Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

NERO 8

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

Poll: Nero 8 (64 member(s) have cast votes)

Ce parere aveti ?

  1. E ok (39 votes [55.71%])

    Percentage of vote: 55.71%

  2. Slab, cu probleme (24 votes [34.29%])

    Percentage of vote: 34.29%

  3. Nu am auzit de Nero (7 votes [10.00%])

    Percentage of vote: 10.00%

Vote Guests cannot vote

#1
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Buna ziua...


       V-am atasat o imagine aici ca sa imi explicatzi si mie ce reprezinta si ce ii face media-ului, plus ca dupa ce termina de copiat cd/dvd-ul mai spune ceva de genu, Margining compatibility of media .... in care mai tzine dvd-ul inauntru pentru a-i mai face ceva, spunetzi-mi si mie , ce anume se intampla cand face acea formatare, si faza cu Margining compatibility


O seara buna!

Attached Files


Edited by eiffel, 13 September 2007 - 15:08.


#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
CE PARERE AVETI DE VIITORUL NERO 8 ?

http://www.nero.com/...nero8-info.html

[ http://news.softpedia.com/images/news2/Nero-8-for-Windows-Vista-Drops-on-26-September-2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
e :coolspeak: sau :thumbdown:  ?

http://news.softpedi...ber-63582.shtml

DOWNLOAD: http://www.softpedia...ng/Nero-8.shtml

mai multe screenshot aici http://www.softpedia...shot-83767.html

Edited by eiffel, 13 September 2007 - 15:10.


#3
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007
Ce parere am? nero devine tot mai bloated cu fiecare versiune. Ofera o tona de chestii inutile, sau pe care userii nu le folosesc si ocupa tot mai mult spatiu.
si-ar mai fi ceva, nero 8 "nu a aparut" inca

Edited by crt, 12 September 2007 - 21:42.


#4
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Ce sa zic? E OK, isi face treaba, nimic mai mult...inca nu mi-a facut probleme, inca :P

#5
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Valeeeu! E cit XP-ul. :lol:

#6
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postcrt, on Sep 12 2007, 22:35, said:

Ce parere am? nero devine tot mai bloated cu fiecare versiune. Ofera o tona de chestii inutile, sau pe care userii nu le folosesc si ocupa tot mai mult spatiu.
si-ar mai fi ceva, nero 8 "nu a aparut" inca

CE PARERE AVETI DE VIITORUL NERO 8 ? asa am formulat intrebarea

exista si custom install...nu trebuie instalat complet


#7
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
De ce ii spui "viitorul"??? Deja exista... :P

#8
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postedmund.chevul, on Sep 12 2007, 22:53, said:

De ce ii spui "viitorul"??? Deja exista... :P

exista...dar pana se va face trecerea la el(sa inceapa userii sa-l cumpere si sa-l foloseasca intens mai e)

#9
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007

View Postcrysty2k5, on Sep 12 2007, 22:49, said:

CE PARERE AVETI DE VIITORUL NERO 8 ? asa am formulat intrebarea

exista si custom install...nu trebuie instalat complet
din moment ce nu e lansat inca nu poti sa ai opinii despre functionalitate. Hai sa zic asa, ce parere ai de windows vienna (nici nu stii cum e interfata etc.)
iar ce e pe site-uri mai mult sau mai putin dubioase poate fi alpha, beta, prototype, release client etc.

Cat despre custom install, deci eu descarc 900MB (parca asa avea ala de pe site-urile dubioase) sa instalez ceva ce singurel ar avea ~50MB?

#10
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postcrt, on Sep 12 2007, 23:45, said:

din moment ce nu e lansat inca nu poti sa ai opinii despre functionalitate. Hai sa zic asa, ce parere ai de windows vienna (nici nu stii cum e interfata etc.)
iar ce e pe site-uri mai mult sau mai putin dubioase poate fi alpha, beta, prototype, release client etc.

Cat despre custom install, deci eu descarc 900MB (parca asa avea ala de pe site-urile dubioase) sa instalez ceva ce singurel ar avea ~50MB?


In primul rand eu de pe "siturile alea dubioase" am versiunea full, da, aia cu 993 MB si nu mi se pare nimic dubios la el...e versiunea full, curata...
Tu cum crezi ca se fac softurile? Ca se anunta release date si inainte cu 2-3 ore se apuca sa lucreze la soft?
Un soft se face in mai mult timp, si varianta finala exista deja cu MUUUUUUULT timp inaintea lansarii. Si nu il tine intr-un seif un singur om, la el acasa!!!! :P

#11
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
fara situri dubioase

uitati link de pe Softpedia : http://www.softpedia...ng/Nero-8.shtml

Edited by crysty2k5, 12 September 2007 - 23:04.


#12
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Pai impartaseste-ne parerea ta, descarca tu 950 de mega, da custom install si vezi ce e de capul lui.
Daca e bun poate il descarcam si noi  :P

#13
shift

shift

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 09.04.2007
Fata de versiunea 7 e un pas inainte. Kit-ul e generos ca dimensiune -- desi nu vad de ce se insista atat pe ideea asta, instalarea completa ocupa tot in jur de 1GB. Pare chiar ceva mai rapid. Noua interfata e mai reusita, se integreaza mai bine in look&feel-ul Vista. Nero Burning ROM e acelasi program exceptional cand vine vorba de scris medii CD/DVD, restul aplicatiilor raman mediocre. Considerand functiile oferite si pretul mai mult decat decent, mie mi se pare ca Nero e o suita multimedia ce merita cumparata.
Daca vreti functii avansate de scris CD/DVD si doriti un program bloat-free atunci va recomand sa incercati DiscJuggler. ;)

Edited by shift, 12 September 2007 - 23:46.


#14
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007

View Postcrysty2k5, on Sep 12 2007, 23:53, said:

fara situri dubioase

uitati link de pe Softpedia : http://www.softpedia...ng/Nero-8.shtml
hmm cat de probabil e ca asta sa  fie versiunea "originala" dat fiind faptul ca icon-ul installer-ului e logo-ul softpedia?

#15
H@des[IT]

H@des[IT]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.07.2007
Inca folosesc Nero 6 . Ocupa doar 73 de MB si isi face treaba rapid si fara bug-uri. Il folosesc doar pentru  scris CD-uri si DVD-uri , restul functiilor nu ma intereseaza.
Versiunea 8 arata bine ca interfata , dar nu sunt curios sa o incerc. Atata timp cat Nero 6 imi satisface pretentiile , nu imi trebuie altceva.
Am incercat versiunea 7 si am ramas cu un gust amar  :puke:  .

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

V-am atasat o imagine aici ca sa imi explicatzi si mie ce reprezinta si ce ii face media-ului, plus ca dupa ce termina de copiat cd/dvd-ul mai spune ceva de genu, Margining compatibility of media .... in care mai tzine dvd-ul inauntru pentru a-i mai face ceva, spunetzi-mi si mie , ce anume se intampla cand face acea formatare, si faza cu Margining compatibility

Pai nu-i de Nero 8. Asa face si Nero 6.6 si Nero 7.x la scrierea de DVD-uri. Depinde ce tip de DVD i-ai dat sa scrie. UDF cumva ?

Edited by eiffel, 13 September 2007 - 15:09.


#17
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Nu nu, simplu, nu UDF

#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Posibil, in orice caz si eu am intalnit asta si pana acum am folosit Nero 6.6 de la LG. Abia de sambata am trecut pe 7.7.x.x tot de la LG ca am schimbat unitatea. Deci in mod cert nu e de la Nero 8. Doar ca nu mai imi amintesc exact cand am intalnit. In mod cert a fost la DVD-RW dar nu mai stiu daca si la -R sau +R.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate