Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

LG KG290

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#37
dan_1072

dan_1072

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.01.2007
Cum se comporta bateria? Tine o zi jumate, cum a spus cineva mai inainte ? Poate arunci o privire in manual daca scrie cumva cat e SAR-ul. M-ar interesa daca e mai mare de 0,5.
Si despre radio daca poti sa ne spui cate ceva, daca merge bine, cum se aude etc.

#38
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
radioul e bestial. se aude super si nu-i trebuie casti ca sa mearga, ca la toate telefoanele. are antena interna. bateria tine mai mult de o zi jumate, l-am butonat eu ore in sir si mergea in continuare. nu e al meu si nu stiu cat tine, dar o sa intreb. de SAR tot nu stiu dar am un feeling ca e peste 0,7.

#39
gica0

gica0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 03.07.2007
In carticica zice: "cea mai ridicata valoare SAR  pt. acest dispozitiv, testata pt. utilizarea la ureche este 0,993 w/kg  si 0,543 cand este purtat pe corp ;  limita SAR pt. dispozitive utilizate de public este de 2,0 w/kg". In rest, cat dai atat ai,  camera e praf, bateria tine max. o zi jumate, poate doua daca il tii in vitrina. Il am de cateva zile  si imi pare rau, mai puneam ceva si mai bine luam altceva. Totusi placut impresionat de touch, merge mai bine ca la altele si pot spune ca m-am jucat cu multe ; macar atat.

#40
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
de ce e praf camera? l-ai setat pe 2MPx? ca din fabricatie vine pe 680/420 sau ceva de genul, mi-a luat ceva timp pana l-am setat la rezolutia maxima. si cum te tine bateria o zi jumate? in ce conditii? l-ai incarcat complet ?
iar la banii astia, nu cred ca am vrea un i-phone... de fapt am vrea, dar in visele noastre...

#41
gica0

gica0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 03.07.2007

View PostRebox, on 13th September 2010, 20:43, said:

de ce e praf camera? l-ai setat pe 2MPx? ca din fabricatie vine pe 680/420 sau ceva de genul, mi-a luat ceva timp pana l-am setat la rezolutia maxima. si cum te tine bateria o zi jumate? in ce conditii? l-ai incarcat complet ?
iar la banii astia, nu cred ca am vrea un i-phone... de fapt am vrea, dar in visele noastre...
Da sefu', il stiu (aproape) pe de rost, nu cred ca mai are surprize pentru mine. Nu ne certam, nu comentam gusturile, dar eu sustin ceea ce am zis mai sus. Stima.

#42
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
nu ne certam, intrebam doar. ce neajunsuri i-ai mai gasit, ca ma bate gandul sa-mi iau si eu. de baterie mi-e teama, in rest pare ok. nu-l compara cu telefoane de la 500 ron in sus cu abonamente pe 2 ani... ci daca merita asa cum e la oferta de la voda.
stima.

#43
dan_1072

dan_1072

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.01.2007
@gica0
Multumesc pt informatii. Legat de baterie, poate o sa tina mai mult dupa cateva cicluri de incarcare-descarcare.

#44
alex_ionut

alex_ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2010

View Postdan_1072, on 14th September 2010, 09:07, said:

@gica0
Multumesc pt informatii. Legat de baterie, poate o sa tina mai mult dupa cateva cicluri de incarcare-descarcare.
Salut, am acest telefon de vreo 2-3 saptamani.La inceput bateria tinea o zi si ceva, dar folosit intens(radio, muzica, butonare la greu), apoi s-a intamplat un "miracol" :), bateria a inceput sa tinda spre o saptamana, utilizare medie(muzica, transfer bluetooth,  butonat, luminozitate 40%, vorbit vreo 15-20 minute/zi).
Ce mi-a placut a fost incarcatorul acela multifunctional, pot spune.
Ecranul merge bine spre foarte bine(fiind rezistiv) comparat cu KP500-le.
Marile neajunsuri  sunt lipsa 3G-ului si a accelerometului, in rest sunt multumit la banii dati.
Intrebare pentru posesori:Ati incercat sa-i faceti update la soft?

#45
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
da, i-am facut eu. totul a decurs bine, insa nu vad nicio diferenta... e telefonul surorii mele si ma gandesc daca sa-mi iau si eu sau nu. ma cam enerveaza ecranul tactil ca ori se apasa aiurea uneori, ori nu ia comanda alteori. butoanele clasice sunt sfinte...

Edited by Rebox, 15 September 2010 - 19:37.


#46
alex_ionut

alex_ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2010

View PostRebox, on 15th September 2010, 20:36, said:

da, i-am facut eu. totul a decurs bine, insa nu vad nicio diferenta... e telefonul surorii mele si ma gandesc daca sa-mi iau si eu sau nu. ma cam enerveaza ecranul tactil ca ori se apasa aiurea uneori, ori nu ia comanda alteori. butoanele clasice sunt sfinte...
Ai incercat o calibrare tactila?La mine a fost o oarecare diferenta...Imi poti spune ce versiune fimware ai acum?
Multumesc.

#47
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
GS290AT_V10d

am facut si calibrarea. tot asa... cat te tine bateria ? ca si asta ar fi o problema pt care stau in dubii...

#48
alex_ionut

alex_ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2010
OK, multumesc.
Am spus mai sus...vreo saptamana, dar nu il utilizez prea mult: un pic muzica, apeluri, luminozitate scazuta...poate am avut si putin noroc cu bateria...dar cred ca ar tine si 2 zile utilizat intens.Dar cum pt mine bateria nu prea conteaza...Isi face treaba..

#49
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
astazi merg sa imi cumpar si eu unul la abonament. la pretul care il dau pe el e bine. oricum e mai bun decat corby pe care am dat tot 160 lei.

#50
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
vezi ca s-au ieftinit, sunt 123 lei parca...  :angry:  nu puteam sa mai astept si eu cateva zile....

#51
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
eu am fost ieri la vodafone si la abonament de 3/5/7 euro e 166 lei :|

#52
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
am fost la 2 dealeri vodafone si la amandoi s-au ieftinit la 3 zile dupa ce l-am luat eu. e 123 ron acum fara de 165 cat am dat pe el. am fost inclusiv la dealerul de unde l-am luat si era si acolo mai ieftin.... acum nus ce sa zic...

#53
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
am dat 123 pe el. nu au fost informati dealerii. cand au facut chitanta au vazut ca e la reducere. numai bine am avut bani si de o husa. nu imi plac castile de la el, par de proasta calitate.

#54
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
la telefonul asta exista teme? care sa le instalez separat. jocuri nu ma intereseaza. problema e ca nu are accelerometru, sau trebuie activat de undeva?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate