Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Internet Baking Gratuit

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
ddp

ddp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.05.2007
Care sunt bancile din Romania care ofera Internet Baking gratuit? fara taxa de intretinere si alte comisioane.
(stiu de Librabank.. dar ma intereseaza  o banca mai mare, extinsa in toate regiunile din Romania)

Astept raspunsuri  :D

#2
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006

View Postddp, on Dec 19 2007, 06:00, said:

Care sunt bancile din Romania care ofera Internet Baking gratuit? fara taxa de intretinere si alte comisioane.
(stiu de Librabank.. dar ma intereseaza  o banca mai mare, extinsa in toate regiunile din Romania)

Astept raspunsuri  :D

Taxa de intretinere si comisioane pt. Internet Banking sau contul curent ? Ca daca te refereai la cont, sunt cam putine banci.

Banca Transilvania.(inclusiv administrarea contului si a cardului atasat, -daca scoti si card- este 0).
ING (IB-ul este gratis, costa insa card-ul, admin. cont, nu stiu exact cat - nu f. mult).


Eu am ales ING, chiar daca costa ceva, ai avantajul ca nu completezi formulare de depunere in cont, nu stai la cozi, rezolvi totul la bancomat. Meniul IB si extrasele de cont sunt f. intuitive.
BT - nu imi place deloc aplicatia lor de IB, plus ca au avut ceva probleme cateva luni la platile online care faceau verificarea automat a CVV2, si cazul paypal. Acum inteleg ca nu mai sunt probleme insa am ramas pe ING intre timp.

#3
peacemaker

peacemaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2006
la raiffeisen e 1€ pe luna internet bankingul care nu mi se pare mult, gratis din pacate nu stiu pe unde au

#4
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006

View Postsaxx, on Dec 19 2007, 09:34, said:

ING (IB-ul este gratis, costa insa card-ul, admin. cont, nu stiu exact cat - nu f. mult).

La ING serviciul se numeste Home'Bank si are o taxa de intretinere lunara in valoare de 3 RON ... deci e aproape, dar nu chiar gratis :D.

#5
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006
Cel mai mic tarif il are Banca Transilvania, 2.5 RON/luna. De asemenea, BT are comisioane f bune pt cardurile Visa Classic atasate unui cont (0 la tot, mai putin la retragerea de la bancomatele altor banci), deci si asta ar fi un avantaj in plus.
Nu cred ca exista banca ce sa ofere Internet Banking gratuit si sa nu aiba nici alte comisioane.

#6
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostLuvRaluK, on Dec 19 2007, 09:55, said:

La ING serviciul se numeste Home'Bank si are o taxa de intretinere lunara in valoare de 3 RON ... deci e aproape, dar nu chiar gratis :D.

In completare pot sa zic eu ca am un Visa Electron ce are activat si Home Bank-ul (adica pot face orice plata si pe internet) si intradevar platesc 30.000 lei vechi /luna administrare cont, comisionul intre diferite tranzactii de la aceasi banca este zero iar pt tranzactii cu alte banci ma ajunge 20.000 lei vechi per tranzactie. Pt mine personal este convenabil pt ca pot plati de acasa din fata calculatorului telefonul mobil, cablul tv, curentul, gazul etc ... cam toate utilitatile fara nici un comision deoarece majoritatea au si cate un cont la ING.

Edited by frioan, 19 December 2007 - 11:08.


#7
ddp

ddp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.05.2007

View Postammon06, on Dec 19 2007, 10:47, said:

Cel mai mic tarif il are Banca Transilvania, 2.5 RON/luna. De asemenea, BT are comisioane f bune pt cardurile Visa Classic atasate unui cont (0 la tot, mai putin la retragerea de la bancomatele altor banci), deci si asta ar fi un avantaj in plus.
Nu cred ca exista banca ce sa ofere Internet Banking gratuit si sa nu aiba nici alte comisioane.

si daca cineva iti depunde niste bani in cont poti vedea in online numele persoanei care a depus banii? daca nu are BT atunci ce banca are acest lucru? De exemplu la Librabank daca imi pune cineva bani in cont nu-mi arata numele persoanei care pune banii ci doar suma totala pe care o am in cont

#8
TrippLex

TrippLex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.08.2007
bcr ofera IB gratuit dar ... whatta hell.. pe 31oct2007 am semnat o cerere si  o conventie de acces la IB ,am primit
un dispozitiv DigiPASS (vasko token) , mi-au spus ca-mi trimit prin posta informatiile de autentificare , ... a trecut o saptamana,doua , trei , o luna ,ii sun sa vad ce se intampla ,mi-au spus ca se lucreaza la sistem si sa astept plicul, in curand se implinesc 2 luni si nimic,nadda,canci plic :death:

Edited by TrippLex, 20 December 2007 - 17:31.


#9
ddp

ddp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.05.2007

View PostTrippLex, on Dec 20 2007, 17:31, said:

bcr ofera IB gratuit dar ... whatta hell.. pe 31oct2007 am semnat o cerere si  o conventie de acces la IB ,am primit
un dispozitiv DigiPASS (vasko token) , mi-au spus ca-mi trimit prin posta informatiile de autentificare , ... a trecut o saptamana,doua , trei , o luna ,ii sun sa vad ce se intampla ,mi-au spus ca se lucreaza la sistem si sa astept plicul, in curand se implinesc 2 luni si nimic,nadda,canci plic :death:

ai si card atasat la cont? sa plateste vre-un comision pentru administrare de card si etc.. ?

#10
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006

View Postddp, on Dec 20 2007, 17:08, said:

si daca cineva iti depunde niste bani in cont poti vedea in online numele persoanei care a depus banii? daca nu are BT atunci ce banca are acest lucru? De exemplu la Librabank daca imi pune cineva bani in cont nu-mi arata numele persoanei care pune banii ci doar suma totala pe care o am in cont
Da, iti arata si persoana care ti-a depus. Acum nu stiu exact in ce situatie sau daca trebuie sa faca ceva anume cel care depunde.. dar arata.

#11
TrippLex

TrippLex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.08.2007

View Postddp, on Dec 20 2007, 22:33, said:

ai si card atasat la cont? sa plateste vre-un comision pentru administrare de card si etc.. ?

Visa Electron , comision admin card 1,7 ron/luna , comision IB zero.

#12
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Bancpost din decembrie luna asta are gratuit IB-ul pentru persoane fizice..

#13
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Banca Carpatica are IB gratuit pentru persoane juridice si comisioanele prin IB sunt reduse fata de ghiseu. Eu am trecut de la Banc Post la Transilvania si apoi la Carpatica pentru ca fiecare era mai avantajoasa decat cealalta.

#14
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

View PostTrippLex, on Dec 20 2007, 17:31, said:

bcr ofera IB gratuit dar ... whatta hell.. pe 31oct2007 am semnat o cerere si  o conventie de acces la IB ,am primit
un dispozitiv DigiPASS (vasko token) , mi-au spus ca-mi trimit prin posta informatiile de autentificare , ... a trecut o saptamana,doua , trei , o luna ,ii sun sa vad ce se intampla ,mi-au spus ca se lucreaza la sistem si sa astept plicul, in curand se implinesc 2 luni si nimic,nadda,canci plic :death:

Ai ceva vești? Ai primit plicul? Ai dat drumul la e-BCR?

#15
Mycro

Mycro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 10.12.2002
TrippLex... Macar ti-au mai zis ceva?

Eu am facut cerere pt Visa Electron la ei, pe 12nov07. M-au sunat sa-l ridic la 3zile. Cand l-am ridicat, am intrebat si de e-BCR si am ramas placut surprins cand am semnat actele si am primit token-ul la 10min dupa intrebare :)

Dar era prea frumos sa mearga ceva la BCR...de atunci tot astept plicul ala nenorocit (daca ma duceam pe jos dupa el pana in buc ma si intorceam pana acum :curse: ) Saptamana asta s-a lasat cu scandal la sucursala unde am semnat actele, dar toti, inclusiv directorul si-au cerut scuze, dar n-au cum sa ma ajute pt ca "sistemul nu este gata" si "avem clienti care asteapta din septembrie activarea"  :eek:  Inteleg ca e gratuit serviciul, ca nu se cere garantie pt token dar totusi.... :raygun:

#16
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Nimeni? Nimic? Nici o experiență?

#17
alex.bumbacea

alex.bumbacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 01.03.2007

View Posteddingro, on Jan 29 2008, 14:15, said:

Nimeni? Nimic? Nici o experiență?
HVB(Unicredit Tiriac)
Comision anual normal: 35ron
Comision IB: 0(Initial ti se cer 20euro, garantie pentru token)
Trazactii intrabacare(HVB to HVB) prin IB: comision 0, iar interbancare 2,5 lei, nu percepe comision de intrare
Ideea ca asta e un pachet cu un card visa electron inclus si nu merge la plati pe internet, insa serviciul de IB e f bun. Daca eu transfer acum catre un cont de-al tau din hvb, tu o sa vezi banii in cont(cu data de procesare: maine).
Btw. activare in 48 de ore, iti da usernameul si tokenul atunci cand deschizi contul curent/de card.

@mycro: Pentru mine nu e gratis. Ca eu am vrut ebcr la un cont euro26 si nu au vrut sa-mi deschida. Asa ca am facut un pachet din ala de la ei de 3 ron/luna :|

Offtopic @eddingro:Tu esti ruda cu ala de jos? Attached File  prt_scr.JPG   19.25K   52 downloads

Edited by alex.bumbacea, 29 January 2008 - 15:16.


#18
}}Lucas{{

}}Lucas{{

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.03.2006
Sal prieteni ,, sunt nou in e-BCR si nu reusesc nici macar sa ma loghez pe site ,, cine imi poate spune cum se procedeaza ?? ce cod se baga in token ,, de unde il iei ,, etc !!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate