Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Recomandare telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Salutare.

Ma gandesc sa`mi achizitionez un telefon dual sim care sa contina in mod obligatoriu urmatoarele caracteristici si am nevoie de niste recomandari:

-camera de 2MP
-cartelele sa functioneze simultan, in sensul ca sa pot sa fiu apelat oricand pe ambele numere, sa vad semanul separat pentru fiecare dintre retele.
-sa aiba bluetooth
-sa aiba suport card.

Cam astea m`ar interesa. Pretul conteaza mai putin. Poate sa se gaseasca fie in tara fie pe site-uri internationale gen www.ebay.com

Astept sugestii, multumesc anticipat

#2
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postantidote, on Dec 2 2007, 16:46, said:

-camera de 2MP
-cartelele sa functioneze simultan, in sensul ca sa pot sa fiu apelat oricand pe ambele numere, sa vad semanul separat pentru fiecare dintre retele.
-sa aiba bluetooth
-sa aiba suport card.
Astept sugestii, multumesc anticipat
Philips 699 Dual Sim
Din pacate are camera de 1,3 Mpx insa filmeaza rezonabil.

Si Philips 9@9w dar nu are camera decat de 1,3 Mpix in schimb o viata a bateriei gigantica. Pentru el sunt oferte pe ebay.com


mai sunt si alti producatori dar sunt din China si nu am incredere.

Edited by tzotzolyno, 04 December 2007 - 16:05.


#3
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

View Posttzotzolyno, on Dec 4 2007, 16:02, said:

Philips 699 Dual Sim
mai sunt si alti producatori dar sunt din China si nu am incredere.
Philips = CECT . google si vei fi lamurit.
http://img2.gsmarena...ual-sim_000.jpg
http://www.dualsim.r...320_negru_a.jpg
uite cum seamana :)

Edited by cipz, 04 December 2007 - 20:32.


#4
_BLUEeyes

_BLUEeyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2005
Si pana la urma isi merita bani un telefon dual sim chinezesc ?

#5
jonyyybe

jonyyybe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 17.08.2006

View Post_BLUEeyes, on Dec 5 2007, 21:24, said:

Si pana la urma isi merita bani un telefon dual sim chinezesc ?


chair assa isi merita banii hai fartilor ca vin sarbatorile sa stim cu toti daca ne cumparam sau nu?

#6
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Inca am un Philips Xenium la care bateria tine incredibil de mult comaprativ cu toate gadgeturile nou aparuta.
Poate cineva sa imi spuna daca se gaseste pe undeva (in afara de ebay) Xenium 9@9w??

Edited by Cristist50, 11 December 2007 - 05:00.


#7
Clawdel

Clawdel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.11.2005

View Postantidote, on Dec 2 2007, 16:46, said:

Salutare.

Ma gandesc sa`mi achizitionez un telefon dual sim care sa contina in mod obligatoriu urmatoarele caracteristici si am nevoie de niste recomandari:

-camera de 2MP
-cartelele sa functioneze simultan, in sensul ca sa pot sa fiu apelat oricand pe ambele numere, sa vad semanul separat pentru fiecare dintre retele.
-sa aiba bluetooth
-sa aiba suport card.

Cam astea m`ar interesa. Pretul conteaza mai putin. Poate sa se gaseasca fie in tara fie pe site-uri internationale gen www.ebay.com

Astept sugestii, multumesc anticipat

majoritatea telefoanelor au ceea ce cauti tu. eu iti recomand sa cauti aici. mi-am luat si eu o replica la iphone. sunt foarte multumit de el, insa din toate de acolo are camera standard VGA. in rest e ok.

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,232
  • Înscris: 24.05.2006
Orice ti-ai lua, sa nu iti iei Neotech de la Mobile-tuning. Mi-am luat eu si a functionat exact o saptamana :cursing:

Edited by wiseguy76, 19 February 2009 - 11:55.


#9
marrio_78

marrio_78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2009
.salutare,va dau un sfat nu cumparati telefoane de pe DUAL SIM ca toate sunt trompete,eu m-am intepat cu un tel dual sim V800i replica  iphone. In doar 2 saptamani s-a dus softul si ecranul....asa ca daca nu vreti sa patiti ca mine sfatul meu e sa va lipsiti. Si oricum sit-ul Dual SIM nu sunt seriosi...normal trebuiau sa-mi schimbe tel, dar acum nu mai pot da de ei, nu-mi raspunde nimeni la tel, sa le fie rusine.

#10
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005
Ai incercat MyPhone 6670 ?

#11
schiopul

schiopul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.07.2008

View Postmarrio_78, on 30th December 2009, 18:30, said:

.salutare,va dau un sfat nu cumparati telefoane de pe DUAL SIM ca toate sunt trompete,eu m-am intepat cu un tel dual sim V800i replica  iphone. In doar 2 saptamani s-a dus softul si ecranul....asa ca daca nu vreti sa patiti ca mine sfatul meu e sa va lipsiti. Si oricum sit-ul Dual SIM nu sunt seriosi...normal trebuiau sa-mi schimbe tel, dar acum nu mai pot da de ei, nu-mi raspunde nimeni la tel, sa le fie rusine.
Si pe mine ma tenteaza TINNO KT01 de la DUAL SIM.
Acum parca nu mai stiu ce sa zic dupa ce am vazut tot ce se spune despre ei.
Si Chinezi si Romani

#12
dyoday

dyoday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.12.2009
a folosit cineva TINNO KT01? cum functioneaza?

#13
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005

View Postdyoday, on 26th January 2010, 10:02, said:

a folosit cineva TINNO KT01? cum functioneaza?

chiar, niste feedback despre telefonul asta?

#14
iurri

iurri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.01.2010

View PostCiprianzet, on 2nd February 2010, 11:05, said:

chiar, niste feedback despre telefonul asta?
EU IL FOLOSESC DE 3 SAPTAMANI, EOCAMDATA MERGE :))

#15
get_loaded

get_loaded

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.04.2007
ma scuzi @antidote ca-ti 'invadez' topicul..
am o intrebare la voi...
cat de importanta este functia 'Switch Sensor' la un telefon dual sim?
Si... din descrieri cum recunosti un telefon care merge cu ambele simuri simultan daca nu are scris "supports dual Sims dual standby"
ms frumos pt raspunsuri

#16
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
SAMSUNG D 980 este un dual-sim destul de bunicel , restul ..... no comment !

#17
iurri

iurri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.01.2010

View Postget_loaded, on 5th February 2010, 12:11, said:

ma scuzi @antidote ca-ti 'invadez' topicul..
am o intrebare la voi...
cat de importanta este functia 'Switch Sensor' la un telefon dual sim?
Si... din descrieri cum recunosti un telefon care merge cu ambele simuri simultan daca nu are scris "supports dual Sims dual standby"
ms frumos pt raspunsuri
Uite eu mi-amluat un TINNO KT01 de la dualsim.ro, supoerta 2 sim-uri simultan, scria in descriere pe site. Referitor la Switch Senzor la telefonul meu mai degraba dau co toporul decat cu switch-ul asta de miscare, nu raspunde fidel, mai ales la browser are unele abateri ciudata imi roteste pagina invers decat as avea nevoie. Nemaizicand ce faci cu acest senzor la un joc, daca el nu stie sa iti raspunda calumea la miscare?

#18
cristian c.

cristian c.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 16.10.2006
Pentru Schiopul, telefonul dual sim V800i replica iphone nu este cumparat de userul marrio_78 de pe websiteul http//www.dualsim.ro

Pe websiteul www.dualsim.ro nu s-a comercializat niciodata, si nu se va comercializa niciodata o replica de iphone. Magazinul Dual SIM . ro este legal, ofera garantie 2 ani, vinde doar produse originale.

Userul marrio_78 s-a exprimat confuz, nu a dat numele complet al websiteului, exista multe siteuri Dual SIM. Trimite-i mesaj si intreaba-l la ce site se refera defapt.

Despre Tinno KT01 si senzorul gravitational de miscare, pot aparea contradictii atunci cand un browser de internet cum ar fi Opera Mini 4.2 are si el functia de rotire ecran insa si telefonul are functia de rotire ecran, in general browserele de internet mai simple pentru Java nu stiu ca un astfel de telefon java poate roti si el ecranul, browserele de internet pentru Windows Mobile sau alte OS se inteleg cel mai bine cu senzorul de rotire ecran. Se rezolva problema daca in cazul navigarii pe internet activati modul Landscape in browserul de internet, si-l dezactivati din telefon doar pentru afisarea de websiteuri. Nu am vazut nici o problema in jocuri cu miscare, e cu totul altceva la jocuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate