Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Cum sa fac sa slabesc mai repede

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#109
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Pentru ca intotdeauna i'am apreciat pe cei care iau tot felul de medicamente ca sa slabeasca.

#110
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Alea nu sunt medicamente.

#111
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Sunt curios la L-Carnitina, in cat timp isi face efectul (aia lichida) odata luata? 30 de minute? Mai exact cu cat timp inainte de efortul propriu zis trebuie luata.

#112
zalman

zalman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.09.2007

 Valentine, on Jul 1 2008, 01:21, said:

Sunt curios la L-Carnitina, in cat timp isi face efectul (aia lichida) odata luata? 30 de minute? Mai exact cu cat timp inainte de efortul propriu zis trebuie luata.


luata cu cap l-carnitina e fff eficienta.Si eu sunt in "plin proces" de slabire si pe langa 4 antrenamente la sala, inot si alergare in fiecare seara am apelat la l-carnitina.rezultatul? 4 kg in 2 sapt ( io zic ca ii bine ).


de obicei se ia cu jumatate de ora inainte de antrenament sau chiar cu mai putin timp inainte deoarece aia lichida este absorbita mai rapid

#113
ginger_my

ginger_my

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 27.01.2006

 zalman, on Jul 4 2008, 10:17, said:

luata cu cap l-carnitina e fff eficienta.Si eu sunt in "plin proces" de slabire si pe langa 4 antrenamente la sala, inot si alergare in fiecare seara am apelat la l-carnitina.rezultatul? 4 kg in 2 sapt ( io zic ca ii bine ).


de obicei se ia cu jumatate de ora inainte de antrenament sau chiar cu mai putin timp inainte deoarece aia lichida este absorbita mai rapid

Si eu iau L- carnitina in combinatie cu Unidyn. Si in sfarsit se simte ceva:D. Fac sport la fel ca inainte, maninc la fel ca inainte dar am reusit intr-un final, sa scap de 1 kg in 1 saptamana. Tot ce am schimbat este sa fac antrenamentele dimineata si inainte de antrenament sa iau 2 L-carnitina si 1 Unidyn. Mai iau pe la 17 inca o portie si cam atat.

#114
cnd_nick

cnd_nick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2002
La 1,79 m aveam 92 de kilograme. Am redus portiile de mancare, am renuntat la paine si am incercat sa nu mai mananc dupa 6 seara.
De vreo luna si jumatate am inceput si alergarea pe stadion. Momentan fac cate 8km (20 de ture) in 42 de minute, o data la doua zile. Fac si abdomene, dupa jogging, 3 serii de cate 20.

Am slabit 8 kg intr-o luna, dar de vreo doua saptamani n-am mai pierdut in greutate. E bine sa continuu asa?

Ar fi indicat sa iau ceva in plus? Vad ca multa lume foloseste L-Carnitina.

Eu mi-am propus sa ajung undeva pe la 80 kg si sa ma mentin. Uitasem sa mentionez ca am 32 de ani.

#115
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Si eu am 1.80, ultima oara aveam 83kg. Am inceput de 2 saptamani sa mananc cum trebuie, mese mai dese si mai reduse in volum, sunt atent la proteine, carbohidrati, etc. Fac sala de 4 ori pe saptamana, 2 zile pe saptamana merg seara la bazin iar dimineata fac HIIT:
http://en.wikipedia....terval_training
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Uv8m15ulCiw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am slabit ceva, oricum dorinta mea e sa reduc procentajul de grasime din corp si sa pun muschi, deci in greutate nu voi scadea prea mult. Imi place stiulul asta de viata, credeam ca va fi mai greu cu mancatul, dar chiar nu simt nevoia "junk-food-ului" sau a sucurilor, sau altor tampenii pe care le bagam in mine. Oricum, stiu ca nu pot vedea rezultate instant, stiu ca asta i-a timp.

#116
p0rk

p0rk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.03.2008
Acu 1 an am avut 92 kg la 173cm, am ajuns cu greu la 77, si de acolo nu am mai scazut deloc vreo doua luni,inclusiv animal cuts nu m-a ajutat.Surpriza,mi-am facut vacanta 1 saptamana la Ibiza si in 7 nopti de petrecut pana in zori,cu junk food(e drept mancam doar la cina,caci ratam micul dejun si ziua dormeam) , mult alcool ,tutun am venit cu 4 kg mai slab,greutate pe care o mentin de o vreo 10 zile de cand m-am intors ,prin miscare si alimentatie normala.So,faceti si voi un concediu zbuciumat de genul pe care l-am avut eu,rezultatele sunt imediate.

Edited by p0rk, 19 July 2008 - 19:01.


#117
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004
Toata lumea zice ca sa nu mananci dupa ora 18:00 daca vrei sa slabesti.In cazul in care mergi la sala noaptea (dupa ora 22:00, ca doar asa permite programul) se mai aplica aceasta "regula"?

#118
Ardelean

Ardelean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.07.2008

 Hobo, on Jul 21 2008, 21:17, said:

Toata lumea zice ca sa nu mananci dupa ora 18:00 daca vrei sa slabesti.In cazul in care mergi la sala noaptea (dupa ora 22:00, ca doar asa permite programul) se mai aplica aceasta "regula"?
Pai... nu stiu ce progrese poti face cand mergi la sala dupa ora 22... Alea sunt ore rezervate pentru somn, dar daca asa iti permite programul ... Si faza cu mancatul e ca nu trebuie sa mananci cu cateva ore inainte de somn. Sa te culci cu foamea in tine. Banuiesc ca  dupa ce vii de la sala te culci, e cam incurcata treaba. Incearca sa iei un shake si un baton energic chiar inainte de sala, si dupa nimic.

Edited by Ardelean, 21 July 2008 - 22:43.


#119
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Mai bine taceai ! Masa de dupa antrenament e cea mai importanta. Una e sa stai o ora nemancat cand vrei sa slabesti, alta e sa stai 8 ore sau cat dormi. Daca faci asa, ai toate sansele sa scazi in masa musculara.

#120
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

 ciutacu, on Jul 22 2008, 14:41, said:

Mai bine taceai ! Masa de dupa antrenament e cea mai importanta. Una e sa stai o ora nemancat cand vrei sa slabesti, alta e sa stai 8 ore sau cat dormi. Daca faci asa, ai toate sansele sa scazi in masa musculara.
Pai si tu ce recomanzi?

#121
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 Hobo, on Jul 22 2008, 15:43, said:

Pai si tu ce recomanzi?
mancare de calitate. doar proteina, si putini carbo. piept de pui fiert cu orez fiert si rosii, conserva de ton ,dar versi apa din el, perle de branza.gratar din piept de pui sau peste....etc... fara paine, fara dulciuri, fara grasimi, carbohidrati doare orez fiert si cartofi copti sau fierti

#122
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004
Am inteles ca mancare de calitate(personal am inceput sa consum mai mult peste acum), dar intrebam la programul meu relativ ciudat..daca este recomandat sa mananc seara mai tarziu de ora 6 sau nu?
O sa incerc sa imi modific programul si sa ma duc la sala dimineata, dar nu stiu daca este posibil.Cel mai important este slabitul.Pusul de muschi este pe locul 2..desi incerc sa le fac simultan.

#123
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 Hobo, on Jul 22 2008, 15:43, said:

Pai si tu ce recomanzi?
Sa mananci imediat dupa antrenament.

#124
Ardelean

Ardelean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.07.2008

 ciutacu, on Jul 22 2008, 19:09, said:

Sa mananci imediat dupa antrenament.
Ciutacule e o chestie stiuta ca atunci cand vrei sa slabesti nu mananci seara. Punct. Intereseaza-te te rog frumos inainte sa acuzi. Si da, e adevarat ca se pierde masa dar nu multa. De ce crezi ca se tot zice sa nu mananci cu cateva ore inainte sa te culci ?! Sau tu nu ai auzit niciodata de faza asta ?

Edited by Ardelean, 23 July 2008 - 08:57.


#125
cnd_nick

cnd_nick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2002

 cnd_nick, on Jul 16 2008, 13:00, said:

La 1,79 m aveam 92 de kilograme. Am redus portiile de mancare, am renuntat la paine si am incercat sa nu mai mananc dupa 6 seara.
De vreo luna si jumatate am inceput si alergarea pe stadion. Momentan fac cate 8km (20 de ture) in 42 de minute, o data la doua zile. Fac si abdomene, dupa jogging, 3 serii de cate 20.

Am slabit 8 kg intr-o luna, dar de vreo doua saptamani n-am mai pierdut in greutate. E bine sa continuu asa?

Ar fi indicat sa iau ceva in plus? Vad ca multa lume foloseste L-Carnitina.

Eu mi-am propus sa ajung undeva pe la 80 kg si sa ma mentin. Uitasem sa mentionez ca am 32 de ani.

De cand am scris am inceput sa iau L-Carnitina si am marit distanta la 10 km (25 de ture) in 51-52 minute. Am mai slabit cam un kg si jumatate.
Ce as putea sa iau impreuna cu L-Carnitina ca sa ma tonifiez, pentru ca uneori sunt destul de obosit a doua zi?

Am luat ceva potasiu, pentru ca incepusem sa simt crampe la gambe.

#126
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Vitamine si minerale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate