Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Cum sa fac sa slabesc mai repede

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#73
p0rk

p0rk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.03.2008
Cel mai repede am slabit acu vreo 4 ani mergand cu un prieten boxer la sala.Am facut si eu antrenamentele lor,te omoara o repriza in ring ,efectiv iti ia foc pieptul si simti ca te sufoci si ca tot aerul din sala nu-ti ajunge.Se pierd calorii bune si daca dai in sac cu pumnii si picioarele.

Edited by p0rk, 02 May 2008 - 00:43.


#74
c17h21no4

c17h21no4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.12.2007
daca tot vine vara de ce tot va chinuiti cu diete ? adica nu dau 2 bani pe nici un antrenor ... sunt prea imbatraniti , oricine se poate duce la doctor va fastaciti pe acolo si poate va da niste pastilutze magice de slabit ( aka amphetamines ) cum e sa slabesti 2-5 kg/zi fara sa faci nimic ? gen daca stai in pat fara sa mananci sau mananci ca porcul si iesi p'afara , toti imi zic ca ma distrug , dar la probele sportive mereu am fost cel mai bun , alerg mai repede decat toti care-i stiu si fac sport de performanta si am si mai multa rezistenta , daca sportivii nu pot lua ca pica testul anti-doping asta nu inseamna ca un burtos chelios care o arde pe net nu le poate folosi ...
toti care fac sport vorbesc de faimoasa carnitina ... cand faceam ciclism , eram la lotul national de rugby , faceam jogging , sala si luam carnitina eu nu aveam patratzele , in 1 saptamana de pastile am slabit 13kg , muschii erau incredibil de bine definiti , ma rog am devenit schilod (52kg), dar ideea e ca se poate si rapid , si oricum sunt un sportiv mult mai bun decat toti mebrii softpedia , unde trebuie viteza , nu am adversar
daca vreti motivatie , adica fac misto de voi ca sunteti grasi poate va ambitionati , ne vedem la IDM club ... eu merg acolo la sala sa rad de grasi si sa mananc ciocolata in fatza lor , deci daca il vedeti pe unu la cardio blond si figurant , say hi :)
inca un sfat ar fi .... mancati ananas ( natural ) , o sa va usture limba si buzele atat de tare incat nu mai puteti sa mancati :P ( si da stiu ca ananasul contine o enzima care ataca/distruge proteinele , doar nu sunt fan sala de forta sau luptator k1 )
mereu mi s-a zis ca solutiile mele sunt extreme , dar nu pentru ca eu nu aratam bine sau nu aveam femei , ci pentru ca resul nu puteau sa le tina sau erau prea "open minded" aka it's bad for your health , sa fim seriosi cel mai daunator lucru pt sanatate e sa fii gras !

Edited by c17h21no4, 23 May 2008 - 19:05.


#75
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 bambino_00, on May 1 2008, 11:30, said:

Am 1.75 si vreo 85 kg, si vreau  sa dau jos intre 5 si 10 kg in urmatoarea luna, max 2 luni. Tin o dieta lejeruta , in sensu k nu mananc dulce,fainoase  nu beau suc si fac sport cam de 3 ori pe sapt, sala. Dar vreau s mai dau un "impuls" regimului si ma gandeam sa iau niste vitamine , pt ca simt ca imi cam lipseste energia, si sa incerc un supliment gen Cuts sau carnitina. Merge un program de cuts ( de 2 ori cate 2 pastile pe zi, inainte de antrenament si culcare )  combinat cu carnitina? sau e suficient cuts ? Nu sunt foarte lamurit in legatura cu suplimentele , pt ca nu am mai luat  :)  
   Si de unde pot lua chestiile astea mai de calitate ( exceptand firme gen weider sau universal , nu vreau sa dai chiar multi bani ) ? ma refer la niste vitamine si astea de slabit.
Tnks  :)
Tu vrei sa slabesti ducandu-te la sala si luand suplimente?  :D :D :lol:
Singura metoda (reala) prin care slabesti (ai ceva in plus la inaltimea si greutatea aia, si presupun ca nu e muschi!) este sa scazi masiv numarul caloriilor pe care le ingurgitezi zilnic (o dieta normala pentru cineva la 20 de ani la 1,75 si 85kg implica cam 3000 kcal, deci ar trebui sa mananci cam 2000 kcal), si sa combini asta cu alergatul (alternativ, daca nu iti place sa alergi asa de nebun prin parc - minim 30 de minute ca sa aiba vreun rezultat, sporturi care necesita mult alergat: fotbal (pe teren normal de 11-11) sau baschet (repet nivel competitional, serios.))

#76
fool

fool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 10.04.2007
Nu am citit tot, dar spun si eu cum am slabit aproximativ 30 kg de la inceputul anului pana acum: sala de cel putin 3 ori pe saptamana(in special am facut cardio) si de mancat, salate(si aici in special de varza, o singura data pe zi mancam, cand veneam de la scoala, eventual mai mancam dimineata. Dupa ora 4 nu mai mancam.
Chestia e ca e relativ bun aceasta metoda aplicata de mine. Acum am anumite carente in ceea ce priveste vitaminele si mineralele din corp. Insa a mers brici.
La sala lucrez in special picioarele, abdomenul si spatele.. Pentru brate si piept mai putin, mai rar.

PS: precizez inca o data, nu stiu cat de corect este acest regim.

#77
darkeye

darkeye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.08.2003
mult morcov, multa fibra si incearca sa mananci disociat (vezi montignac). Renunta definitiv la zahar (in tot, ceai, cafea, nimic dulce) inseamna minus cel putin 3kg in prima luna. Paine ffoarte putina dar nu deloc. Carne slaba si simpla (fara cartofi, poate doar cu o salata fara ulei)... daca vrei sa slabesti sanatos, trebuie sa ii dai organismului mancare dar nu orice. in niciun caz sa nu te bata gandul la ASTA . Si, intradevar, cat de multa miscare!

#78
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 c17h21no4, on May 23 2008, 18:53, said:

daca tot vine vara de ce tot va chinuiti cu diete ? adica nu dau 2 bani pe nici un antrenor ... sunt prea imbatraniti , oricine se poate duce la doctor va fastaciti pe acolo si poate va da niste pastilutze magice de slabit ( aka amphetamines ) cum e sa slabesti 2-5 kg/zi fara sa faci nimic ? gen daca stai in pat fara sa mananci sau mananci ca porcul si iesi p'afara , toti imi zic ca ma distrug , dar la probele sportive mereu am fost cel mai bun , alerg mai repede decat toti care-i stiu si fac sport de performanta si am si mai multa rezistenta , daca sportivii nu pot lua ca pica testul anti-doping asta nu inseamna ca un burtos chelios care o arde pe net nu le poate folosi ...
toti care fac sport vorbesc de faimoasa carnitina ... cand faceam ciclism , eram la lotul national de rugby , faceam jogging , sala si luam carnitina eu nu aveam patratzele , in 1 saptamana de pastile am slabit 13kg , muschii erau incredibil de bine definiti , ma rog am devenit schilod (52kg), dar ideea e ca se poate si rapid , si oricum sunt un sportiv mult mai bun decat toti mebrii softpedia , unde trebuie viteza , nu am adversar
daca vreti motivatie , adica fac misto de voi ca sunteti grasi poate va ambitionati , ne vedem la IDM club ... eu merg acolo la sala sa rad de grasi si sa mananc ciocolata in fatza lor , deci daca il vedeti pe unu la cardio blond si figurant , say hi :)
inca un sfat ar fi .... mancati ananas ( natural ) , o sa va usture limba si buzele atat de tare incat nu mai puteti sa mancati :P ( si da stiu ca ananasul contine o enzima care ataca/distruge proteinele , doar nu sunt fan sala de forta sau luptator k1 )
mereu mi s-a zis ca solutiile mele sunt extreme , dar nu pentru ca eu nu aratam bine sau nu aveam femei , ci pentru ca resul nu puteau sa le tina sau erau prea "open minded" aka it's bad for your health , sa fim seriosi cel mai daunator lucru pt sanatate e sa fii gras !
sa stai in pat, nu vei slabi veci... grasimea aia trebuie arsa cumva, orice ai lua, arderea grasimilor=energie...trebuie miscare. tu aici contrazici legile fizicii.
ps: ti-au murit laudatorii? :))

#79
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 fool, on May 23 2008, 13:52, said:

Nu am citit tot, dar spun si eu cum am slabit aproximativ 30 kg de la inceputul anului pana acum: sala de cel putin 3 ori pe saptamana(in special am facut cardio) si de mancat, salate(si aici in special de varza, o singura data pe zi mancam, cand veneam de la scoala, eventual mai mancam dimineata. Dupa ora 4 nu mai mancam.
Chestia e ca e relativ bun aceasta metoda aplicata de mine. Acum am anumite carente in ceea ce priveste vitaminele si mineralele din corp. Insa a mers brici.
La sala lucrez in special picioarele, abdomenul si spatele.. Pentru brate si piept mai putin, mai rar.

PS: precizez inca o data, nu stiu cat de corect este acest regim.
Cate kile aveai la inceput? Cum poti sa faci de cel putin 3 ori pe saptamana sala intensiv manand numai salate o data pe zi timp de jumatate de an? Lasa minciunile prietene. Am slabit si eu 20 de kg macand foarte putine calorii si mult mult sport (3-4 ore de baschet pe zi), dar la sala daca nu mananci zdravan n-ai cum sa tii pasul (decat daca te duci la o sala de lectura poate).

#80
fool

fool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 10.04.2007

 Valentine, on May 28 2008, 03:42, said:

Cate kile aveai la inceput? Cum poti sa faci de cel putin 3 ori pe saptamana sala intensiv manand numai salate o data pe zi timp de jumatate de an? Lasa minciunile prietene. Am slabit si eu 20 de kg macand foarte putine calorii si mult mult sport (3-4 ore de baschet pe zi), dar la sala daca nu mananci zdravan n-ai cum sa tii pasul (decat daca te duci la o sala de lectura poate).

Aveam undeva la 150+ kg(cantaru de la sala nu prea reusea sa imi indice greutatea). In luna mai am ajuns la 120. Nu am zis ca am mancat doar salate in fiecare zi, insa erau zile la rand cand mancam doar salata o singura data pe zi.

#81
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,528
  • Înscris: 04.05.2006

 c17h21no4, on May 23 2008, 19:53, said:

[bla bla bla]  , sa fim seriosi cel mai daunator lucru pt sanatate e sa fii gras !

Ai uitat sa ne spui si c-o ai de 20 de centimetri in stare flasca :lol:
Cat despre bucata citata...gresesti. Iti arat oameni slabi ca tine, care stau mai prost cu colesterolul si trigliceridele decat foarte multi oameni grasi. Si asta...tocmai datorita alimentatiei complet aiurea.

#82
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 fool, on Jun 19 2008, 05:22, said:

Aveam undeva la 150+ kg(cantaru de la sala nu prea reusea sa imi indice greutatea). In luna mai am ajuns la 120. Nu am zis ca am mancat doar salate in fiecare zi, insa erau zile la rand cand mancam doar salata o singura data pe zi.
Ce inaltime ai? 150+ kg prietene deja esti la categoria grea :) O salata pe zi e gresit: asa cum s-a mai spus organismul inmagazineaza grasimi. Scazi in greutate dar scazi masiv in masa musculara si pui grasime (chiar si cu salata).

#83
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Macar de ai fi luat niste concentrate proteice...

#84
ginger_my

ginger_my

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 27.01.2006
Am si eu nevoie de un sfat. Trebuie sa dau 4-5kg jos si se pare ca organismul meu nu vrea si nu vrea. Am luat in greutate 8-9 kg in urma unui tratament cu anticonceptionale, la care am renuntat. Am slabit 4 kg cam in 2 luni cu nemancat dupa 6 seara si cu sport, tot seara.

Am continuat sa alerg sau sa fac eliptica,  de aproximativ 3 ori pe saptamana, 1 ora, efort constant la 55-60% dar nu mai slabesc si gata. Mai nou am inteles ca daca as muta antrenamentul dimineata pot sa vad rezultate mult mai bune. Ce stiti de acest lucru ? Va intreb ca sa stiu pentru ce ma sacrific. Macar daca ma hotaresc sa ma trezesc la 6 dimineata ca la 7 sa fiu la sala si la 9 la birou sa merite si nu sa ma chinui inutil!

#85
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Merita sa faci antrenamentul dimineata daca nu mananci nimic inainte si dupa antrenament nu mananci o ora.

#86
ginger_my

ginger_my

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 27.01.2006

 ciutacu, on Jun 24 2008, 17:06, said:

Merita sa faci antrenamentul dimineata daca nu mananci nimic inainte si dupa antrenament nu mananci o ora.

Ok, mersi. Atunci o sa incep de maine dimineata si probabil prima masa va fi la 9.30, asta inseamna cam 1h-1h 30 de la terminarea antrenamentului.

#87
scr33lbk

scr33lbk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 14.08.2007
Salut,eu am acelasi tel ca si creatorul acestui topic> 1,82 si 88kg,vreau sa slabesc macar 8kg...de 2 sap. tin un fel de dieta(carne de pui,salata,fructe,fara alcool/tutun/dulciuri in exces) si de 1 sap. fac sala(4 zile/sap.);ceea ce e stresant e ca n-am slabit nici macar 1kg :|

Sugestii ?:)

#88
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 scr33lbk, on Jun 25 2008, 12:11, said:

Sugestii ?:)

Ce inseamna "un fel de dieta" ?
Alergi ?

Astepti rezultate in doar 1 sapt ?

#89
scr33lbk

scr33lbk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 14.08.2007
Mi-am facut analizele si am o lista cu ce pot manca,nu iau decat 2 mese pe zi,ultima la ora 5,alerg de 4 ori pe sap+in timpul liber cat cuprinde...credeam ca macar 1kg se poate da jos in felul acesta:D

#90
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 scr33lbk, on Jun 25 2008, 03:20, said:

nu iau decat 2 mese pe zi,ultima la ora 5,alerg de 4 ori pe sap+in timpul liber cat cuprinde...credeam ca macar 1kg se poate da jos in felul acesta:D
Prima greseala. Cu 2 mese pe zi nu o sa faci nimic (decat daca chiar nu mananci nimic, caz in care nu poti sa alergi cat sustii tu ca alergi).

 ginger_my, on Jun 24 2008, 06:19, said:

Am continuat sa alerg sau sa fac eliptica,  de aproximativ 3 ori pe saptamana, 1 ora, efort constant la 55-60% dar nu mai slabesc si gata. Mai nou am inteles ca daca as muta antrenamentul dimineata pot sa vad rezultate mult mai bune. Ce stiti de acest lucru ? Va intreb ca sa stiu pentru ce ma sacrific. Macar daca ma hotaresc sa ma trezesc la 6 dimineata ca la 7 sa fiu la sala si la 9 la birou sa merite si nu sa ma chinui inutil!
Eliptica aia e inutila. E buna pentru cardio sau ars niscaiva calorii (nu multe). Trebuie sa alergi serios daca vrei sa faci ceva. Sau mai bine dute la aerobic. 3 ori pe saptamana pentru alergat/eliptica nu prea te ajuta sa slabesti (cel mult sa te tonifiezi).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate