Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 

Comodo Firewall Pro 3.0

- - - - -
  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#37
G_e_O

G_e_O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.11.2007
Imi spune shi mie de ce nu pot face conexiune cu Update=rul? Imi arata ca conexiune nu merge shi se inkide? poate sunt unele setari de conexiune?

#38
pantyra

pantyra

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 22
  • Înscris: 08.07.2007
Pentru websitefinder: sperii oamenii dle. Topicul deschis de IWillLight putea fii unul care sa dezbata problemele de instalare si configurare la Comodo Firewall (2.4 sau 3.0).
Pentru IWillLight: daca ai instalat CFP 3.0 dezinstaleaza-l si pune  CFP 2.4. Comodo mai lucreaza inca la CFP3.0. Oricum CFP 2.4 este inca un produs foarte bun. Daca ai instalat CFP 2.4 si te descurci greu cu setarile incearca OnlineArmore Free de la Tall Emu care este mai usor de configurat.

#39
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Vad ca unii au ceva probleme cu versinea 3.0 in timp ce altora le functioneaza foarte bine fara sa aibe problemele relatate aici. Oricum versiunea 2.4 are probleme cu unele programe p2p si in special cu DC. Nu mai functioneaza search-ul in DC/strong DC la conexiune directa, orice regula ai face in firewal... Vad ca la 3.0 au rezolvat problema.

#40
G_e_O

G_e_O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.11.2007
Si totushi imi spune cineva cum se face sa mearga UpDate-ul la COmodo 3?

#41
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postpantyra, on Dec 4 2007, 10:04, said:

Pentru websitefinder: sperii oamenii dle. Topicul deschis de IWillLight putea fii unul care sa dezbata problemele de instalare si configurare la Comodo Firewall (2.4 sau 3.0).
Si cu ce ii speriu? Si ce te opreste sa nu scrii aici cum se instaleaza sau configureaza Comodo?

#42
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

View PostG_e_O, on Dec 4 2007, 13:03, said:

Si totushi imi spune cineva cum se face sa mearga UpDate-ul la COmodo 3?
Dar de ce nu incerci sa downloadezi versiunea 3.0 si sa o instalezi de la 0? Nu de alta dar pe forum la ei unul dintre admini spune ca nu sunt compatibile regulile de la 2.4 cu cele de la 3.0, asa ca oricum va trebui sa il setezi de la 0. Mie mi se pare cel mai sanatos.

#43
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Pentru cei care au avut probleme cu Comodo 3.0.13.268 a iesit o versiune noua care este inca in teste si fixeaza aproape toate bug-urile.
Gasiti aici detalii si link de download: http://forums.comodo...y-t16824.0.html

#44
psyhokinetik

psyhokinetik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.12.2007
ZoneAlarm  RULEZ... ;)

#45
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Am instalat si eu pana la urma un firewall ;) . Comodo Firewall Pro 3.0  B) .
Primul firewall "serios" pe care il instalez de cand folosesc Windows .
Consuma putine resurse, l-am instalat si configurat fara nici o problema . E foarte logic de configurat si nu e deloc incurcat cum zic unii.

#46
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostantinVidia, on Dec 12 2007, 12:40, said:

Am instalat si eu pana la urma un firewall ;) . Comodo Firewall Pro 3.0  B) .
Primul firewall "serios" pe care il instalez de cand folosesc Windows .
Consuma putine resurse, l-am instalat si configurat fara nici o problema . E foarte logic de configurat si nu e deloc incurcat cum zic unii.
Sunt de acord cu tine. Mi se pare bine gandit si aranjat. Este foarte bun.

#47
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postpykko, on Dec 12 2007, 17:03, said:

Sunt de acord cu tine. Mi se pare bine gandit si aranjat. Este foarte bun.

Totusi, de ce imi arata la Sumary : The Defuse+ securty level is set to Inactive ???
Din setari l-am pus pe Train with Safe Mode...si totusi imi arata ca a blocat cate ceva pana acum . Ciudat :mellow: .
Attached File  12.JPG   84.14K   110 downloads

#48
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostantinVidia, on Dec 13 2007, 14:05, said:

Totusi, de ce imi arata la Sumary : The Defense+ securty level is set to Inactive ???
Din setari l-am pus pe Train with Safe Mode...si totusi imi arata ca a blocat cate ceva pana acum . Ciudat :mellow: .

Ce idiot sunt  :cursing: !
Acum mi-am dat seama ce s-a intamplat .
Cand l-am instalat , am bifat optiunea Basic Firewall (without Defense+)...... :death:  .

Edited by antinVidia, 17 December 2007 - 09:34.


#49
yony80

yony80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 12.12.2007
am inteles ca odata cu versiunea 3 de la comodo firewall s-a rezolvat si problema cu unele programe cum ar fi dc++ dar problema ca uneori mai cade reteaua datorita lui s-a rezolvat?astept pareri...

#50
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postyony80, on Dec 17 2007, 22:04, said:

am inteles ca odata cu versiunea 3 de la comodo firewall s-a rezolvat si problema cu unele programe cum ar fi dc++ dar problema ca uneori mai cade reteaua datorita lui s-a rezolvat?astept pareri...

De cand l-am instalat nu am avut probleme cu net-ul , iar Strong-ul merge brici  ;) .

#51
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostantinVidia, on Dec 17 2007, 09:33, said:

Ce idiot sunt  :cursing: !
Acum mi-am dat seama ce s-a intamplat .
Cand l-am instalat , am bifat optiunea Basic Firewall (without Defense+)...... :death:  .
scuze... nu am fost pe faza cand ai postat prima data. :D Dar ai gasit raspunsul singur. :P
Legat de net, nu cade si programele p2p merg bine. :)

#52
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
O noua versiune a aparut care rezolva multe din problemele celei anterioare - COMODO Firewall Pro 3.0.14.276

FIXED! VPN Clients can now connect to VPN servers while CFP is installed
FIXED! cmdagent.exe no longer consumes 100% CPU64 Mb RAM
FIXED! System reboot no longer takes too long when CFP is installed with some other security software, e.g. avast!
FIXED! CFP can now find the application behind a connection (for example Kaspersky web scanner)
FIXED! "System Idle Process" is now changed to "Windows Operating System" to describe application less traffic (So no more "System Idle Process" in CFP)
FIXED! Internet Connection Sharing (ICS): CFP is now compatible with ICS servers (users will be required to answer some popup alerts)
FIXED! System performance has been improved
FIXED! Defense+ no longer allows some applications to modify a protected file if it is not allowed
FIXED! Eliminated 8.3 path conversion and its associated duplicate entries/not remembering my answer problems (e.g. for BOClean or AVG)
FIXED! If CFP.exe is active, trying to rerun cfp.exe will activate the currently active CFP.exe instance now
FIXED! Accidental BLOCK/ALLOW for image execution popups are NOT remembered through out the application life time anymore (This means if an application is blocked/allowed from being executed without remembering, it will be asked again).
FIXED! Default global rules for NON-P2P mode has now been changed to allow various incoming ICMP messages that affects windows updates and trace routing applications

FIXED! New application signature database has been introduced; the size and format has been significantly changed to prevent false alerts from some AV programs
FIXED! Crashes while opening help file from the GUI links have been eliminated
FIXED! Crashes related to password protection dialog have also been eliminated


Aici este discutia pe forum si link-urile atat pentru versiunea intreaga cat si pentru patch.
http://forums.comodo...d-t17010.0.html

Enjoy!

#53
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
Salut !!
Sunt cam nou pe aici, si sper sa invat cate ceva ...
Cautam un firewall free pe net, si dat de acest topic. Aici am gasit linkul catre HackerWatch, unde mi-a facut testul si a gasit ca toate porturile sunt Secure(screen 1 si 2), fara sa am instalat vreun firewall.
Totusi, folosesc un router wireless, care la pagina de security am gasit cateva setari de firewall(screen3).
Intrebarea mea  este :
Mai am nevoie de comodo sau nu?
Multumesc anticipat!!!

Attached Files



#54
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Din cate stiu eu nu mai ai nevoie de firewall atat timp cat ai un router si il poti configura(cam cum ai tu).

Totusi e bine sa mai astepti inca 1 sau 2 pareri.

Edited by Nexus11, 21 December 2007 - 12:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate