Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Cum sa fac sa slabesc mai repede

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#19
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006

View PostUnU-BuN, on Feb 4 2008, 20:07, said:

:lol: :D  

Tre` sa vad cum fac sa slabesc .. incerc sa fac si acasa abdomene ..  

Cardio fac pe banda ..

Si Cuts II si Termogenic unde gasesc ? M`am uitat pe redis.ro dar nu am gasit
cuts II e de la prolab, te uiti la www.prolab.ro si cauti pe net ca sunt multe siteuri de unde poti lua. daca vrei un energizant bun e burn fx de la pronutrition. exista 2 tipuri de sulplimente de slabit, lipotropice cum e cuts II si termogenicele.
termogenicele sunt niste suplimente care accelereaza metabolismul si te fac sa arzi mai multe calorii la efect si sa arzi ceva mai mult si in repaos. spre exemplu xenadrine e unul din ele dar este si scump.
e bine sa iei si amino ca sa nu dai jos muschii!

#20
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006

View Postjonae, on Feb 5 2008, 13:21, said:

Mancatul dupa ora 6 intotdeauna ingrasa! Eu am reusit sa slabesc 24 KG in 5 luni (aici se adauga si sabratorile de iarna si in acea perioada am mai incalcat putin regula dar nu m-am ingrasat, nici nu am slabit).  Nu am mancat dupa ora 6, si niciodata pe saturate, adica sa manci pana cand simti ca esti plin.

Alimente la care am renuntat: paine, grasimi, dulciuri, maioneze, fripturi, prajeli carne de porc, carne de vita, suc de ori ce fel

Alimente pe care le mananc: salate, carne din pui, carne de curcan, cremwursti din piept de pui, parizer din piept de pui, fructe, supe (nu instant pentru ca distrug ficatul), ciorbe.

Nu am luat nici un fel de medicament si nu am facut nici un fel de sport ...

Atentie slabitul nu se intampla brusc .. poti stagna la o anumita greutate si 2 saptamani desi te retii de la anumite mancaruri. Poti pune in greutate 1-2 kg. Aceasta este perioada cea mai grea .. cand vezi ca nu slabesti sau cand te urci pe cantar si vezi ca ai pus 1 kg. Trebuie multa vointa si rabdare. Nu te infometa pentru ca iti distrugi stomacul. Daca nu mai poti de foame incearca sa mananci ceva usor si putin ...

Si inca un lucru: de ingrasat te ingrasi mai repdede decat slabesti. Nu fa greseala sa spui:" gata am ajuns la greutatea ideala ... de azi nu mai tin regim " Daca esti mai plinut de fire tot timpul va trebui sa controlezi cum si ce mananci. Nici eu nu am crezut ca se poate dar am reusit si ma simt mult mai bine.

bafta. si sper ca am fost de folos.

Ora 6 nu e neaparat un etalon. Nu e gresit sa nu mananci dupa 6, dar nu e batut in cuie.  Altfel (si mai corect spus) ultima masa a zilei, trebuie sa fie cu minim 5 ore inainte de culcare. Mie nutritionista mi-a dat ultima masa la 7:15 seara, dupa ce in prealabil m-a intrebat care e programul meu zilnic. Am in dieta 5 mese pe zi, 3 principale si 2 gustari, astfel ca am asigurata o continuitate in alimentatie, fara a simti starea de satietate vreodata.

Dupa parerea mea, gresesti cu cremwurstii si parizerul. Chiar daca sunt de pui, sunt mai nocivi decat o friptura la cuptor sau un gratar de vita. Iar sucuri....daca prin sucuri se intelege un fresh , nu e nimic gresit :).

In rest, ai perfecta dreptate.

A...si nu sunt de loc de acord cu utilizarea "aditivilor". Probabil ai un rezultat mai rapid, dar sub nici o forma, nimeni nu ma va convinge ca e si o metoda sanatoasa. Poti avea aceleasi rezultate si fara , chiar daca intr-o perioada mai lunga de timp.

#21
dpv

dpv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 30.12.2007

View Postgeopsi, on Feb 5 2008, 19:18, said:

daca vrei un energizant bun e burn fx de la pronutrition.

e mai bine sa te feresti de energizante ca si alea ingrasa  :cursing: ...sunt unele momente cand simtit ca doar un energizant te poate duce in sala....insa...ingrasa...asa ca incearca sa faci cumva sa ai tot timpul energie si sa nu ajungi sa fi epuizat (5 mese pe zi-cum zicea richelieu- si somn) iar pentru masa musculara ia amino...

#22
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View Postzalman, on Feb 5 2008, 11:52, said:

ai destula pentru ca organismul sa isi desfasoare activitatea normal ...e..cand vrei sa slabesti tu tre` sa suplimentezi cantitatea pe care o ai deja in organism...
Ba nu. Organismu poate produce destula ca sa transporte grasimile. Ii ca si cum ai cumpara pastile de apa.

Daca nu mananci calumea si te lasi de sala mai mult o sa slabesti din masa musculara.

Si eu trebuie sa slabesc da o fac invers. Merg la sala si trag de fiare, masa creste si odaca cu masa creste si nr de calorii consumate. Daca ai avea 100cm in brat ai avea nevoie de vreo 7000 de calorii doar ca sa stai degeaba.

Edited by keeekeeess, 06 February 2008 - 00:42.


#23
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004

View Postrichelieu, on Feb 5 2008, 19:47, said:

Ora 6 nu e neaparat un etalon. Nu e gresit sa nu mananci dupa 6, dar nu e batut in cuie.  Altfel (si mai corect spus) ultima masa a zilei, trebuie sa fie cu minim 5 ore inainte de culcare. Mie nutritionista mi-a dat ultima masa la 7:15 seara, dupa ce in prealabil m-a intrebat care e programul meu zilnic. Am in dieta 5 mese pe zi, 3 principale si 2 gustari, astfel ca am asigurata o continuitate in alimentatie, fara a simti starea de satietate vreodata.

Dupa parerea mea, gresesti cu cremwurstii si parizerul. Chiar daca sunt de pui, sunt mai nocivi decat o friptura la cuptor sau un gratar de vita. Iar sucuri....daca prin sucuri se intelege un fresh , nu e nimic gresit :).

In rest, ai perfecta dreptate.

A...si nu sunt de loc de acord cu utilizarea "aditivilor". Probabil ai un rezultat mai rapid, dar sub nici o forma, nimeni nu ma va convinge ca e si o metoda sanatoasa. Poti avea aceleasi rezultate si fara , chiar daca intr-o perioada mai lunga de timp.

Dece gresesc cu cremwurstii si parizerul? Mananc de mai bine de 5 luni si am slabit 24 de kg plus ca nu simt inca nimic nociv :). Dece sunt nocivi? Da-mi o explicatie sa inteleg si eu unde gresesc poate schimb dieta. Mai ales ca nu imi poti spune ca fripturile la cuptor sunt mai putin nocivi ca parizerul .... nu imi vine sa cred
Sucuri? parerea mea este ca ori ce suc ingrasa. Vezi eticheta. Si cele mai naturale sunt sucurile facute cu manuta ta.
Si nici eu nu sunt deacord cu utilizarea "aditivilor".

#24
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postjonae, on Feb 6 2008, 07:43, said:

Dece gresesc cu cremwurstii si parizerul?
Mai ales ca nu imi poti spune ca fripturile la cuptor sunt mai putin nocivi ca parizerul .... nu imi vine sa cred

http://www.prezenton...?idarticle=2381 => gasesti cateva sute de astfel de articole despre mezeluri.

#25
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004

View PostValy1, on Feb 6 2008, 13:36, said:

http://www.prezenton...?idarticle=2381 => gasesti cateva sute de astfel de articole despre mezeluri.


Merci, pai daca e asa nu mai avem voie sa mancam nimic ca peste tot gasesti cate ceva injectat. Chiar si in fructe si legume. Ce putem manca ca sa fim siguri ca este natural si fara toxine si alte chestii injectate? Daca stie cineva il rog sa raspunda.

#26
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006
Nu-ti mai raspund la prima intrebare, pentru ca, vad ca deja te-ai lamurit in mare :). Ideea este ca, pe langa faptul ca in cremwurst si parizer se gasesc in general cele mai mari porcarii posibile, (recunosc....sunt gustoase si cu greu ma abtin de la cremwursti sau parizer taranesc afumat :D) reteta lor e facuta astfel incat contin o gramada de grasimi.

Cat despre a fi sigur ca mananci ceva natural si fara toxine sau aditivi injectati, e foarte greu. Nu imposibil, dar foarte greu. Ideal e sa te aprovizionezi de undeva de la tara, direct de la oameni care produc in principiu pentru nevoi proprii. Dar....nu-i foarte usor. Altfel, prin orasele mari, se gasesc produse de calitate, dar deja incepe sa devina foarte scump sa mananci :D. Cea mai sigura metoda, e sa elimini complet carnea si produsele din carne din alimentatie...dar nu e si cea mai usor de aplicat :). Altfel, cat de cat mai sigur e sa cumperi carne bruta, nu preparate din carne.

Edited by richelieu, 06 February 2008 - 14:30.


#27
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Chiar si carnea se poate cumpara de pe la oamenii de la tara...daca esti putin atent observi ca gustul carnii cumparate de la tarani difera fata de cel din magazine..

#28
flavius1990

flavius1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.08.2007
Fratilor sa va dau un sfat pe care mi l-a dat si mie la randul meu profesoara de chimie cre e trecuta prin viata si stie cate ceva in domeniu legat de alimentatie: Organismul unui om are nevoie de orice fel de mancare, chiar si slanina pentru ca si aceea contine unele vitamine care le gasesti doar acolo.Acesta a fost doar un exemplu banal pentru ca exemplele pot continua.Toata chestia este sa mananci putin din fiecare si sa nu exagerezi iar dupa ce mananci sa faci macar 100 de pasi inainte sa te pui in pat daca eventual vrei sa te odihnesti.

Concluzia este ca putem manca orice de pe lumea asta, trebuie doar sa avem grija cum mancam.

#29
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View Postrichelieu, on Feb 6 2008, 14:30, said:

Nu-ti mai raspund la prima intrebare, pentru ca, vad ca deja te-ai lamurit in mare :). Ideea este ca, pe langa faptul ca in cremwurst si parizer se gasesc in general cele mai mari porcarii posibile, (recunosc....sunt gustoase si cu greu ma abtin de la cremwursti sau parizer taranesc afumat :D) reteta lor e facuta astfel incat contin o gramada de grasimi.

Cat despre a fi sigur ca mananci ceva natural si fara toxine sau aditivi injectati, e foarte greu. Nu imposibil, dar foarte greu. Ideal e sa te aprovizionezi de undeva de la tara, direct de la oameni care produc in principiu pentru nevoi proprii. Dar....nu-i foarte usor. Altfel, prin orasele mari, se gasesc produse de calitate, dar deja incepe sa devina foarte scump sa mananci :D. Cea mai sigura metoda, e sa elimini complet carnea si produsele din carne din alimentatie...dar nu e si cea mai usor de aplicat :). Altfel, cat de cat mai sigur e sa cumperi carne bruta, nu preparate din carne.

Da, elimina carnea si in 2 luni te faci galben si lesini pe strada. Cea mai mare prostie posibila ii vegetarismul.

Eu zic ca orice moderat nu strica. Daca te uiti dupa studii si apa te poate omora (fara sto, daca bei prea multa apa poti murii). http://www.thisislon...ater/article.do

Parizeru are copite de porc in el da nu conteaza ii bun :lol:

Edited by keeekeeess, 06 February 2008 - 17:33.


#30
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postkeeekeeess, on Feb 6 2008, 17:29, said:

Parizeru are copite de porc in el da nu conteaza ii bun :lol:
N-auzi ca putem manca orice de pe lumea asta ?  :lol: :lol: :lol:

#31
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006

View Postdpv, on Feb 5 2008, 20:24, said:

e mai bine sa te feresti de energizante ca si alea ingrasa  :cursing: ...sunt unele momente cand simtit ca doar un energizant te poate duce in sala....insa...ingrasa...asa ca incearca sa faci cumva sa ai tot timpul energie si sa nu ajungi sa fi epuizat (5 mese pe zi-cum zicea richelieu- si somn) iar pentru masa musculara ia amino...
omule, daca nu sti ce vorbesti abtinete tu poate te gandesti la altceva poate la bauturi gen burn, etc. cum sa ingrase burn fx-ul ca are 12 kcal/ plic, sti cat inseamna 12 calorii pt corpul uman? http://www.supliment...?id=120&firma=2 cat drespre amino sunt buni, dar luati cu ceva care sa aiba carbohidrati, cat de putini dar sa fie ca doar cu apa nu afc mare lucru, asta am testato singur!

Edited by geopsi, 07 February 2008 - 16:30.


#32
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006

View Postkeeekeeess, on Feb 6 2008, 17:29, said:

Da, elimina carnea si in 2 luni te faci galben si lesini pe strada. Cea mai mare prostie posibila ii vegetarismul.

Ei...nu e chiar asa. Nu sunt nici eu adeptul vegetarianismului....dar nu e chiar asa. Sunt oameni care traiesc o viata in regim vegetarian...sau ...ceva mai echilibrat, lacto-vegetarian....si nu-s galbeni la fata si nici nu lesina pe strada.

#33
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
pai daca nu manaci carne sau nu manaci lactate macar trebuie sa bagi un supliment cu proteine+vitamine ca se slabeste organismul. noi(sau majoritatea) si asa nu mancam cate proteine trebuie. mai mult decat atat, proteinele cer un efort mai mare din partea sistemului digestiv pentru a fi asimilate si nu numai ca te tin mai mult satul dar si consuma mai multe calorii in procesul de digestie deci dupa parerea mea mai bine mananci o bucata de carne slaba decat o alte nebuneli. sa nu uitam ca unii pentru slabire tin cure hiperproteice.

#34
stef9

stef9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 14.11.2005
am gasit linkul

daca e cineva interesat sa ma contacteze pm, daca am voie sa postez link sa ma anuntati

#35
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
posteaza mai, poate o sa mai fie cineva interesat

#36
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,091
  • Înscris: 20.12.2007
Trebuie sa-mi schimb si eu alimentatia. Am 1, 75 si 94 de Kg , varsta 31 de ani. Am facut o viata intreaga sport si intotdeauna eram lesinat de foame din cauza efortului. Acu' nu mai am acelasi ritm de antrenamente dar nici foamei n-am stiut sa ii pun frau si au aparut colaceii. As avea si eu nevoie de oaresce sfaturi vs. regimul alimentar macar sa dau jos 10 kile. O s-o mai raresc cu mesele asta-i clar, sport fac in continuare desi nu ca acum sa zicem 2-3 ani. Daca sunt printre voi fosti sportivi de varsta mea spuneti-mi si mie cum va mentineti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate