Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

antigua residence corbeanca

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

View PostGEO10, on Mar 27 2008, 15:51, said:

Salut Shampy,

Poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre cine se ocupa de proiect te rog ca sunt interesat.
O persoana de contact, nr de tel, adresa de mail ceva. Mersi.

ti-am dat pm!
vad ca linkul cu info de contact nu mai merge... sunati la Regatta:  - sau intrati la ei pe site http://www.regatta.ro/contact.php

#38
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
s-a turnat planseul peste et 1 si la corpul C... din pacate n-am avut cu ce poza... cand mai trec pe acolo, va mai aduc poze. si la corpurile A si B s-a avansat cu ziditul destul de serios

#39
issa_bella_1984

issa_bella_1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.08.2006

View Postshpampy, on Apr 7 2008, 13:35, said:

s-a turnat planseul peste et 1 si la corpul C... din pacate n-am avut cu ce poza... cand mai trec pe acolo, va mai aduc poze. si la corpurile A si B s-a avansat cu ziditul destul de serios


din cate am vazu

#40
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
azi am intrat pentru prima oara intre peretii viitoarei mele case si sunt foarte incantat  :) . desigur ca nu sunt gata compartimentarile interioare, n-am geamuri, usi, tencuiala, finisaje etc... dar parca m-as muta de acum. sunt foarte multumit de ritmul lucrarilor de pana acum/ daca o sa o tina asa in continuare sigur va fi gata la timp.

#41
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
ridicara toate etajele?

#42
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

View Postturbo trabannt, on Apr 23 2008, 12:17, said:

ridicara toate etajele?

la corpurile a si b le ridicara si le si zidira...
la c turnara planseul peste et 1 si zidira parterul
zidariile sunt facute si intre apartamente. decamdata nu e gata compartimentarea interioara a apartamentelor.

#43
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
poze din 5 mai 2008 - am cerut voie si am putut intra in blocuri. aproape au terminat de executat zidariile interioare la corpurile A si B - parter, et1, et2. Etajul 3 - adica cate un penthouse pentru fiecare corp nu este inca gata. La corpul C, este gata zidirea parterului, inclusiv interior. planseul era deja turnat peste et. 1.. am obeservat ca s-au mai ridicat armaturile pentru et2. Daca se lucreaza in acelasi ritm ca pana acum, nu vad de ce nu ar fi gata la rosu undeva in iulie-august... atasez pozele:

Attached File  DSC05197.JPG   55.79K   45 downloads Attached File  DSC05198.JPG   75.04K   54 downloads Attached File  DSC05199.JPG   57.96K   36 downloads Attached File  DSC05200.JPG   57.58K   52 downloads

#44
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
am mai trecut pe acolo astazi. La corpurile A si B s-au apucat de zidit etajul 3 (ultimul) si de lipit izolatia interioara. La corpul C pregateau cofrajul pentru planseul peste et.2

am si foto:
Asta e de ansamblu:
Attached File  DSC05237.JPG   51.83K   47 downloads

asta e de la mine din apartament:Attached File  DSC05232.JPG   47.3K   75 downloads

#45
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
n-am mai postat de ceva vreme aici... am fost foarte ocupat..
am mai trecut pe la viitoarea mea locuinta si lucrurile sunt foarte ok.. blocurile sunt finisate pe afara, o parte din apartamente sunt si pe interior gata... din pacate, al meu a fost lasat mai la urma (fiind in corpul C), dar o sa le prinda din urma pe celelalte... deocamdata am pereti interiori, tevaraia si electricele trase si mai am si usa la intrare.. de saptamana viitoare cred ca vin si termopanele.

cu putina bafta, s-ar putea sa fie primul ansamblu predat la timp. am oarece emotii, ca si dezvoltatorul in privinta racordarii blocului la utilitati. el spune ca a facut cererea la electrica si la gaze inca din iunie si ca pana acum nu a primit o solutie.

in rest, totul e ok... sunt foarte multumit. am facut mici modificari la asezarea peretilor, am mutat bucataria (deschisa) in alt loc si am cerut si cada de colt in baie... pana acum n-au comentat la nimic din ce am cerut... daca totul merge asa pana la capat, recomand cu caldura pentru eventualele viitoare proiecte


mi-am gasit chiar si un vecin aici pe forum, la o casa de langa blocuri.

Edited by shpampy, 07 November 2008 - 08:42.


#46
misterr

misterr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.06.2006
Cum mai sta treaba cu acest complex ?

#47
Blogdebucurestean

Blogdebucurestean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.04.2009
Cum sa stea treaba... Lux de lux, ca maine sunt gata piscinele si te vei bronza pe marginea lor, mangaiat de briza din Antigua!
Proiectul e inghetat, nu vad pe nimeni sa lucreze, anul asta ma indoiesc ca vor preda macar un singur apartament!

#48
TzeapaAntiguaResidence

TzeapaAntiguaResidence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.05.2009
Buna,

Si eu sunt un viitor locuitor al complexului si data de predare pentru apartamentul meu a fost 31.12 2008 si pana acum nici macar jumatate nu sunt terminate. Deja m-am gandit sa actionez in instanta impotriva acestora pentru pana la urma am impresia ca eu, alaturi de ceilalti care au semnat antecontractele de vanzare-cumparare ne-am luat o mare teapa.
Acum cei ce il construiesc vor da vina pe criza financiara pentru lipsa de fonduri, pentru ca nimic nu este gata nici la 5 luni de la data de predare confom contractului, contractul meu cel putin.
Sunt curios cati mai sunt asa patiti ca mine si daca ei stau cu mainile in san si asteapta ziua cand se va termina complexul?

Tzeapa Antigua Residence

#49
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005

View PostTzeapaAntiguaResidence, on 22nd May 2009, 13:48, said:

Buna,

Si eu sunt un viitor locuitor al complexului si data de predare pentru apartamentul meu a fost 31.12 2008 si pana acum nici macar jumatate nu sunt terminate. Deja m-am gandit sa actionez in instanta impotriva acestora pentru pana la urma am impresia ca eu, alaturi de ceilalti care au semnat antecontractele de vanzare-cumparare ne-am luat o mare teapa.
Acum cei ce il construiesc vor da vina pe criza financiara pentru lipsa de fonduri, pentru ca nimic nu este gata nici la 5 luni de la data de predare confom contractului, contractul meu cel putin.
Sunt curios cati mai sunt asa patiti ca mine si daca ei stau cu mainile in san si asteapta ziua cand se va termina complexul?


pana la urma ne mutaram. cine esti si unde stai ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate