranjat metoda prin care ai primit telefonul cu serviciile aferente,ai reclamat RDSul la institutiile statului(mai putin politie si dastea care se lasa cu citatii) si singura ta obiectie ar fi acele  fraze (articole) care prevad anumite posibile costuri suplimentare in viitor.

Sunt deacord cu tine vizavi de metoda(si nu numai eu toata lumea de pe aici este de acord),cat despre restul posibilelor scumpiri actul aditional nu prevede o perioada minima de a fi abonatul lor si daca nu iti mai convine sa detii tel sau sa te fol de serviciile lor dale viteza dai tel+sim inapoi si gata,oricum schimbarile de tarife sau alte modificari de genul sunt obligati sa te anunte inainte nu dupa ce ai folosit serviciul respectiv.

Cat despre prelucrarea datelor personale in diferite scopuri si prin tot felul de metode stai linistit ,ceai patit tu acum e numa varful aizbergului ,datele noastre personale sunt analizate la greu de toata lumea(companii, stat ,etc),binenteles nu ptr credite la banci(prin falsificarea semnaturii) cum ai dat tu un exemplu mai sus.Pana si flayerele din cutiile postale ce le primim cu totii ,cei care le distribuie incalca legea ptr ca nu au acordul nostru(cei care le primim) sa ni le bage in cutiile postale

P.S. O gramada de lume ar dori sa beneficieze de DIGImobil chiar si in conditiile povestite de tine,astai a 3 oferta beton din Romania :D (prima prepayul connexcent; a2a cartela cosmote ).
Cred ca subiectul ar trebuii inchis

Edited by zendo, 06 February 2008 - 16:44.


#34
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostAllex, on Feb 6 2008, 04:25, said:

Eu cred ca situatia este umflata exagerat si fara rost. RCS & RDS functioneaza dupa reguli proprii si o fac chiar cu riscul de a fi amendati. Cum profitul acopera amenda si mai e loc si de profit, practicile lor sunt inca avantajoase. Degeaba te plangi, daca nu incerci sa remediezi situatia discutand cu acest operator. Daca nu rezolvi pe cale amiabila, atunci te poti adresa unui for abilitat.

Atata vreme cat aveai contract la RCS & RDS (Internet, CaTV etc.), iar serviciul de telefonie mobila iti este oferit MOKA, deci e un gen de bonus, nu vad cu ce au gresit ca ti-au facut un contract. Poti renunta la acest bonus fara probleme. Prea multa galagie pentru nimic, iar comparatia cu banca este absolut aiuristica. Bancile sunt foarte stricte si pentru orice fleac te legitimezi de zece ori. Cata vreme nu dai nici un ban in plus pentru telefonul mobil, nu vad in ce fel iti poti motiva plangerea... Probabil voiai sa-ti ofere ceva pur si simplu, pe baza de incredere.
domnule moderator sunteti SUBIECTIV !!!!!!  :angry: probabil isp respectiv putea sa-i faca  si alte surprize clientului  respectiv sa-i dea ,,MOKA" (pe hartie-contract semnat de altii)un super telefon dotat cu de toate si la o eventuala reziliere sa ceara returnarea lui si cum omul primise un telefon mai sub -nutrit...... .  cu privire la confidentialitatea datelor personale legea zice altceva ,dar cine sa o respecte....

#35
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postburgher, on Feb 6 2008, 06:09, said:

Pe langa altele care s-au spus deja, eu nu inteleg de ce faci scandal RDS-ului. Agentul care ti-a facut contractul e un inconstient si da, este o oarecare norma care ar trebui sa se incerce a fi atinsa, insa nu se incurajeaza astfel de practici, de nici o culoare.
In alta ordine de idei, datele respective le primesti o data cu lista de abonati pe care trebuie sa ii vizitezi, si e vorba mai exact de nume, adresa, cnp si numar de contract. Daca tu faci contract la banca cu datele astea, felicitari. Chiar si cnp-ul din lista isi are utilitatea acolo, eu am patit sa fie doi cu acelasi nume in apartament si sa imi dau seama dupa cnp care e abonatul care figureaza pe lista mea. Wow ce confidential.. Seria de buletin le-a furnizat-o vreo ruda-cunostinta binevoitoare de-a ta, nu figureaza pe lista lor, eu trebuia sa iau buletinul persoanei careia ii faceam contract pentru a lua de acolo seria-numarul, m-ar mira sa fie altfel acum.
In sfarsit, si eu sunt printre cei de parere ca daca primeai nokia n71 poate nu exista topicul asta.

Nu cred ca trebuie sa mergi mai deoarte de un sediu RDS ca sa se rezolve. Repet, astifel de practici NU sunt incurajate in cadrul companiei si agentii respectivi (inventivi de altfel, se pare ca RDS au talent in a angaja tot felul de persoane de genul asta) ar putea avea probleme mari pentru smecheria lor.
:death: :cursing: :cursing: :angry: :angry: :angry:

#36
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postunchiujim, on Feb 6 2008, 21:00, said:

domnule moderator sunteti SUBIECTIV !!!!!!  :angry: probabil isp respectiv putea sa-i faca  si alte surprize clientului  respectiv sa-i dea ,,MOKA" (pe hartie-contract semnat de altii)un super telefon dotat cu de toate si la o eventuala reziliere sa ceara returnarea lui si cum omul primise un telefon mai sub -nutrit...... .  cu privire la confidentialitatea datelor personale legea zice altceva ,dar cine sa o respecte....
Nu ISP-ul ia facut surprize ce big brother, sau little el stie, impreuna cu agentul. Asa ca lasa faza cu subiectivismul cand tu esti ala care spui "probabil putea sa faca". Si tu daca erai in locul lui sa zicem si pe hartie scria ca ai primin N95 si in mana iti punea un U1220s nu ii dadeai cu el in cap pe loc si il luai de mana si in secunda 2 te duceai la sediu? cu telefonul intr-o mana si cu hartia in celalata? ... restul e cancan.

Edited by Bobby_ro, 06 February 2008 - 21:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate