Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Anti Schumi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Alia

Alia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.08.2002
M-am uitat astazi la Formula 1 si am fost cu adevarat fericita. Nu neaparat pentru ca a castigat Kimi care, in paranteza fiind spus, este preferatul meu, ci pentru ca a castigat in sfarsit altcineva in afara de Scumi.

Pur si simplu il detest. Nu se mai intampla nimic interesant in Formula 1 din cauza lui si mai are si noroc cat incape.

Am deschis acest thread pentru ca toti cei pe care ii cunosc sunt fani Schummaher si as vrea sa stiu si eu daca mai sunt oameni normali pe lumea asta...

#2
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Lipsesc cu desavarsire.

#3
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004

Quote

Originally posted by Alia
Pur si simplu il detest. Nu se mai intampla nimic interesant in Formula 1 din cauza lui si mai are si noroc cat incape.


De ce sa il detesti? A declansat un razboi, a ucis oameni, vinde droguri?
Noroc sau nu...are la activ sapte titluri...
Atitudinea pe care o am pentru f1: INDIFERENTA....
Totusi am o mica slabiciune pentru :drac:...recunosc...

#4
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Orice ati zice, tot Schumi e liderul... :D

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
a castigat kimi ? damn.. daca stiam ca mai castiga si oricine in afara de schumacher ma uitam si eu..

#6
$peedy

$peedy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 30.07.2004
iara a castigat schumaher eu tin cu cei de la HONDA :D

#7
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Nu neg ca este bun ... dar daca este chiar asa bun ... de ce nu face ca Rossi la MotoGP ????

Toata lumea zicea ca Rossi castiga pt. ca are motocicleta buna la Repsol ... uite ca nu e asa, a plecat la Yamaha care nu mai castigase o cursa de cand lumea ... ca sa zica asa....

A demonstrat ca este bun ... asta s-a vazut si ieri. Cu toate ca are o motocicleta slaba a castigat detasat. Bine ... motocicleta nu e chiar slaba... dar nu se compara cu Honda sau Ducati. Cel putin la viteza de varf a fost al 14-lea.

De ce nu pleaca Michael S. la BAR de ex. sau la BMW sa castige si cu echipele astea? Le-ar inchide gura multora.

bye

#8
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
radeti voi, dar conform unui studiu interesul pentru formula 1 a scazut cu 25%. de ce? pentru ca nu se mai intampla nimic interesant. Din marele circ, forumla 1 a ajuns marea plictiseala. Daca lucrurile vor continua asa sunt convins ca in viitorul apropiat putin vor fi cei care vor urmarii cursele. In definitiv, trebuie sa fi un pic retardat sa te uiti la o cursa a carui deznodamant il stii cum mult inainte.

#9
alexandru_m

alexandru_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.05.2002
Nu cred ca este vina lui Schummaher ca F1 a devenit o competitie anosta. Daca el ar fi vinovatul, ar trebui sa vedem niste batalii acerbe in pluton, acolo, la 30 de secunde in urma, lucru care nu se intampla.

@Seven[BERE], de ce sa plece Schumi la alta echipa? Nu mai are de ce, nu mai are ce demonstra. A castigat titlul mondial cu Benetton in vreme ce favoritii la titlu aveau masini net superioare, a readus echipa Ferrari in marele circ si a propulsat-o pe primul loc.

#10
Circul

Circul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.09.2004
Formula 1 a incheiat demult perioda in care cei mai mari piloti erau cei ce faceau derapajele cele mai tari in curbe si terminau pe locul 3. Epoca pilotilor care faceau spectacol si pierdeau cursa a trecut demult. Acum un pilot orict ar fi de spectaculos, daca distruge masina, doar ca vrea el sa se dea mare, pierde creditul constructorului. De aceea este echipa facuta din constructor si pilot, iar masinile sunt "custom made"

Kimi l-a batut pe Scumi pe circuit. Asta e ceea ce vede profanul. In realitate,
Scumi a dovedit iar ca este un mare campion, ca inainte de a actiona gindeste. Locul 2 ii era suficient sa devina Campion ? Era ! Atunci asta a a obtinut.

Ce cistiga daca forta sa-l depaseasca pe Kimi ? Putin, eventual un nou record de GP-uri cstigate si o lava de venin de la impotentzii intelectuali din toata lumea suparatzi ca cel mai bun invinge.

Ce risca ? O mica fortare inutila ii putea periclita scopul esential - Al saptelea titlu de campion. Ori el avea un "target" si nu ceva de demonstrat.

Tot pe acest site am vazut unii care se bucurau ca Montoya l-a impiedicat pe Scumacher sa cistige la Monaco prin distrugerea masinii. Atita s-a priceput si el sa faca, daca mai mult n-a putut ... . Culmea e ca si in acest context Montoya e mare speranta iubita si Scumi e monstrul denigrat. E ca si la golul lui Maradona cu mina - nu conteaza inselaciunea daca ai obtinut rezultatul. Or sportul nu e asta, iar Schumi & Ferrari sunt dovada vie.

Nu sunt fan neconditionat Scumi, dar cred ca valorea trebuie recunoscuta, indiferent ca iti convine sau nu. Iar el e o valoare, chiar daca multi nu vor sa vada asta.

Marii campioni se deosbesc de ceilalti caci au mereu in fatza "the big picture"

Circu'

PS - Inchei cu o recomandare pe care am facut-o si altora de pe acest site ce sunt suparati ca Scumi invinge mereu - Va recomand sa vedeti filmul ROLLERBALL (cel vechi, cu James Caan).

La revedere

#11
TheBorg

TheBorg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 22.10.2002

Seven[BERE], on Sep 6 2004, 09:53, said:

De ce nu pleaca Michael S. la BAR de ex. sau la BMW sa castige si cu echipele astea? Le-ar inchide gura multora.
bye

<{POST_SNAPBACK}>

Si in plus omul ala nu se plictiseste castigand curse pe banda rulanta? Eu personal m-as plictisi. Uitati-va la Schwarzenegger, a avut succes in sport a trecut la actorie, a avut succes acolo a trecut la politica. Intr-adevar Schumacher este bun, merita sa castige, etc. Dar a devenit mult prea plictisitor si enervant.

Si da, se poate spune ca el nu mai are nimic de demonstarat in F1, de ce sa treaca la alta echipa (poate la alt sport). In schimb Ferrari ar mai avea ceva de demonstrat. Nu este 100% clar daca ar fi in stare sa castige un campionat fara Schumacher, sau mai rau cu Schumacher la competitie. Asa ca speranta mea e Ferrari. Poate il gonesc la alta echipa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate