Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

România - Televiziunea terestră

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14842 replies to this topic

#3421
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Postmolinaro02, on 19 iunie 2015 - 14:46, said:

Arad Siria TVR 1 UIF 51

In plus!

Edited by RMC Info, 19 June 2015 - 14:48.


#3422
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Au ramas in tara asta numai incompetenti Posted Image

Edited by marsel90, 19 June 2015 - 15:02.


#3423
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
In Galati mai este si "Turnul Televiziunii" (inaltime 110 m) de unde s-ar putea transmite semnal puternic!
P.S.Acopera lejer județele Galati,Brăila,Tulcea.Posibil si județele Vrancea,Buzău si Constanta.

Edited by mediasettv, 19 June 2015 - 15:14.


#3424
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
deci pt toti (inclusiv eu ) cei care aveau mari asteptari pentru anul acesta,trebuie sa ne luam gandul !

deci ramane cum am stabilit,in tara asta s-au obisnuit pe 2 viteze,incet si foarte incet! din informatiile care mi-au venit, pana la sfarsitul anului vom ramane cu emitatoare DVB-T2 active Bucuresti Cluj, care emit deja, plus Timisoara,Iasi si posibil Costila (ei stiu cand pana la finele anului)  !!! restul tarii sa astepte 2016 !

#3425
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
Daca 4-5 sate ar face Rascoala ca la 1907, pentru analog switch-off, sa vezi cum ar aproba Ponta banii pentru echipamente DVB - T2, si in plus , am vedea camioanele armatei romane, impartind decodoare moca prin sate.

#3426
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,492
  • Înscris: 12.07.2010
Din câte ştiu, bulgarii au vrut să asigure decodoare gratuit (400 000 buc.) pentru familiile cu posibilităţi reduse dar nu le-a dat voie UE.
Deci, probabil nici lui Ponta...

#3427
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,528
  • Înscris: 02.09.2006
Pe la noi deja au iesit oameni in strada si se contreaza cu jandarmii pe chestia ca s-a oprit emisia terestra de care oricum nu avea nimeni nevoie. Desigur in afara de cei care iau 3-4 sute de milioane de euro pe an pentru asta!

#3428
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014

View Posttytysor, on 19 iunie 2015 - 15:24, said:

Pe la noi deja au iesit oameni in strada si se contreaza cu jandarmii pe chestia ca s-a oprit emisia terestra de care oricum nu avea nimeni nevoie. Desigur in afara de cei care iau 3-4 sute de milioane de euro pe an pentru asta!

in analogic,normal ca nu avea si nu mai are nimeni nevoie de ea ! dar probabil ca eu sunt unul din visatorii acestei tari, care spera sa prinda ziua in care va putea urmarii prin DVB-T2 Pay Tv, sa zicem un Digi Sport HD, un Dolce Sport  HD, pachetul HBO in HD.. s.a.m.d..

#3429
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
In Bucuresti a incercat cineva sa prinda analogic pe C6 si nu se prinde cu o antena de camera. Trebuie orientata mai spre nord?

#3430
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,662
  • Înscris: 07.02.2003
Se prinde usor in zona mea cu o sarma. Deci cautati sa aveti vedere spre munti. Oricum e mai bine sa faceti trecerea la digital.

Edited by andreic, 19 June 2015 - 15:58.


#3431
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,528
  • Înscris: 02.09.2006

View PostFly_85, on 19 iunie 2015 - 15:42, said:

in analogic,normal ca nu avea si nu mai are nimeni nevoie de ea ! dar probabil ca eu sunt unul din visatorii acestei tari, care spera sa prinda ziua in care va putea urmarii prin DVB-T2 Pay Tv, sa zicem un Digi Sport HD, un Dolce Sport  HD, pachetul HBO in HD.. s.a.m.d..

Eu fac parte dintre visatorii care spera sa nu ajunga iar sa incep sa gaurim acoperisurile si incepem iar cu antene si cabluri pe bloc. A costat citeva miliarde acoperisul blocului si tare mi-e ca nu va dori nimeni sa-l facem svaiter!

#3432
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Cum s-a întâmplat acu' vreo 11 ani cand a inceput in forța DVB-Tul prin alte tari si cand am inceput si noi discuțiile aici pe forum mi-aduc aminte despre HD in mpeg4.

Mai întâi s-a luat decizia despre ce standard sa fie adoptat. Pe atunci era DVB-T1 in mpeg2/mpeg4.
Apoi s-a făcut un plan bine pus la punct cu fiecare instalare de nou emițător si data la care intra in emisie.
Apoi a inceput o campanie de informare a populației care a durat pana la switch-off.
In paralel echivalentul CNA-ului a scos la concurs 18 - 25  de licente cu obligativitate de gratuitate la receptie pentru a fi acordate.
Pachetul gratuit continea pe lângă canalele generaliste publice si private SD-HD, unul de muzica, unul de desene animate, doua de stiri și unul de sport.
Lansare etapizata a DVB-T de-a lungul a un an si jumătate urmată de 5 ani de simulcast.
Interzicerea comercializarii de televizoare care nu sunt prevăzute cu standardele adoptate.
La final switch-offul analogicului.

Edited by RMC Info, 19 June 2015 - 16:21.


#3433
criss06

criss06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 23.11.2007
O lista cu MUX1-MUX5 din romania
http://www.antech.ro/pdf/Tabel_multiplexuri_Romania.pdf


#3434
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,980
  • Înscris: 24.04.2013

View Posttytysor, on 19 iunie 2015 - 16:04, said:

Eu fac parte dintre visatorii care spera sa nu ajunga iar sa incep sa gaurim acoperisurile si incepem iar cu antene si cabluri pe bloc…
Antena colectiva. In digital costa mai putin decat in analogic, fiindca e nevoie de mai putine antene propriu-zise si de mai putine amplificatoare de canal, totul pentru [multPosted Image] mai multe posturi(*).

(*): Ca doar speranta moare ultimaPosted Image.

#3435
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Posttytysor, on 19 iunie 2015 - 16:04, said:



Eu fac parte dintre visatorii care spera sa nu ajunga iar sa incep sa gaurim acoperisurile si incepem iar cu antene si cabluri pe bloc. A costat citeva miliarde acoperisul blocului si tare mi-e ca nu va dori nimeni sa-l facem svaiter!

Aia prin Vest au acoperisurile șvaițer?

#3436
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
Pentru acoperisuri e lege.....cica trebuie aprobare de la administrator , plus vecinii de la ultimul etaj, sa-si dea acordul. EU am incercat sa pun antenna, pe bloc si nu mi s-a aprobat. , .

Gasesc eu o solutie.

#3437
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Postandreic, on 19 iunie 2015 - 15:58, said:

Se prinde usor in zona mea cu o sarma. Deci cautati sa aveti vedere spre munti. Oricum e mai bine sa faceti trecerea la digital.

O fi mâncat sarma-ua de aia nu prinde!

#3438
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View PostRMC Info, on 19 iunie 2015 - 16:35, said:

O fi mâncat sarma-ua...
Nu e "sezon" de sarmale acum ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate