Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

job pt minori

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
iti spun eu ceva atractiv,ospatar/ajutor de ospatar,te platesc pe noapte si te cheama ei la diferite organizari(nunti,botez,banchete,majorate,etc)

#20
afonul

afonul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.06.2008

 mianna, on Jun 14 2008, 16:03, said:

dragule, ce-s fluturasii stiu, mersi. io de fluturase intrebam. :) e drept, uitasem disclaimerul cu "ironie" :D
fluturasele sunt niste hartii care le primesti cand stai la semafor sau in cutia postala. sunt sinonime.

#21
selumaior

selumaior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.07.2008
Cred ca asta este una dintre "marile probleme" ale adolescentilor, si anume "cum sa castig eu bani, fara prea mult chin". Si eu am tot 16 ani, si bineinteles ca mi-ar trebui ceva de cheltuiala. Se gasesc astfel de Job-uri, dar destul de greu.Eu m-am interesat la sfarsitul scolii, si am reusit sa ma "angajez" la un ziar local, si sa car de la 6 la 8 dimineata ziare la abonati (Cu un scooter merge foarte repede). Castig in jur de 350 de Ron pe luna. Eu cred ca este un inceput bun.

#22
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 ilovebutterflies, on Jan 4 2008, 03:12, said:

cum as putea face bani daca nu is majora? am 16 ani si mai fac din cand in cand promotii insa imi pierd prea mult timpu cu ele si nici nu castig cine stie ce bani..
cunoasteti alte metode POSIBILE de a face bani? in afara de prostitutie :coolspeak:

omg!  :w00t:
uite la ce se gandeste minora.

nu e asa rau fara bani... :console: o sa te obisnuiesti...

#23
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007

 Pollux, on Jul 25 2008, 10:25, said:

omg!  :w00t:
uite la ce se gandeste minora.

nu e asa rau fara bani... :console: o sa te obisnuiesti...
taci acolo tu! las-o pe minoră să facă bani. ce-ai cu ea?

Încearcă la Betty Ice. Mi se pare drăguț să vinzi înghețată. E un job pentru fetișcane.  :rolleyes:

#24
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Eu sunt angajat KFC Plaza :)
800 ron "in mana"
6 h 30 min / zi ( 6 h lucru, pauza de masa 20 de min + 2 x pauza de 5 min )
20 zile / luna

#25
selumaior

selumaior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.07.2008

 razor1911, on Jul 26 2008, 18:58, said:

Eu sunt angajat KFC Plaza :)
800 ron "in mana"
6 h 30 min / zi ( 6 h lucru, pauza de masa 20 de min + 2 x pauza de 5 min )
20 zile / luna

Cati ani ai? Esti angajat numai pe periada verii? Ai carte de munca?

#26
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Vindeti-va virginitatea ( daca o mai aveti ) ca am auzit ca se ia intre 5000-6000 de euro. Desigur vb cu fetele.

#27
_NiCKo_

_NiCKo_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2008

 keeekeeess, on Aug 10 2008, 19:54, said:

Vindeti-va virginitatea ( daca o mai aveti ) ca am auzit ca se ia intre 5000-6000 de euro. Desigur vb cu fetele.
Te-ai trezit cam glumeț azi dimineață. Eventual cu chef de strans posturi.
Nu-i așa?

On: De la 16 ani se poate lucra cu acceptul părinților. Orice vă permite timpul în așa fel încât să vă puteți ține și de școală.

Edited by _NiCKo_, 10 August 2008 - 19:06.


#28
LuciaN_13

LuciaN_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.08.2008
La mine in oras e cam la moda sa fii chelneritain terase sau localuri ... dar mie, unul, nu-mi prea place asta, adica mi se pare cea mai josnica meserie pentru o fata ... baietii adesea le curteaza, le ating, fac glume pe seama lor si alte lucruri de genul ... sa nu mai spun ca le mai si asteapta cand termina programul

#29
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Inafara de cele enumerate mai sus ar mai fi : sa iei legatura cu o firma de curatenie sa ajuti - anumite activitati sunt permise si minorilor cu acordul parintilor , si nici o grije ca vor respecta legea cu privire la efortul fizic diferentiat pe sexe pentru ca in momentul in care faci o reclamatie ii arde de nu se vad . Sa iei legatura cu firme de constructii civile - au nevoie pentru vopsitorii la lemnarie si spalat geamuri , faianta . Cu mari centre de desfacere flori , legume , fructe - ajutor la ambalarea produselor . In toate situatiile enumerate de mine cistigul material este mult mai mare dar si efortul fizic este mai mare raportat la cel de a impartii fluturasi . Eu , de exemplu in timpul scoli si mai tirziu la facultate am lucrat asa: vulcanizare auto , reparatii acumulatoare auto , constructii - director pe roaba , ajutor ospatar inclusiv pe litoral , sifonarie , cam asta puteai face inainte de "90 . Bafta!

Edited by Neohori, 26 August 2008 - 19:02.


#30
dragosul

dragosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 28.03.2002
e cam greu cu cartea de munca pentru angajator cu tot cu acordul parintilor ... + riscant cand parintele nu mai ii de acord

#31
Dj_Andrew

Dj_Andrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 23.09.2005
am dezgropat topicul asta, insa nu puteam sa ma abtin

eu de pe la 13-14 ani am inceput cu depanari calculatoare (in special software...pe parcurs m-am specializat si pe hardware)...poti sa umplii si cartuse de imprimanta...mai un photoshop, mai un site web...
poti sa te apuci sa dai comanda de pe ebay si sa ceri comision.

pune-ti-va putin mintea la contributie. chiar nu e nevoie sa faci munca foarte bruta la 16 ani, pentru a castiga niste bani.
daca aveti despre ce sa scrieti, puteti face si un blog si sa vindeti publicitate. sunt atatea si atatea variante :)
mai cunosc niste tipe care se apucasera sa faca cercei, si aveau mare succes.

(acum am 17 ani jumate si am ajuns sa cam fie independent financiar fata de parinti...deci, se poate)

#32
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Ai dreptate , se poate . Stiu pe cineva care are 13 ani acum , tot pe IT "lucreaza" si el . Si se descruca excelent . :D

Edited by ady_chesnoiu, 04 January 2009 - 12:15.


#33
cata_csm

cata_csm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 07.09.2007
Eu am lucrat vara trecuta la un sit arheologic. De la 8 dimineata pana la 15, era munca fizica, dadeai cu lopata, carai pamant cu roaba, insa nu era foarte greu, mai ales ca din 8 ore lucrai doar 3-4, restu trageai chiulu'. Ceea ce era convenabil a fost ca nu era obligatoriu sa mergi in fiecare zi, plata se face la sfarsitul lunii in functie de cate zile ai fost (40 RON/zi).

#34
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
La mine in clasa sunt vreo 2elevi   care si-au luat un "job" pe timpul verii.Intrebarea mea e...unde gasesti pe cineva dispus sa te angajeze la 15(pe vremea aia 14) ani?ca as vrea si eu un job pe timpul vacantei.

Edited by AlexaF, 27 January 2009 - 18:36.


#35
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Incearca sa depui cv-uri pe site-uri de cumparatori sub acoperire. Se castiga bine pentru un minor, dar nu sunt constante. Sondajele sunt mai dese si s-a mai obisnuit si lumea cu ele.

#36
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008

 noha_1508, on Jan 27 2009, 21:38, said:

Incearca sa depui cv-uri pe site-uri de cumparatori sub acoperire.
:huh:  adica???

Edited by kitty2008, 27 January 2009 - 22:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate