Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 

Radio Galaxy

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1506 replies to this topic

#865
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

View PostCristy0007, on 17 aprilie 2019 - 02:05, said:

Pai daca se ducea PSD in jos si crapa pana la sfarsitul anului in sondaje si alegeri , il abandoneaza Nicolicea sau il va vinde la "fier vechi" ? :)
Desigur, dacă PSD nu ar fi în stare să procedeze, cum poate și Nicolicea cu GalaxyFM. Până la urmă, cine ca altcineva să mai asculte acest post radio? Căci nimeni ca ascultător nu s-ar interesa de această afacere.

#866
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Din punct de vedere tehnic - programe sunt rudimentari. Stiri citite parca de unii de acasa de la microfon de PC sau laptop , fara noima sau prea mare coerenta.
Banuiesc ca ori fac unii de acasa prin stream pe serverul care e preluat de statii, ori au un studio vechi si apus , si niste adunati care zic ms ca iau un salariu.

Edited by Cristy0007, 17 April 2019 - 22:26.


#867
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

View PostCristy0007, on 17 aprilie 2019 - 22:26, said:

Din punct de vedere tehnic - programe sunt rudimentari. Stiri citite parca de unii de acasa de la microfon de PC sau laptop , fara noima sau prea mare coerenta.
Banuiesc ca ori fac unii de acasa prin stream pe serverul care e preluat de statii, ori au un studio vechi si apus , si niste adunati care zic ms ca iau un salariu.

Subscriu oricum. Nu aș fi știut cum să asculți acest post radio. Cică ei mai dețin un site web: http://rtvgalaxy.ro.
Asta da domeniu RTV Galaxy, însă bănuiesc că nu este de ajuns că asta mai include și emisiuni altădată: parcă sunt demult. Nu îmi pot imagina ce lucruri sunt pe acest site. De fapt, pe pagina principală detaliile sunt preluate precum de pe Wikipedia Ro în embed sau widgeturi de aceste genuri.
Mai adaug și dtsnet.ro + mntrans.ro să fie pe aceeași listă care duc la aceeaș pagină RTV Galaxy.

Edited by WebSourceC, 17 April 2019 - 22:56.


#868
ruget

ruget

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 02.08.2010
90.1, 94.6, 96.4, 90.3 sunt in blank acum

#869
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

View Postruget, on 21 aprilie 2019 - 17:28, said:

90.1, 94.6, 96.4, 90.3 sunt in blank acum
Lasă că am verificat eu: toate cap coadă. Așa ceva mai imposibil: să fi fost decuplate, apoi reintroduse înapoi? (așa ceva se întâmplă de obicei). În aceeași zi, la 90.20 (GJ) și 96.40 FM (VL) observasem doar întâmpinări muzicale în loc să ne spună că au căzut emisiile. Dar dumneavoastră ați întâmpinat o problemă?

#870
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005
La mine merg toate statiile de mai sus.

Edited by Iulian_Dj, 21 April 2019 - 19:05.


#871
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Receptie vaga dar se intelege langa Vitan la inaltime in Bucuresti 96.4

pe telefon sony

#872
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019
Îmi pare rău să vă dezamăgesc, eu nu răspund de această situație. Însă nu cunosc informații despre ce anume s-a întâmplat la Radio Galaxy, dar și la frecvențele din VL, GJ, HD etc. etc s-au făcut modificări recente încă de la jumătatea anului 2018, de care nu trebuia să se întâmple. Din păcate, asta e. Acesta era la început un radio de calitate, dar ceva îmi spune că nu e atât de suficient să asculți acest post radio, cu astfel de single-uri repetitive, date mereu parcă te plictisești (a se vedea programul post-meridian Luni-Vineri: orele 14 și 15).


#873
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 22.07.2006
Trăim în România totul este posibil ...!

Edited by sorryn_pirates, 24 April 2019 - 12:34.


#874
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019
Da, așa este. Pentru cine ascultă așa ceva la GalaxyFM la ora actuală..? Nu prea mă pricep la astfel de chestii.

Într-adevăr, melodii de genu' rock' sau cele precedente – altfel de muzică. Jenant.

Edited by WebSourceC, 24 April 2019 - 13:26.


#875
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
ba nu
uite eu ascult galaxy
chiar si in buc in fm pe 96,4
da, imi place postul si nu am nici o treaba cu politicul
la fel de bine as asculta metronom insa nu prind la buc in fm

#876
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019
@geo-videle: de ce mai asculți Galaxy? Dacă îți place postul, la ce mai asculți. Muzică bună și nu prea Galaxy are pe toate așa cum radiourile din țară le au, fie din origine, fie după orice gen. Nu contează că n-ai treabă cu politicul. Nu îmi pasă de acest lucru, mi am irosit timpul să enumăr FM-urile acestea.

Edited by WebSourceC, 24 April 2019 - 16:41.


#877
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Asculta omul ce vrea, chill. Eu nu-l prind in Prahova, dar daca ar lua o frecventa aici, as asculta macar de curiozitate. Si daca mi-ar placea, as asculta in continuare. Eventual as schimba canalul la buletinele de stiri, dar muzica e universala :D

#878
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

View Postpufonel, on 24 aprilie 2019 - 21:15, said:

Asculta omul ce vrea, chill. Eu nu-l prind in Prahova, dar daca ar lua o frecventa aici, as asculta macar de curiozitate. Si daca mi-ar placea, as asculta in continuare. Eventual as schimba canalul la buletinele de stiri, dar muzica e universala :D

Eventual da. Dacă dumneavoastră vă pasă de acest radio, mai bine vă las în compania lui G. Videle. Nu eu vreau să dau amănunte dacă și ceilalți îi pasă că sunt în favoarea unei rețele radio. Programe sunt altfel, buletinele de știri sunt citite de parcă se dau la și jumătate într-o oră, iar restu': progamele de la RFI România și celelate religioase. Eu nu prea îl ascult, cât despre muzică mai bine vezi-ți de treabă, adică de treburile tale.

Edited by WebSourceC, 25 April 2019 - 06:41.


#879
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
e pastele..sa fie impacare..plecaciune..iertare
e loc pentru toti
radio galaxy chiar ascult, nu stiu de ce, poate ca da muzica ""aia"' adica de mosnegi, sunt trecut, sunt domnu Geo

Edited by geo-videle, 25 April 2019 - 18:18.


#880
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019
D-le Videle, asta da paste! Ști ceva, eu nu îmi pot să dau seama de ce asculți Radio Galaxy? Ce asculti de la acest post? Care e muzica pe care preferi de pe Galaxy? Adică melodiile cele confuze, ba chiar pe bune: sunt de aceeași origine, fie că sunt altfel, fie că cel mai probabil sunt de altădată, fiindcă se mai dau și din 'vechime'. Asta iti spun pe suflet!

Edited by WebSourceC, 25 April 2019 - 18:32.


#881
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Conversatii intre Mosnegi .
Bine Galaxy asta nu este un radio axat doar pe un gen anume , am auzit tot soiu de genuri si piese.
Mai degraba este axat pe toate categoriile posibile de oameni , pentru propaganda...

#882
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

View PostCristy0007, on 26 aprilie 2019 - 01:46, said:

Conversatii intre Mosnegi .
Bine Galaxy asta nu este un radio axat doar pe un gen anume , am auzit tot soiu de genuri si piese.
Mai degraba este axat pe toate categoriile posibile de oameni , pentru propaganda...
Da, însă e greu de spus. Tot soiul de genuri și piese? nu imi vine sa cred lucrul ăsta. De fapt, sunt sortate pe diferite căi de genuri, muzică are ce da postul asta, însă nu prea sunt mai mult de 500-1200 single-uri pe zi. Mai mult de atat, stream-ul de pe net nu are niciun chef de publicitate specifica, spoturile pot probabil; deși frecventele pot da altfel de reclame pentru pauza de publicitate si diverse spoturi. Cat despre programe, mai bine spune-mi ca nu ti-am spus asta despre 'buletinele de stiri', inclusiv politice și alte emisiuni, mai ales pentru că cele specifice sunt aceeasi propaganda.

Edited by WebSourceC, 26 April 2019 - 08:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate