Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv
 

GPS Allview 8801

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
cristibcd

cristibcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.09.2006
Ce parere aveti in legatura cu fiabilitatea si functionalitatea aparatului?
Merita ~700RON la oferta cu 2 ani garantie?

#2
rober

rober

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2007

 cristibcd, on Sep 28 2007, 14:59, said:

Ce parere aveti in legatura cu fiabilitatea si functionalitatea aparatului?
Merita ~700RON la oferta cu 2 ani garantie?

haideti baieti zice`ti ceva de asta k si io is interesat de el ... isi merita banii ?

#3
rober

rober

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2007

 rober, on Sep 28 2007, 20:49, said:

haideti baieti zice`ti ceva de asta k si io is interesat de el ... isi merita banii ?


aici ceva informatii despre el
http://www.allview.r...s/site/8801.php

#4
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 rober, on Sep 28 2007, 20:49, said:

haideti baieti zice`ti ceva de asta k si io is interesat de el ... isi merita banii ?

puneti un link sa vedem oferta, ca din "povestite", e mai greu!

#5
cristibcd

cristibcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.09.2006
Totusi chiar nu e nimeni care si-a cumparat???
Uite aici link-ul cu oferta
http://www.real-hype...ageId=Catalog_6

#6
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
Aparatul este in "limitele normale" dar ce este interesant e ca foloseste un soft de navigatie care se numeste Traffic 7.0 si care "la baza" e NavRoad Map 7.
Se doreste a fi o alternativa (oare?) la iGO si MioMap dar pare ca harta RO e "saracuta" iar grafica si meniurile seamana izbitor cu TomTom.
Trebuie sa treaca ceva timp ca sa putem vedea daca o sa "rupa gura tirgului"!
Bila alba este ca se "aseaza" pe mai toate platformele: WinMobile; WinCE; Symbian; WinXP!!!

#7
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Softul este de fapt Sygic Drive iar harta este chiar bunicica, daca vreti sa va faceti o idee, pe site-ul Allview este gratis varianta de XP.
Eu am descarcat varianta de Symbian, iar harta este la nivel de numar de strada, chiar si pentru orase mai mici. Nu seamana chiar ata de mult cu TomTom.

#8
bucurdi

bucurdi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.07.2007

 cristian11, on Oct 1 2007, 13:45, said:

Aparatul este in "limitele normale" dar ce este interesant e ca foloseste un soft de navigatie care se numeste Traffic 7.0 si care "la baza" e NavRoad Map 7.
Se doreste a fi o alternativa (oare?) la iGO si MioMap dar pare ca harta RO e "saracuta" iar grafica si meniurile seamana izbitor cu TomTom.
Trebuie sa treaca ceva timp ca sa putem vedea daca o sa "rupa gura tirgului"!
Bila alba este ca se "aseaza" pe mai toate platformele: WinMobile; WinCE; Symbian; WinXP!!!


Scuze, vad ca sti foarte bine cu despre aceste GPS uri. Te rog as vrea sa cumpar si eu unul dar nu inteleg ceva:

Softul de navigatie Traffic 7.0 are si functiunea de a depista radarele mobile precum detectoarele de radare.

Te rog lamureste-ma si pe mine deoarece sunt cam in plus si nu stiu ce sa cumpar. Nu as vrea sa cumpar un GPS si apoi un detector de radar deoarece astfel umplu bordul de "scule".

Iti multumesc anticipat.

Dan Bucur

#9
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 bucurdi, on Oct 17 2007, 19:17, said:


Sa fie bine inteles inca de la inceput, pentru toti cei care nu au destul de clar ce face aceasta functie a navigatoarelor!
NU EXISTA NAVIGATOR CU DETECTOR DE RADAR!
Aparatul poate arata radarele si camerele fixe ale caror coordonate (latitudine, longitudine), le cunoaste.
Cu atit mai mult, in unele tari este chiar interzisa folosirea acestei functii!
Asa ca, navigatorul iti arata drumul iar detectorul, radarele de pe traseu (atit fixe cit si mobile)! ;)

Edited by cristian11, 18 October 2007 - 06:24.


#10
radu_catalin

radu_catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.08.2006

 garett, on Oct 1 2007, 19:17, said:

Softul este de fapt Sygic Drive iar harta este chiar bunicica, daca vreti sa va faceti o idee, pe site-ul Allview este gratis varianta de XP.
Eu am descarcat varianta de Symbian, iar harta este la nivel de numar de strada, chiar si pentru orase mai mici. Nu seamana chiar ata de mult cu TomTom.
In varianta de XP nu am reusit sa leg laptopu' de receiverul GPS (desi MS AUtoroute 2007 e ok)
Varianta de Symbian este NUMAI pentru 3-rd edition !!!! Nu merge pe Symbian 2-nd (Nokia N70, 6680, 6681, 6630 etc)

#11
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 radu_catalin, on Oct 18 2007, 13:39, said:

In varianta de XP nu am reusit sa leg laptopu' de receiverul GPS (desi MS AUtoroute 2007 e ok)
Varianta de Symbian este NUMAI pentru 3-rd edition !!!! Nu merge pe Symbian 2-nd (Nokia N70, 6680, 6681, 6630 etc)
Sorry, nu mi-am pus problema, am vazut si eu acum ca e numai v3, eu l-am instalat pe N73.

#12
havefun

havefun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.07.2007
aici ceva informatii despre el
http://www.allview.r...s/site/8801.php
ce link e asta ca eu nu pot sa intru ....voua va merge...? :angry:

#13
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
da , la mine merge

#14
emilpiros

emilpiros

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2008
am si eu un ALVIEW 8801 DAR NU MERGE DECAT CONECTAT LA CURENT. NU ARE ACUMULATOR???? SAU POATE FI DEFECT?

#15
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
stie cineva care este diferenta dintre GPS Allview GPS-8801 RO+MRE si GPS Allview GPS-8801FM RO + MRE, in afara de pret, bineinteles. Hartile sunt aceleasi, functiile par sa fie identice, iar eu nu ma pricep deloc  :(

#16
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 Michidoo, on Jul 20 2008, 22:34, said:

stie cineva care este diferenta dintre GPS Allview GPS-8801 RO+MRE si GPS Allview GPS-8801FM RO + MRE, in afara de pret, bineinteles. Hartile sunt aceleasi, functiile par sa fie identice, iar eu nu ma pricep deloc  :(

pare ca ar avea transmiter FM, cu toate ca nu se spune nimic in specificatii!

Edited by cristian11, 21 July 2008 - 05:52.


#17
tudor1966

tudor1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.06.2006

 cristian11, on Jul 21 2008, 06:49, said:

pare ca ar avea transmiter FM, cu toate ca nu se spune nimic in specificatii!


Sincer nu stiu cand au aparut aceste brand-uri dar din punctul meu de vedere sunt NoName.cred ca ar trebui sa incercati altceva...Nu e placut sa te lase GPS-ul cand ai cea mai mare nevoie de el.
Sunt convins ca pretul acestor aparate este direct proportional cu calitatea lor.Cred ca ar fi mult mai bine sa incercati un Mio ,Eten,...sau orice altceva care sa fie cat de cat cunoscut.incercati pe www.gps-auto.ro ,sunt acolo multe modele ,toate fiind extrem de cunoscute.

#18
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 tudor1966, on Jul 22 2008, 09:54, said:

Sincer nu stiu cand au aparut aceste brand-uri dar din punctul meu de vedere sunt NoName.cred ca ar trebui sa incercati altceva...Nu e placut sa te lase GPS-ul cand ai cea mai mare nevoie de el.
Sunt convins ca pretul acestor aparate este direct proportional cu calitatea lor.Cred ca ar fi mult mai bine sa incercati un Mio ,Eten,...sau orice altceva care sa fie cat de cat cunoscut.incercati pe www.gps-auto.ro ,sunt acolo multe modele ,toate fiind extrem de cunoscute.

poate ai sa fi surprins sa afli ca 90% din aparatele de acest gen:
- sunt facute in "fabrica lumii" (de regula zona Shenzen-China);restul sunt facute prin "vecinii" din Asia de SE;
- componentele in ultima vreme sunt sensibil egale ca si performante; mai exista multe "pocnitori" dar punerea lor pe piata depinde de "lacomia" importatorilor care vor sa cumpere cit mai ieftin;
- am vazut destule aparate "cu nume" (Mio, Blaupunkt, LG) care au "crapat" chiar inainte de a fi "operate"!
- pretul, nu intotdeauna reflecta calitatea (mai ales in RO unde marea majoritate a clientilor cauta "cit mai ieftin");
- exista multe aparate "no name" calitativ egale sau chiar superioare (da, am curajul sa o spun si asta pe "vazute si probate") cu cele "de marca" si la un pret corect;
- asa cum exista si foarte ieftine si intr-adevar "ciurucuri";
in final, calitatea unui aparat depinde exclusiv de seriozitatea fabricantului si onestitatea importatorului (aici ar mai fi multe de discutat... :P )!
pina la urma, la noi, pentru marea masa a cumparatorilor conteaza asa cum am mai spus, doar pretul!

Edited by cristian11, 22 July 2008 - 12:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate