Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Este Dumnezeu extraterestru?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#19
HIRAN

HIRAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2007

View PostEminovici, on Nov 6 2007, 14:54, said:

A. In ce perioada din apocalipsa ne aflam acum? Cu aproximatie, ce capitol corespunde acestei perioade?
Stiu ca ai harul de a interpreta corect biblia. Ce altceva mai poti spune despre apocalipsa?

Am inteles ca prima oara te-ai intalnit cu ei la 5 ani. A doua oara a fost dupa 30 de ani... Ma bucur pentru tine si as avea cateva intrebari, daca poti sa raspunzi aici, daca nu, pe privat.

1. Cine erau acei oameni? Erau oameni de pe alta planeta care traiesc printre noi?
2. E adevarata teoria conspiratiei cu extraterestrii? Adica, Guvernul stie despre ei?
3. Ai putea sa-mi spui mai multe despre acea carantina in care ne aflam?
4. Oare poti afla orice informatii acum, ca in Matrix? Doar ceri si ti se da?

A. Ori de cate ori am intrebat ceva legat de termene (soroace), vremi  mi-a fost  refuzat  in modul cel mai finut si politicos raspunsul, astfel ca am concluzionat ca aceasta nu-i treaba mea. Asa ca nu cunosc nici un fel de date sau termene, etc.  De spus despre Ap. pot spune multe dar ar necesita mult timp si spatiu. Pe scurt acum inca se lucreaza la desavarsirea celor alesi, care urmeaza sa fie rapiti (ceea ce numesc unele doctrine rapirea miresei). Aceasta rapire nu va fi un eveniment public sau vizibil de catre oamenii care vor ramanea. Dupa aceasta satan va fi aruncat pe pamant iar lumea impreuna cu bisericile crestine vor trece prin necazul cel mare si se deruleaza toate acele evenimente descrise pana ce satan va fi legat pentru o mie de ani s.a.m.d. (invierea intai cu judecata intai -  domnia de 1000 de ani -  invierea a doua cu judecata ei - cortul lui Dz. cu oamenii pe noul pamant)

1. Desi nu am sesizat diferente fizionomice fata de noi, nu erau oameni care traiesc printre noi pentru ca erau veniti cu doua utilaje ciudate de forma discoidala la care nu am vazut usi sau imbinari de nituri.  Nu erau locuitori ai altei planete deoarece mi-au aratat baza lor spatiala (tabara lor), altfel mi-ar fi aratat o planeta.
Misiunile lor sunt diferite printre care si cea de veghetori (vezi Cartea lui Enoh)

2. Nu stiu si nici nu mi-a trecut prin cap sa intreb. De obicei nu port discutii despre lucrurile de pe pamant ci despre cele privitoare la Imparatia cea noua.

3. Pacatul este considerat o boala spirituala contagioasa.

4. Nu. Cand sunt invatat ceva mi se explica simplu cum zicem noi "ca la prosti", totusi acele explicatii au o rezonanta ca un ecou in subconstientul meu.  Dau exemplu o lectie despre creatia omului: a fost prezentata o imagine cu un sistem ordonat de 7 planete pe orbitele lor. Fiecare planeta era colorata in una din culorile curcubeului (ROGVAIV). Planeta Pamant, corespundea culorii albastru.  S-a dat explicatia ca dupa cum lumina alba este formata din suma celor sapte lumini colorate ale curcubeului tot asa oamenii de pe cele sapte planete vor forma un intreg numai impreuna si ca noi suntem complementari cu ceilalti. Apoi s-a enuntat faptul ca trupul omului de pe pe fiecare din acele planete a fost facut fiecare din si dupa compozitia elementelor planetei respective.  Astfel ca trupul biologic (din tarana) a lui Adam de pe Terra nu este identic cu cel al altui Adam de pe niciuna din celelalte sase planete.  A mai fost aratat ca cunoasterea si stiinta noastra este ca o lumina albastra, in timp ce lumina care vine de la Domnul este alba si El are curcubeul desupra capului si in jurul scaunului Sau de domnie.

Edited by HIRAN, 06 November 2007 - 19:25.


#20
Delmio

Delmio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 28.10.2007
Satana era frate cu Iisus,nu?

Credeam ca am auzit cele mai hilare posibilitati biblice pana acum.Se pare ca mai exista insa multe perle neculese.
Sa stearga cineva pagina...ma inrosesc daca mai citesc o data.

#21
HIRAN

HIRAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2007
Cain si Abel erau doi frati avand aceiasi tata si mama, totusi unul era drac.
1 John 3:12  nu cum a fost Cain, care era dela cel rau, si a ucis pe fratele sau. Si pentruce l-a ucis? Pentru ca faptele lui erau rele, iar ale fratelui sau erau neprihanite.
sau
John 6:70  Isus le-a raspuns: "Nu v-am ales Eu pe voi cei doisprezece? Si totus unul din voi este un drac." (si acest drac era apostol care facea minuni si avea numele scris in ceruri)

Edited by HIRAN, 06 November 2007 - 19:33.


#22
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View PostHIRAN, on Nov 6 2007, 19:15, said:

Aceasta rapire nu va fi un eveniment public sau vizibil de catre oamenii care vor ramanea.
Dar cum va fi aceasta rapire? Va fi o rapire fizica sau doar una spirituala?

View PostHIRAN, on Nov 6 2007, 19:15, said:

4. Nu. Cand sunt invatat ceva mi se explica simplu cum zicem noi "ca la prosti", totusi acele explicatii au o rezonanta ca un ecou in subconstientul meu.  Dau exemplu o lectie despre creatia omului: a fost prezentata o imagine cu un sistem ordonat de 7 planete pe orbitele lor. Fiecare planeta era colorata in una din culorile curcubeului (ROGVAIV). Planeta Pamant, corespundea culorii albastru.  S-a dat explicatia ca dupa cum lumina alba este formata din suma celor sapte lumini colorate ale curcubeului tot asa oamenii de pe cele sapte planete vor forma un intreg numai impreuna si ca noi suntem complementari cu ceilalti. Apoi s-a enuntat faptul ca trupul omului de pe pe fiecare din acele planete a fost facut fiecare din si dupa compozitia elementelor planetei respective.  Astfel ca trupul biologic (din tarana) a lui Adam de pe Terra nu este identic cu cel al altui Adam de pe niciuna din celelalte sase planete.  A mai fost aratat ca cunoasterea si stiinta noastra este ca o lumina albastra, in timp ce lumina care vine de la Domnul este alba si El are curcubeul desupra capului si in jurul scaunului Sau de domnie.
Ce altceva mai imi poti spune despre Imparatia cea Noua? Ceva ce nu e scris in scripturi.

Edited by Eminovici, 06 November 2007 - 19:50.


#23
HIRAN

HIRAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2007

View PostEminovici, on Nov 6 2007, 19:46, said:

Dar cum va fi aceasta rapire? Va fi o rapire fizica sau doar una spirituala?

In urma cu vre-o cinci ani am fost invatat ceva in legatura cu o vreme dinaintea aceastaei rapiri. Ma aflam intins in fotoliu si am cazut brusc intr-o stare se semiconstienta (o rapire sufleteasca) si am fost dus intr-un viitor (nu stiu care), unde am primit alt trup si eram impreuna cu niste cunoscuti care au si ei experiente oarecm asemenatoare cu ale mele. Spre surprinderea mea si ei aveau trupuri identice ca fizionomie (inaltime, talie) cu al meu in ciuda faptului ca unii sunt mai in varsta sau mai tineri iar unele sunt femei.  Imbracamintea si chiar trasaturile fetei erau identice dar puteam sa-l identific pe fiecare dintre ei dupa un fel de amprenta sentimentala (spirituala). Eram toti intr-o curte asezati in cerc si priveam in sus pe cer unde a aparut o nava alba foarte uriasa care umplea jumatate din orizontul cerului vizibil de unde ne aflam si tot nu vedeam celelalte 3 margini ale navei. Atunci s-a auzit o voce care a spus : "a sosit Imparatul, astazi inca oricine va chema Numele Domnului va fi mantuit". La auzul acestui anunt fiecare dintre noi a facut stanga imprejur si a plecat in directia sa si spuneam tuturor celor pe care-i intalneam sa cheme Numele Domnului ca sa fie mantuiti si le aratam nava de pe cer, dar spre surprinderea mea oamenii nu o vedeau. Cei mai multi mergeau dormind pe strada, iar cei care erau treji erau imbracati in haine albe, dar si acestia ma intrebau nestiutori : "care este Numele Domnului ?", iar eu grabit sa ajung si la altii le raspundeam "Isus Hristos este Numele Domnului".
O invatatura complementara cu aceasta am primit-o anul acesta unde ni s-a aratat intr-o imagine o turma de oi condusa de un pastor care la un moment dat a trecut printr-o vale din care se putea trece dincolo in Sion (sau pe celalalt taram cum se spune prin povesti). In valea aceea era o perdea de aer ca un zid. Cand a trecut turma prin acea perdea unele oi au ramas la fel ca inainte dar altele in momentul trecerii trupurile lor au fost transformate in  trupuri ca de nor. Ni sa dat explicatia ca pastorul este Duhul lui Isus Hristos si ca oile sunt oamenii credinciosi care il urmeaza in lumina. Cei care au primit al doi-lea trup sunt cei ce vor fi rapiti. A se vedea si 2 Co 5:1-5


Quote

Ce altceva mai imi poti spune despre Imparatia cea Noua? Ceva ce nu e scris in scripturi.

Desi sunt multe, pentru curiozitate o sa relatez o descoperire pe care nu am avut-o eu ci sora mea mai mica cu 3 ani ca mine. De fapt acest mesaj i-a fost dat (acum vre-o 4 ani) ca sa-l impartaseasca atat mie cat si acelor prieteni care dupa cum am relatat mai sus au sau au avut experiente mai neconventionale. In vedenia ei era impreuna cu mine si un grup de vre-o 6 persoane. Un inger ne conducea pe o sosea dreapta care trecea printr-un tinut minunat si intra intr-o localitate cu cladiri foarte frumose si total deosebite de a le noastre. Dupa ce s-a inaintat o bucata in acea localitate pe acel drum, desi nu era nici o intersectie sau varianta a aparut un semafor care indica culoarea rosie. Ingerul a spus ca pentru a trece de acel semafor se impun niste conditii pe care nici unul din noi nu le intrunim deocamdata. Dar pentru ca sa stim ce se afla dincolo ne duce acum in calitate de vizitatori. Dupa ce grupul a trecut de acel semafor a fost introdus intr-o cladire ca un palat domnesc. Pe tocurile usilor se aflau batute in aur pietre nestemate, dusumelele erau dintr-un soi de cristale, si multe alte minunatii. Camera de la parter in care am intrat era goala, dar cand o femeie mai in varsta din grup s-a gandit doar ca ar fi bine sa se odihneasca putin din cauza mersului, instantaneu au aparut in dreptul fiecaruia cate un scaun cu spatar frumos ornat in genul unui jilt. Apoi cand un altul a dorit sa viziteze etajul si cauta cu privirea scarile la fel instantaneu au aparut niste scari maiestuoase in spirala care conduceau la etaj. Cand am inceput sa urcam cineva a gandit ca ar fi utila o balustrada de care sa se tina si la fel a aparut balustrada. La final ingerul ne-a spus sa citim despre conditiile trecerii de acel semafor de la 1Co 3:10-15.

#24
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Cu alte cuvinte, Imparatia lui Dumnezeu se desfasoara pe tot Pamantul, dar oamenii nu o vad. Sau Imparatia este in noi si in afara noastra (Ev. dupa Toma)...

Edited by Eminovici, 06 November 2007 - 22:12.


#25
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
A: Cum prepar si eu chestia aia pe care o bei? Cred ca e funny sa vezi aratari din alea dupa o saptamana de lucru. Multumesc.
Am incercat odata vodka cu bere dar in afara de o durere crunta de cap n-am obtinut nimic.

Edited by landscape10, 06 November 2007 - 22:24.


#26
Nikusor665

Nikusor665

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.09.2006

View PostHIRAN, on Nov 6 2007, 20:59, said:

...

Houston, we have a problem .

#27
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
asta e topic de creatie sf? :))
..poate turnam si un film...o combinatie extraterestri - divinitate ar aduce profituri..hai sa patentam ideea :))

#28
Delmio

Delmio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 28.10.2007
Curiozitatea...deh
Cand ai cazut din fotoliu te-ai lovit la lobul frontal sau la cel occipital?
Ai perceput curgerea timpului in mod static sau ai participat dinamic la "revelatie"?Parca descriu un caz unui psihoterapeut...
Foarte interesanta "regresia" in viitor
Ceva sechele dupa? :naughty:

#29
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006
Ca si celalalt thread deschis pe aceeasi tema, si acesta a luat-o razna. Raspunsul a fost formulat clar si pe acest thread, cat si pe anteriorul.
So... thread closed.

Edited by Megara, 07 November 2007 - 20:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate